Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 310×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

Zoaee19

bitva se mi zdála nelogická. proč vyslali na smrt všechny dothraky? nemohl místo nich letět drak a spálit je na uhel? taky nechápu kde ti draci pořád lítali, proč nezapálili příkop oni a když už zapálen byl, proč nespalovali to pole čekajících mrtvých? zbavili by se hodně nepřátel. když draka Daenerys obsypali mrtví to už jsem nepobírala vůbec, Dany trošku pomalá, že si nevšimla že se na ně sápou, tak měla vzlítnout nebo měl drak chrlit oheň kolem sebe… a konečně jak se Arye podařilo proklouznout nepozorovaně k Nočnímu Králi, když před tím měla co dělat uniknout bandě mrtvých v chodbách hradu… teď prosvištěla kolem bodyguardů zcela bez problémů a skočila asi z mraku? nebo z čeho?

#9363 Ne-On #9364 Smooth #9387 zmia #9388 zmia #9403 Frao
29.4.2019 | 12:42:57
Red Viper

Když Arya co má pár let tréninku, zabije NK během pár vteřin i přes to, že má armádu jak hovadu, magické schopnosti a žije 10 000 let
https://i.kym-cdn.com/…3/excuse.jpg

#9365 Smooth
29.4.2019 | 13:20:46
Ne-On

#9361 Zoaee19: Příkop měli zapálit draci, Davos dával znamení, ale sám to řekl, že přes tu sněhovou bouři je nevidí.

29.4.2019 | 13:31:37
Smooth

#9361 Zoaee19: Od chvíle, kdy tvůrci D&D předhonily knihy, už žádná bytva nedávala moc smysl – čísla a taktika nehrála roli. Ramseyemu stačilo „20 dobrých mužů“ aby dostali na kolena Stanisovu armádu- Tady dvě armády (dothraki a unisullied) zařvali a přitom by stačilo by opět jen povětnch „dvacet dobrých můžu“ aby udělali to samé co Arya… Danny zbytečně přišla o svou armádu, ale opět bude určitě stačit „dvacet dobrých mužů“ aby dobila KL :)

29.4.2019 | 13:39:05
Smooth

#9362 Red Viper: Pokud někdo tipoval, že když Jon v prvním díle říkal Arye. „stick them with the pointy end“ že to je předzvězt toho, jak to všechno skončí, tak bych ho považoval za blázna :)

29.4.2019 | 13:44:04
Kennymcc

Pokud bych mel vypichnout hlavni negativum, tak zrejme jde o taktiku cele bitvy. Urcite jako clovek nebudu utocit za tmy proti souperi, kteremu tma vyhovuje. Jako clovek vim, ze cim vice spolubojovniku ztratim, tim vice posilim nemrtve. Vim ze nemrtvi umi utocit jen nablizko, takze se snazim pripravit bitvu tak, aby meli nemrtvi co nejvice „klacku“ pod nohama tak, abych mohl co nejvice nicit nemrtve predevsim na dalku nebo z lepsi pozice. Souhlasim s tim, ze obetovani Dothraku bylo slusne receno velmi nemoudre! Bitvu bych postavil tak, ze maximum bojovniku bych narval za zdi hradu, a dovoluji si tvdit, ze ani 100 tisic nemrtvych by neuspelo! Ve vzduchu jasna prevaha 2 draku proti jednomu. NK by nemel prakticky sanci uspet a ztrat by bylo naproste minimum. Ano chapu, ze pro film je treba jiste drama :) a tak to bylo zpracovane jako to bylo zpracovane :) PS: Zajimalo by me co by se stalo, kdyby Drogon NightKinga rozkousal v hube :D

#9387 zmia #9388 zmia
29.4.2019 | 14:27:01
Faramir15

čekal jsem od tý epizody mnohem mnohem víc… smrt NK slabota… sice arya ho přechytračila ale jedno bodnutí a hned se rozpadne?? celkem nuda… nechapu jak muzou ti lidi prezit takovou davku nemrtvych… skoro vsechny pozabijeji a pak NK ozivi mrtve padle… a voala ma novou armadu a na hrade porad hrdinove bojuji… sice je smutny ze Theon zemrel zajimalo me jak se pak dostanou na ty Zelezny ostrovy za jeho sestrou… ale proste… tenhle dil ackoliv trval dlouho tak velkou cast byl nudnej a bitva o helmuv zleb jak ji na internetu furt rikaj ze tohle ma byt delsi a tak mi prisla daleko zajimavejsi… secteno podtrzeno… nelogicnost postav, armady a nelogicka smrt NK… cekal jsem vic

29.4.2019 | 15:38:06
Trigron12

Od konce třetí série to jde pěkně do hajzlu. To, co tento seriál odlišovalo od ostatních, byla jeho krutost a nevypočitatelnost. Zemřít mohla jakákoliv postava. Kdykoliv. I ta nejoblíbenější. Knížky prostě byly takové. Od chvíle, kdy seriál běží po své ose, je z toho telenovela. Záchrany v poslední vteřině, předvídatelnost děje. Z proklamované kupy mrtvých hlavních postav v epizodě 08×03 se nakonec vyklubalo toto: nepodstatný Ed, filozofující pirát s planoucím mečem, krutopřísná, leč nedůležitá, lady Lyanna, lepráček Jorah a bezvajcák Theon. Nedotknutelná partička Arya „koňská tvář“, Tyrion, Jamie, Jon, Daenerys, The Hound má prostě plot armor, že nejeden hráč RPG by z jeho hodnoty ejakuloval radostí. Jenom by mě zajímalo, jestli třeba v poslední epizodě nepřijedou američtí vojáci a nezachrání Westeros před tyranií a útlakem blonďaté pizdy na drakovi. To by byl přesně ten happy end, ke kterému to směřuje posledních několik sezón. Vlastně ne, ono to jednoznačně směřuje k happy endu, že vládnout bude incestní blondýna a její nabíječobratr v jedné osobě. Protože kdyby Kit nepřežil, tak by fanynky vytasily svoje pilníčky na nehty a tvůrce by se nedobrovolně stal novým Juliem Caesarem. Ach jo… a přitom to byl kdysi nejepičtější seriál. PS: A jestli někdo opravdu tvrdí, že se tato bitva vyrovná bitvě o Helmův žleb, tak by se měl jít nechat vyšetřit k proktologovi. Za trest.

29.4.2019 | 16:48:12
marecek8

Natočené možno pekne (hoci dosť často nebolo vidieť vôbec nič), no ale scenáristicky… neviem neviem. Asi som čakal niečo úplne iné. Scenáristi to očividne bez predlohy nedávajú a netušili, čo majú s NK robiť a tak to radšej rýchlo ukončili. Žiadne vysvetlenie, prečo, ako, načo… proste… bye. Dve epizódy sa chystáme na túto bitku a hoci tam boli skvelé momenty, sem-tam som kontroloval, koľko ostáva do konca. Viem, že GOT už dávno nie je to čo bývalo, ale toto bolo sklamanie. Bitka bastardov bola o 10× lepšia. Nesmrteľné postavy nebudem komentovať, je mi jasné, že ich nemohli všetkých zabiť (hoci za tú tupú stratégiu by si to všetci zaslúžili), ale potom načo ich do tých nereálnych situácii stavali? Hoci by ma to mrzelo, ale Sam mal byť počas bitky mŕtvy minimálne 10krát, aj to je málo. A dve epizódy sa očividne „lúčime“ s niektorými postavami a oni napokon aj tak žijú? Bran, čo celý čas robil, prosím pekne? A nemám žiadny problém s tým, že Arya je tá, ktorá zabila NK, ale o čom vlastne celý NK bol? Veď sme sa o ňom ani nič nedozvedeli. Toto má byť koniec celej linky o WW? Vôbec nechápem. Úprimne dúfam, že je tu niečo viac, čo ešte nevieme.

#9370 Zoaee19
29.4.2019 | 18:21:43
Zoaee19

#9369 marecek8: přesně. Sam měl být mrtvý, to by nedal prostě, strategie hloupá až debilní, všechno na efekt. To, co je na GOT výjimečné, že to není jako pohádka, ale snaží se to co nejreálněji simulovat alternativní svět, kde každý může zemřít, a ne že když zemře ten a ten rozpadne se scénář. No jsem zvědava jak to dokončí R.R. Martin. Též nemám problém s tím, že NK zabila Arya, ale nelíbí se mi JAK, na fb jsem někde zahlédla video z natáčení téhle scény, kdy Maisie letí na NK na laně. Takže to byl jako že nějaký ninja skok, a to se naučila kde? buď mi to uniklo, nebo je to fakt blbost. Umí měnit podobu, skvěle bojovat, věřím nakonec i že se jako slepá naučila pohybovat tiše a obratně, ale žádné ninja skoky jsem za celou dobu nepozorovala.

29.4.2019 | 18:45:54
lé_na

hmmm, jak Ary přešla přes bílé chodce, a armadu nemrtvých?

#9381 Ančisa
29.4.2019 | 18:47:20
Prisator

Asi se zhodneme, ze strategie byla zhovadilost a to je presne to, co vam nedovoli behem sledovani uzit si ten dej. Furt premyslite, proc neudelali tohle a tamto. Nebavime se tady o malych vecech, ale opravdu velkych preslapu. Bohuzel. Dil se mi libil, ale ocekavani bylo nenaplneno. Arya mi nevadi vubec, Theonovi jsem pral nejakou vetsi akcicku. No nevadi. Uvidime co dal, mozna by byl vhodny paradox, kdyby jon a dany proste padli. Neco ve smyslu, kdyz se dva perou, treti se smeje.

29.4.2019 | 18:56:06
Deinator

To, co se mi na tomhle seriálu líbilo – chytré zápletky, občas překvapivé souvislosti – s poslední epizodou padá. Spíš to připomínalo poslepované kousky nesourodého filmu, které měly nějak slepit chvilku zoufalství, akční, schovávací scény, které byly úplně nesmyslné. Jako by si tvůrci řekli, že „tohle“ bylo hezké v tomhle filmu, „tamto“ v jiném, tak to tam taky dáme. Asi v polovině jsme si přál, aby ten díl už skončil, protože to jako celek nedávalo vůbec smysl. Smutné, takhle odpálit vyjímečný seriál.

29.4.2019 | 19:17:48
FraGz

Nejhorší že přežila jen elita, eunuch a trocha lidu z krypty. Vsadím se ale že se z hromady mrtvol postaví ještě 20.000 vojáků s jizvami protože je ta lavina kostí jen zasypala… Na konci seriálu se posekají s Cersei, všichni umřou a poslední záběr bude na hromádku novorozeňat + jedno z nich bude mít modrý oči :D

#9376 mt_beran
29.4.2019 | 19:59:25
mt_beran

Stupidní body taktiky jsem komentoval už v minulém díle, bylo to vidět už na mapě rozestavení armády: 1. Jen úplný debil postaví jízdu ne na křídla, ale rozprostře jí přes celou šířku pole první linie a pošle jí do čelního útoku, navíc v noci. 2. Katapulty v druhé linii, aby mohly vystřelit všehovšudy 1–2 salvy? Hmm… 3. Žádná pěchota za přípokopem, aby se příkop vůbec nějak takticky využil.. No comment. O nějaké lepší strategii ala útok části jízdy z týlu od lesa na WW ani nemluvě (celá výhoda silné jízdy totálně nevyužitá strategicky i takticky). Ještě – nereálná scény z obrany hradeb, i kdyby obránců zbyla v hradě jen 1/10 z původního počtu, pořád by jich bylo na hradbách 5× tolik než bylo podáváno.. a přes zdi by se mrtváci tak lehce nepřevalili. Nepropíchnutelní hrdinové, držící se pak desítky minut proti lavině přesily – no, to už bylo trapné. Škoda. Jinak epicky se na to koukat dalo. Že Arja vylezla na strom nepozorovaná mne zas nijak neurazilo, ne tak jako ta stupidní taktika.. Lehce zmatené nasazení draků bych taky nekritizoval. Celkově škoda nevyužitého potenciálu. Bitva bastardů byla výrazně lepší, tam byl trapný jen obr, který by pěší falangou prošel jako nůž máslem.. :) Ale ani tyhle blbosti mi nezabrání těšit se na další díl.

29.4.2019 | 20:00:30
mt_beran

#9374 FraGz: Jasně, sice to vypadalo, že jich přežilo tak 30, ale vsadím se, že v příštím dílu z toho budou klidně 3000+.. A nový WW king jako moodrooké nemluvně, to bych přesně taky čekal (že by dítě Cersei?).. Omylem ho zřejmě v závěru bitvy kaptapultem vystřelí za zeď..

#9377 FraGz
29.4.2019 | 20:09:21
FraGz

#9376 mt_beran: Právě jsem viděl trailer na další díl a je to jasný… proběhne z živýchvstání :D. Dítě Cersei by mohlo vést novou říši ale blond vlasy a modrý oči? To by se ještě mohl jmenovat Adolf :D

29.4.2019 | 20:21:55
barahir

Největší slabina té bitvy podle mě byla, že na to neměli choreografii. To prostě nenacvičíte za pár týdnů se seriálovým štábem, to se musí plánovat rok (což na to ale měli). Takže jsem se dočkali tmavé mazanice aby to tolik nestálo a zrychlených CGI nemrtvých, kteří si po zádech vylezou na hradby. Jasně… Jestli tohle někdo srovnává s dobýváním Helmova žlebu, tak je vedle.

Bitva draků absolutně nepřehledná a celkové využití draků trapné. Draci měli stát někde na kopci a chrlit oheň do umření.

#9380 Ančisa
čestný člen redakce
29.4.2019 | 21:02:49
barahir

Ještě dodám, že pocitově mi bojových scén přišlo hrozně málo, pořád tam byly nějaké nelogické střihy, aby se vystřídalo všech dvacet postav a díl to hrozně kouskovalo.

čestný člen redakce
29.4.2019 | 21:05:29
Ančisa

#9378 barahir: Dovolím si reagovat, protože já si tak nějak myslím, že v tom byl asi i trochu záměr, že to nebude moc logická bitva promyšlená.. Co si budem.. kolik na to měli času reálně???…Došel Tormund a řekl, že mají čas tak do západu slunce a Jon stál jak opařenej…to prostě nevymyslíš nějakou hustou strategii výherní, když musíš vařit z vody. Některý věci byly víc nelogický, některý méně… :)

#9382 barahir #9394 mt_beran #9395 mt_beran
29.4.2019 | 21:08:31


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama