Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 310×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Diskuze: Aktuální epizoda

Dojmy a pocity z aktuální epizody. Do této diskuze vstupujte až po zhlédnutí posledního odvysílaného dílu. Do této sekce nepište spoilery z knih!

Prisator

Sry, omylem se to poslalo 3 krát.

16.5.2019 | 0:26:32
alykfate23

jen podotknu – Balerion Černý děs byl největší drak v Západozemí, jeho lebku jsme mohli vidět v 1. serii a teď v posledním díle. Byl jednou tak větší než Drogon. Když Aegon T. s Balerionem dobýval Harrenov, tak ho Balerion dokázal roztavit, ale nezničit, pouze vypálit. Drogon má zřejmě v plamenech ještě dynamit či jinou výbušnou látku a zničí KL jak nic…

#9543 KIM
16.5.2019 | 21:03:28
KIM

#9542 alykfate23: mě se líbí jak vybuchuji ty tajné sklady toho zeleného sajrajtu pod městem

16.5.2019 | 22:04:23
Acoma Leader

Poslední řada jde tedy kvalitou s kopce dolů, ve čtyčce bych to nazval přímo volným pádem… Pro mně je to nejdnudnější a nejslabší epizoda ze všech. Daenerys to herecky prostě v podleních dílech nezvládá a její proměna je tím pádem spíš zmatená a vlastně nedává smysl. Ani myšlenkové pochody Johna nejsou zrovna nejlogištější, natož uvěřitelné. Zajímalo by mě, jak a jestli vůbec z tohoto paskvilu tvůrci seriálu nějak vybruslí a jestli se to obejde bez další zbytečné hromady mrtvol – protože vypálení města a vraždějí civilistů byla ta největší pitomost, na kterou zatím přišli.

17.5.2019 | 12:25:42
Cihi

promena Daenerys smysl dava… ale je to moc rychla promena a moc na silu… takze to pusobi jako strasna blbost… coz je skoda

posledni serie mela mit klasicky 10 dilu a neztracet cas nejakymi pitkami a nesmylnnym klabosenim o nicem… tam se naopak mohlo zrychlit

17.5.2019 | 12:59:09
Summerisgone

#9528 Moor8: Dobré postřehy!

ad 1/ Je pravda že Varys totálně vyhořel. Nato jaký to byl obratný intrikán (ač s dobrými úmysly), tak se v posledním díle choval jako naivní hlupák. Problém byl v tom, že své úmysly vyžvanil Tyrionovi, i když se ho zpočátku snažil přemluvit. Ale říkat mu posléze o tom, že se ji pokusí odstranit, byla už naprostá zhovadilost. O zradě ji tedy informoval Tyrion a co konkrétně ji řekl, bylo již mimo kameru. Každopádně z Varyse udělali totálního hlupáka. Dále mám takový pocit, že Varys skrýval ještě jedno tajemství, a to co kdysi viděl či slyšel v čarodějově ohni? Už si nevzpomínám jak to přesně bylo a po pravdě jsem čekal že se to ještě dozvím.

Jinak podobně autoři scénáře zahodili osud schopného manipulátora Malíčka, který v celé sedmé sérii pouze paběrkoval.

A už vůbec nemluvě o sečtělém Tyrionovi, který již několik sezón žije pouze ze své dřívější slávy. A teď co nápad, to průser.

ad 2/ Souhlas. Jeden škorpion zabije draka první střelou, na straně druhé jejich desetinásobek je zcela bez efektu. Rozdíl je tady snad v tom, že v prvním případě se jednalo o nečekaný úder, ve druhém případě o manévrovací schopnosti draka. Ale i tak ten nepoměr je zarážející. Ale třeba NK také napoprvé trefil. Prostě Drogon je bezpochyby šikovný a velice mrštný drak. :) I když myslím že zrovna Bronn ho v letu zranil.

Malá odbočka u NK: Byl schopen oživit i padlé nemrtvé anebo pouze padlé živé? A taky mi chybí určité dovysvětlení jeho postavy a jeho motivů. Na můj vkus odešel pod kytičky příliš rychle. Dalo se z toho vytřískat mnohem víc. Čekal jsem že kompletně vymlátí Zimohrad a pár hrdinů a něco vojska zdrhne dál na jih.

ad 3,4/ Souhlas. Zlaté společenství se moc nepřevedlo a záhadně zmizelo jeho 19.000 vojáků.

ad 5/ Daenerys. Zvrat její psychiky byl sice překotný, ale to tak u šílenství často bývá. Např. takový schizofrenik má k nemoci určité vrozené předpoklady a do určité doby je jeho chování obvyklé či ne příliš odchylné od běžné populace. Pak ale přijdou určité krizové, zátěžové, či výrazně stresující události, následkem kterých nemoc propukne náhle. Dany měla celou dobu u sebe schopné rádce, přátele a také milence, kteří ji udržovali v dobré psychické kondici. A pak náhle o všechny přišla, zvláště o ty nejvěrnější, o své dvě děti (draky) a také o lásku Johna. A kromě manažersky impotentního Tyriona (mj. Lannistera) už ji nikdo nezůstal. Pouze nepřátelé. A pak zazvonili a tak se zbláznila. Musel bych se znovu podívat na všechny řady, ale jisté náznaky podivného chování u ní určitě byly. Prostě taková malá rozmazlená dobyvačná krvelačná bestie. :)

Myslím že úkol pro poslední díl seriálu je jasný: zastavit pomatence za každou cenu, uhasit oheň. A sázím na Sníh.

ad 6/ Souhlas. Původně jsem myslel že Jaime jede na jih Cercei domluvit či ji naplácat na holou. Ale poté co ho odchytli a po promluvě s bratrem opět změnil názor. Cercei prostě byla jeho celoživotní slabost. A také si myslím, že ho moc nebavilo ulehat s rytířem. Přeci jenom musel by se každý večer pořádně ožrat. :)

ad 7/ Arya. To že zabila NK bylo sice překvapivé, ale vcelku uvěřitelné. Tady si naopak myslím, že ji ty schopnosti z výcviku v Braavosu byly velice platné. Tiše a nenápadně proběhla kolem bílých chodců a když ji nejdřív NK chytil pod krčkem, zaimprovizovala a využila fintu s dýkou. Podle mě už má padla a čeká ji už pouze bouřlivý konec.

ad 8/ Hora. Tady byl konec naopak povedený. Hora byl sice pěkný zombík, ale nenávist k bratrovi byla silnější než cokoliv jiného a tak ji nežlo ani zresetovat. A to že se zlo vymkne z rukou stvořitele nebývá zas až tak vzácné. Viz třeba už jen děti lesa a NK, anebo třeba příběh o Frankenstei­novi atd.

#9547 SultanCZ
18.5.2019 | 13:18:34
SultanCZ

#9546 Summerisgone: sakra, to je delsi nez celej scenar na 8 serii :D

18.5.2019 | 15:57:25
Cihi

z posledniho dilu prevazuje zklamani… dopadlo to presne podle spoileru (a jeste tech snad nejhorsich)

jedinej silnej moment (a zaroven k nasr*ni) byl ten… kdyz Bran rekl Jonovi prakticky to… ze byl jeho uzitecnym idiotem k tomu… aby se dostal na trun

cekal jsem alespon… ze tohle cely byl Branuv nejakej velkej masterplan dostat se na trun a pomstit se tak jako Triooka vrana lidem

20.5.2019 | 12:59:52
NEKROMOON

Podle posledních zatím neověřených zpráv. Se k napsání scénáře poslední 8 série GOT přihlásila teroristická organisace Al-Káida. Údajně pokud si pustíte pátý díl pozpátku, můžete zaslechnout Daeneris jak při pustošení města volá Alláh Akbar. S čím však členové Al-Kaidy nepočítali je, že v případě takto zhlédnuté epizody Daeneris město neničí, ale staví.

20.5.2019 | 14:33:03
newman

Hm tolik otázek nezodpovězeno, ale mě zajímá ta jediná a zásadní, ostatně jako všechny zde… Jak se ten plánů pán Davos nakonec dostane na ten neexistující trůn :( sakra.. kde je ten ShootX, když ho člověk potřebuje… už se to asi nikdy nedozvíme…

20.5.2019 | 17:42:14
Ser Venda

Za mě osobně: přes veškeré pochybnosti o detailech jsem rád, že jsem viděl a prožíval nejvelkolepější a nejlepší seriál, který kdy jaká televize vyrobila.

20.5.2019 | 19:24:15
Cihi

jen takova rekapitulace teto serie a hlavnich postav:

Cersei – celou serii jen tupe cumela z okna a v 5. dile sla akorat zemrit Jamie – delal jednu p*covinu za druhou Jon – jediny, co umel tuto serii, tak rikat „ona je ma kralovna“ Deanerys – lusknutim prstu se z ni stal krvelacnej magor Tyrion – z chytryho radce byl po vetsinu serie naprostej zoufalec Night King – z nejvetsi hrozby za tisice let se stal sasek, kteryho zapichne mala holka ninja skokem Bran – dohromady rekl asi 3 vety a je kral

POVEDENY DILO :D

20.5.2019 | 20:37:01
Bukelos

Někteří lidi nevěří, že jamajskej bob zvítězí! Sanka je největší šampion! tadadaaa :D

Teď jako vážně, chápu moc dobře poselství tohoto posledního dílu, nic není černobílé, věci většinou nevychází úplně přesně podle našich představ blabla. Taky to respektuju páč Džorž údajně D&D prozradil, jak to chce celé skončit respektive jak jednotlivé postavy skončí atd.

Tady ale přichází na řadu ten největší fail. Sledovat to celé převedené a napsané od těch dvou kazimírů na obrazovce uráželo moje šedé buňky mozkové a to žádný vědátor fakt nejsem :D I kdybych si dal brko se Snoop Dogem, vožral se s Tyrionem a paxe podíval na tento díl, stále bych u toho vydával zvuky typu: „Eh?“ . „Wha?“ . „no to mě poser…“

Jediný interakce který se mi líbily byl konečně Jon & Ghost a Brienne & Book of Brothers.

Každopádně tohle je už definitivní konec, za dokončení knižního příběhu se můžeme jen modlit a další spinoffy prequely či co už mě tak nebudou brát, páč hype je celosvětově obrovskej a proto to nejspíš bude zaměřený na dnešní atraktivní společenský trendy např. small vs big, woman power, diversity equality etc… Nevěřím, že by to mělo ten velmi realistický nádech a brutalitu běžného života, jako to mělo v raných sezónách.

Například když třeba Edárd, ten největší dobrák a čestňák je potupně zrazen sociopatem Joffreym a nechá ho navzdory předešlé domluvě popravit před očima jeho dětí a má z toho děsnou prdel nebo Malíčkovy brilantní machinace s každým, s kterým přišel do styku (kromě teda Catelyn, holt láska je láska) nemluvě o Ramsaym a jeho přátelském soužitím s Theonem či Red Wedding a události po ní… to ani nemusim fakt komentovat. Prostě ty momenty, kvůli kterým se stal tento seriál celosvětově kvalitní záležitostí, se už nejspíše nebudou opakovat. Teď je z toho akorát Disney Baba booey Star Wars megasračka pro každodenní konzumenty hoven a dalších vzácných exkrementů.

Smutné, opravdu smutné. :/

#9566 alykfate23
20.5.2019 | 21:18:14
KIM

Zradou Tyriona,smrtí Varyse z toho udělali íčovinu jako dům.

20.5.2019 | 21:19:25
KIM

Jo a prosím na knihy ať už kašle, nestojím o ně

#9586 nem
20.5.2019 | 21:20:33
Sonjicka

Hm, tak asi to nijak jinak skončit nemohlo..nevím. Pořád je mi líto co udělali z Daenerys..takový magor v prvních dílech nebyla. Tady z ní udělali uplného Hitlera..Prostě mi to k té postavě nesedí, ano byla vždy trochu divná..ale v té době zabíjeli své nepřátele všichni.a když někoho zabila Cercei atd. tak to velice neukazovali ale najednou když vypálila město Daenerys tak hrozně záběry na mrtvé děti, ohořelé lidi atd. to že zabila dost lidí i Arya, atd. to už se neřeší. JInak nevím nevím zda by v reálu všichni tiLordisouhlasili aby byl Bran král..co o něm věděli? čím se proslavil? co dokázal? nevím..asi to teda byl jeho master plan..je fakt že Bran řekl tehdá Tyrionovi nebo Jonovi (už nevím) o tom kde je ten NK za zdí..tudíž to měl asi naplánované že tam potom Daenerys pro ně poletí a že NK získá draka..dostane se za zeď atd. atd. ON věděl, že NK získá draka. Ale toto tam prostě bohužel nebylo víc rozebrané a to je právě škoda. V tomto díle strašně zbytečně zdlouhavé záběry na obličeje (Tyrion, JOn) na chůzi chodbama atd. místo aby vysvětlili co a jak. JInak jsem tipovala dobře (ještě i před únikem scénáře) že JOn půjde za zeď a ještě se shledá s Duchem. No každopádně jsem ráda že už je konečně konec.

20.5.2019 | 21:32:00
Petr PP

Je otázkou, jestli je toto rozuzlení berličkou pro možné pokračování, třeba Arya může být ještě zajímavá, Ale to je opět běh na dlouhé roky, než někdo něco sesmolí a pak to natočí. Každopádně je podle mě velkou chybou, že se nepočkalo na dopsání knihy a netočilo se podle ní. Na druhé straně chápu, že herci stárnou. Poslední série byla slabá a celkem v jednotlivých dílech nevyrovnaná.

20.5.2019 | 21:53:23
Havran1

Dokoukal, poslední řada slabá, konec akceptovatelný. Ztraceni skončili hůř. Neposedná Arya Kolumbusovna odplula za západ (asi za Elfy, že), Sansa dosáhla svého, Tyrion nechá obnovit bordýlky a pojede po staru a Džon Sníh Targaryen odejel do sněhu. To ale do Hlídky asi nenastoupil ne – bude se pářit za Zdí s Divokými a nějaký ten majeteček asi taky nahromadí. Mohlo být hůř. No ve Fortuně vyhrál ten, kdo tipoval, že na Železný trůn neusedne nikdo.

20.5.2019 | 23:13:35
qark

ASI MALO LIDI OČEKAVALO BRANA JAKO KRALA ŽE

20.5.2019 | 23:21:32
qark

PROČ DROGON SPALIL ŽELEZNY TRUN A NEZABIL JONA ZA ZABITI DAENERYS?

#9561 Havran1 #9585 To Je Tajný
20.5.2019 | 23:21:59


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama