Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 310×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

newman

#9517 Zuzka15: No mě to teda spíš přijde jako dux femina facti, když už :) Ale nemám s tím problém, že Arya zabila NK, proč to měl být Jon, protože si to všichni mysleli, že by to bylo pěkné, že to k tomu spělo? Ne, mě nevadí, že ho zabila Arya, ale jak debilně a nelogicky natočeno to bylo… To samé Cersei, vždyť ona si x sezón přesvědčuje sama sebe, jak má vše pod kontrolou, přitom byla přesně to, za co ji Euron považoval – akorát děvka pro všechny a tak taky skončila… Sansa je pořád taky stejná… Vidí se jako vládkyně, princezna, nic jiného nechce – akorát už to není taková chuděrka. Jon má na háku, protože je po smrti a stejně jako Berik má i on nejspíš svůj úkol, aby zemřel. Tyrion je chudák jako volič Pirátů, myslel to dobře, ale vsadil na špatného koně :D Největší koule měl nakonec eunuch. Chápu co myslíš, ale nemyslím si, že je to tvůrčí záměr.

14.5.2019 | 13:57:36
Vicar

#9516 veba: John není vůči ohni imunní – v první sérii se popálil, když házel lampu na whita…

14.5.2019 | 15:29:58
KIM

Seriál se drží hesla,Všichni musí zemřít,Valar Morghulis

14.5.2019 | 19:18:06
KIM

Seriál se drží hesla,Všichni musí zemřít,Valar Morghulis

14.5.2019 | 19:18:09
KIM

Seriál se drží hesla,Všichni musí zemřít,Valar Morghulis

14.5.2019 | 19:18:11
KIM

Seriál se drží hesla,Všichni musí zemřít,Valar Morghulis

14.5.2019 | 19:18:12
mkk

Nejvíc mě rozhodilo, že je Dubrovník zničený. To asi do července dohromady nedají.

14.5.2019 | 19:53:45
Moor8

Co jsem to sakra viděl?!! Jako podívaná to byla pěkná, ale scénáristicky to byla hrůza. Tam bylo špatně snad úplně všechno.

  1. Varys. To byl po celou dobu seriálu velmi obratný intrikán a najednou udělá něco tak stupidního, že se pokusí otrávit královnu a všude bude rozhlašovat, že není právoplatná královna? A ještě k tomu využije dítě? Jako své ptáčky používal, ale je zcela něco jiného použít je jako špehy, které něco zaslechnou, případně doručí nějakou zprávu, protože děti lidé často přehlíží, ale použít ho k vraždě je velmi stupidní. Děti dělají chyby a v případě dopadení vše prozradí. Navíc tahle otevřeně rebelovat se mu vůbec nepodobá. Varys vždy uměl přežít. A ještě v době, kdy si nemůže být jist, zda to Dany udělá nebo ne. Pak co měly být ty zprávy, co psal? Komu je psal? To je jako rozesílal všem významným lordům? Bez jediného důkazu? Jediné, co měl, byl drb z druhé ruky, který se zakládal na vizích a matné vzpomínce, že Sam někde něco četl. My, diváci, víme, že je to pravda, ale z pohledu někoho, kdo nemá naše informace, by to bylo velmi vratké tvrzení. Takže dokud bych neměl v ruce tu knihu a nezajistil bych, že se náhodou neztratí, tak bych s tím navenek nešel. No a jako poslední věc, za co ho vlastně popravila? Za zradu, ale jakou? Nebylo ukázáno, že by věděla o pokusuji ji otrávit. Nebylo ukázáno, že by zachytila ty zprávy, tak za co sakra? Za ten rozhovor s Jonem?
  2. Škorpiony. Nejdříve jsou nám představeny jako něco, co snadno zabije draka, aby se v dalším díle ukázaly jako zcela neúčinné. Byly všude na hradbách, na lodích (divím se, že nebyly na Rudé baště) a Dany si udělá nálet a všechny je bez potíží zlikviduje?
  3. Zlaté společenství. Bylo prezentováno jako armáda, která dokáže vyrovnat poměr sil, aby pak byla zlikvidována během okamžiku, aniž by si škrtla? To je šílenej fail. Dva roky do diváků hustí, jak zlaté společenství změní poměr sil, jak je důležité, aby pak překvapení! Nebylo důležité vůbec. WTF?!!!
  4. Bitva. Vychází to z předešlých dvou bodů. Celé předešlé čtyři díly pracují na tom, aby vyrovnali síly mezi Cersei a Dany. Cersei dostane zlaté společenství, Qubirn vymyslí škorpiony na zabíjení draků. Dany bude mít ztráty při obraně Zimohradu, pak jí zabijou druhého draka. Několikrát padne hláška, že síly jsou vyrovnané, aby pak Dany vše zlikvidovala během chvilky a strana Cersei se nezmohla vůbec na nic?
  5. Dany. Jo, Dany nám definitivně zešílela. Náznaky, že se může utrhnout ze řetězu, tu už byly, ale vždy se dokázala ovládnout a poslechnout dobrou radu. A najednou ji z ničeho nic přeskočí a začne masakrovat nevinné. Do teď byla krutá jen tehdy, když ji někdo nasral a zasloužil si to. (Otrokáři v Astaporu, otrokáři v Meerenu, Khalové i vzdorný Tarly) Ale tohle bylo ničím nevyprovokované krveprolití. Pochopil bych, kdyby se na město vrhla v okamžiku, kdy Cersei zabila Mis, nebo kdyby zaútočila na rudou baštu s tím, že chce zabít Cersei, ale tohle prostě nedává smysl a ani se to k její postavě nehodí. Když Joffrei nechal setnout Neda, bylo to překvapení, ale k jeho charakteru to zcela sedělo. Když Frei nechal zabít hosty na svatbě, bylo to šokující, ale zase to k jeho povaze sedělo, ale tohle je sice šokující zvrat, ale k charakteru Dany to nesedí. A přitom se nabízelo mnohem lepší řešení. Měl to rozpoutat Šedý červ. Dany vydala rozkazy, že když se vzdají, tak je mají nechat být. Což by červík moc nezkousnul, protože se chce pomstít za smrt své lásky. V minulém díle měl být u smrti Mis přítomen nějaký důstojník, který by se k ní nezachoval hezky a červík by mu stanul tváří v tvář, neudržel se, zabil by ho a tím by začala vřava. Dany by si toho všimla, prohlásila by něco o pasti či zradě ze strany Cersei a pustila by se do ničení. A už to sedí. Byl by to nečekaný zvrat, sedělo by to k jejímu charakteru, a přesto by to z ní udělalo v očích ostatních šílence se všemi důsledky.
  6. Jaime a Cersei. To začalo už minulý díl, kdy se Jaime rozhodl vydat za Cersei. Doufal jsem, že se na jih vydává proto, aby ji buď přemluvil, aby se vzdala nebo ji zabil. Ale ono, jel tam fakt jako zamilované štěně. Tyhle zvraty „Miluju Cersei a udělám pro ni všechno.“ „Kašlu na ní, je šílená.“ „Miluju ji a udělám pro ni všechno.“ Jsou zcela mimo. Chápu, že se postavy vyvíjejí, ale neobrátí se o 180 stupňů několikrát během jedné série. Pak tu máme Cersei, kterou sedm sérií vykreslují jako stále horší a šílenější, aby nám ji na konci bylo vlastně i líto? Chudák máma, co chce jen zachránit své dítě. Pak místo nějaké výživné smrti je jen zasypána cihlami? Taky mohli vymyslet něco kreativnějšího.
  7. Arya. Už jsem to psal minule. Sakra mají tam člověka bez tváře. Od první série sledujeme její vývoj, jak se z malé holky stává zabijákem, aby pak své schopnosti nevyužila? Jako jo, zabila NK díky záhadnému teleportu, ale to mohla udělat i bez výcviku lidí bez tváře. Celý její příběh směřoval k tomu, aby ty nabité schopnosti použila, ale ono ne. Jen pobíhá sem a tam. Kdyby na začátku čtvrtého dílu řekla, že se dostane do KL a zabije Cersei, což by pro ni neměl být vůbec žádný problém, k ničemu z tohohle by vůbec nedošlo. Proč tohle nenavrhla ona nebo aspoň Sansa, která věděla, co umí. Doufám, že to použije aspoň v posledním díle.
  8. Hora. Od pátého dílu ho prezentují jako poslušnou nemyslící zombie, která udělá vše, co jí její paní či tvůrce, poručí a najednou má svoji vlastní hlavu a je schopen i svého tvůrce zabít? Nikdy jsme neviděli ani náznak toho, že by měl vlastní vůli. Jako jejich souboj se mi líbil a bylo i fajn, že jsme si Horu mohli prohlédnout. Bál jsem se, že si to brnění už nikdy nesundá. Sice jsem si přál, aby to Sandor přežil, ale chápu, že tohle bývalo GOT a šťastný konec se moc často nekoná.

Určitě tam bylo X dalších blbostí, na které jsem si teď nevzpomněl. Upřímně se bojím posledního dílu.

#9529 newman #9533 massx #9546 Summerisgone
14.5.2019 | 20:11:55
newman

#9528 Moor8: Jop, jak by řekl Bilbo, je to asi jako když namažeš tenkou vrstvu másla na moc tlustý krajíc chleba… Na mě to působí spíš než zrychleně, tak roztahaně. Hádám, že to bylo tak: GRRM si za své těžce vydělané (a zasloužené) prachy koupil ke snídani další omeletu a na umaštěný ubrousek napsal pro D+D poznámky o tom, která postava zemře… A to je vše, o zbytek se postaralo úžasně (ne)kreativní duo dumb. Ale co, reakčních videí a podobného canceru bude stejně plný YT, v HBO si kapsi namastí a za rok tady bude spinoff o životních etudách hradní krysy, co ukradla kvásek Tlustému koláči a jejím neskutečném dobrodružství plném zvratů, bitev a nečekaných rozuzlení.

14.5.2019 | 20:48:24
samerak

Za mě po nelogice třetího dílu a nudě čtvrtého slušnej díl. Většina věcí dávala smysl(asi až na to že Drogon najednou zvládne 100 balist když mynulej díl nezvládl 10). Vývoj postav dával taky smysl, k tomu že Dany zešíli náznaky byly i v minulých sériích, přechod byl trochu rychlej, být 10 dílů tak to mohli udělat plynule a líp. Jaimeho konec je dost kritizovanej ale za mě taky dával smysl, Cersei vždycky miloval a udělal by pro ni vše. Věděl že je zlá, že na něj má špatnej vliv ale pokaždé se k ní vracel, to že tak skončil dává smysl. A teď konec no, John nebo Arya zabijou Dany, Drak asi taky umře a kdo bude vládnout je celkem jedno.

Dal bych 7,5/10

14.5.2019 | 20:57:32
samerak

A ještě něco, to že Dany zešílí a vypálí KL byla podle mě jediná věc o konci série kterou GRRM tvůrcům řekl, možná ještě že NK umře. Sedí to na něj a v knížce, pokud někdy bude, zešílí určitě taky, jen ten přechod bude plynulejší.

14.5.2019 | 20:59:50
Gustava the goose

Škoda jen, že se režiséři rozhodli, že to tak brzo ukončí. Byli osloveni, aby se ujali režie Star Wars (v kinech v roce 2022). Zde jde asi o ještě větší prestiž a peníze. Nevím, kolik bylo plánováno sérií původně, mám dojem ale, že když jsem to v roce 2011 začal sledovat, tak přemýšleli o více než 8 sériích. Což by napovídalo tomu, že byli nuceni z časových důvodů GoT rychle ukončit kvůli Star Wars. Vzhledem k tomu, že nám zbývá již jen poslední díl, tak jsem zvědav, jestli se jim podaří vše smysluplně ukončit. Zajímalo by mne, jestli se dozvíme něco víc o symbolu spirály od nemrtvých. Nebo jak to dopadne s Branem (jestli bude až do konce života „on-line“ a procitne, jen když ho bude tlačit chcaní). Nebo co bude s ostatními vedlejšími hrdiny jako Brienne, Davos, Šedý Červ atd.? Jestli se dovíme víc o Pánu světla? Poslední díl má být taky dlouhý, tak snad zodpoví vše.

15.5.2019 | 17:04:42
massx

#9528 Moor8: Pěkně si to shrnul, jen bych přidal, že Golden Company si stoupla před hradby. Proč? To nevím. Asi sou to idioti stejně jako dothraci. Ti aspoň dokážou vstát z mrvých. Kéž by scénáristi viděli např. Království nebeské, aby viděli, jak takové obléhání vypadá.

15.5.2019 | 17:38:48
LukeNight

Všechno už tady asi bylo řečeno a já s tím jedině souhlasím. Převládá u mě smutek a zklamání z toho, co vidím. Když už do té poslední série vrazili tak strašlivé peníze, mohli aspoň zaplatit nějaké slušné scénáristy a nezničit tak úroveň a dojem z celého jinak skvělého seriálu.

15.5.2019 | 19:03:29
janky82

Za mňa by bol v celku geniálny koniec, ak by sa s Daenerys po zošalení napokon stala nočná kráľovna.

15.5.2019 | 19:45:59
janky82

Za mňa by bol v celku geniálny koniec, ak by sa s Daenerys po zošalení napokon stala nočná kráľovna.

15.5.2019 | 19:46:02
janky82

Za mňa by bol v celku geniálny koniec, ak by sa s Daenerys po zošalení napokon stala nočná kráľovna.

15.5.2019 | 19:46:07
Prisator

Petice za přetočení poslední serie. Šiřte dál. https://www.change.org/…tent-writers?… Přes 77 000 podpisu v dově, kdy to postuju.

16.5.2019 | 0:25:36
Prisator

Petice za přetočení poslední serie. Šiřte dál. https://www.change.org/…tent-writers?… Přes 77 000 podpisu v dově, kdy to postuju.

16.5.2019 | 0:25:42
Prisator

Petice za přetočení poslední serie. Šiřte dál. https://www.change.org/…tent-writers?… Přes 77 000 podpisu v dově, kdy to postuju.

16.5.2019 | 0:25:43


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama