Game of Thrones (Hra o trůny) Na co všechno odkazovala druhá epizoda Stormborn?

Na co všechno odkazovala druhá epizoda Stormborn?

Na co všechno odkazovala druhá epizoda Stormborn?

I druhý díl sedmé série odkazoval na spoustu událostí, které se již staly v seriálu. Podívejte se, na co všechno si tvůrci zavzpomínali.


36 0
30.7.2017

Jaký strýc, takový synovec

Jon se podobně jako jeho otec Eddard setkal s Petyrem. A ani jejich setkání se neobešlo bez konfliktu. Podobně jako Ned chytil Malíčka pod krkem v první sérii, tak i Jon tak učinil ve druhé epizodě sedmé série.

Arya a její zlovlk

Díky videu, ve kterém tvůrci rozebírají aktuální díl, víme, že zlovlkem, se kterým se Arya setkala, byla skutečně dlouho ztracená Nymeria. Ve chvíli, kdy Nymeria odejde od Aryi, tak Arya začne mít zlomené srdce, ale po chvíli si uvědomí, že Nymeria už není její mazlíček, ale něco jiného. Tato scéna odkazuje na první sérii, kdy Ned říkal své dceři, jaký bude mít život. Arya byla však vzpurná od narození, a proto mu řekla, že takový život ji nečeká. Přesně to udělala i Nymeria.

[MAIN SPOILERS] That's not you. from gameofthrones

Však poznám rytíře, ne?

Když se Arya setkala s Horkým koláčem, tak jí řekl, že ji kdysi hledala jedna rytířka, a proto jí pověděl, kde by Arya mohla být. Horký koláč během toho zmínil, že rytíře pozná, protože rytíř nosí brnění. Něco podobného řekl i ve druhé sérii.

Nemáš pivo?

Během toho, co se Arya bavila s Horkým koláčem, tak se ho zeptala, jestli nemá pivo. To stejné řekl ve čtvrté sérii Ohař, který byl s Aryou v jedné hospodě. Rozhodně to od něj pochytila.

„Got any ale?“: Arya and the Hound from freefolk

Kuše, to jest zbraň oblíbená

Určitě si pamatujete, jak měl Joffrey rád svou kuši, ze které často střílel. Ani jeho matka nepohrdne nad dobrou střelou, i když se jedná o střílení z balisty. Například oba si na následujících obrázcích trefili přímo do oka zvířete.

[MAIN SPOILERS] Like Mother, Like Son from gameofthrones

Dnes neumřeš

Ač se to na první pohled nemusí zdát, tak Sam skutečně hodně dluží svému veliteli Jeorovi. Na začátku třetí série se Jeor postaral o to, aby Sam nezemřel. Zřejmě kvůli tomu chce Sam tak moc pomoci Jorahovi.

Všimli jste si nějakých dalších odkazů? Podělte se o ně v následující diskuzi.

Foto: HBO

Diskuze /40

Locker.

Dalším odkazem byl ještě výraz v Malíčkově obličeji, když si uvědomil, že Jon je stejný hlupák jako jeho rádoby otec Ned, a že Sansa je až příliš arogantní slepicí na to, aby se chopila nabízené příležitosti vládnout s ním Sedmi královstvím. V jeho očích bylo možno spatřit zelený záblesk, který naznačuje budoucí dění. Malíček skutečně odpálí Zeď pomocí divokého ohně, aby následně vpustil do Západozemí Bílé chodce. Ti pak vyhladí většinu populace a zdevastují nemalou část kontinentu. Malíček se tak skutečně stane králem popela jak to předpověděl nejvyšší rudý kněz v přestrojení, Varys. Mezitím se však zároveň stane Azorem Ahaiem, což mu poskytne zcela nový náhled na věc. Ale o tom zase příště…

#17 Kometa
30.7.2017 | 10:09:55
fgh

A kde je ten foreshadowing na Eurona? Kdyz byl Euron v exilu, povedlo se mu hned nekolik veci, a sice: Ziskat kompletni zbroj z Valyrian steel, uzavrit spojenectvi s Night Kingem, a moc vyvolat Krakena.

Dle rok stareho leaku prave Littlefinger odbouchne Zed za pomoci wildfire, kterou pujde Night Kingova vetsi armada wightu, ledovych obru, pavouku, a medvedu, a dle pul roku stareho leaku prave samotny Night King a jeho priblizne 90ti clenna armada Crasterovych synu bude prepravena Euronem Greyjoyem na lodi az do White Harboru, aby si ziskali naskok. Proto jde prave ted Night King na vychod…

Jak Euron mohl uzavrit spojenectvi s tak vyznamnou osobou, jako je Night King? Nabidl mu zbran, sveho Krakena, ktereho necha obetovat, aby si z nej Night King udelal nemrtveho Krakena, a Night King tak mohl vladnou nejen zemi, nejen vzduchu, ale i vsem sedmi morim.

#35 clemo
30.7.2017 | 10:28:28
widy.33

Arya :D hneď ma to napadlo, že sa podobá na Sandora :D

30.7.2017 | 11:28:54
comiccrazy

Tak moc se vysměji všem těmhle „trollům/teore­tikům“ až to bude úplně jinak :D :)

30.7.2017 | 11:59:34
Tomoso18

Moment, to niekto vážne pochyboval o tom, že ten vlk bola Nymeria? :D Ja som si myslel, že to si len fandovia robia srandu… Veď to zviera bolo 3× tak veľké ako ostatné vlky… Či niekto veril tomu, že sa po Riverrun potuluje ešte jeden prerastený psík, ktorý sa nápadne podobá na Nymeriu?

#6 Stardos
30.7.2017 | 12:01:33
Stardos

#5 Tomoso18: Někteří tu větu „Thats not you“ vzali až moc vážně :D

#8 Argetlam Královrah
30.7.2017 | 12:10:11
shootx

Scena s Jonem v hrobce jsane odkazovala na politickou naivitu Jona ktery dopadne podobně jako Ned, prozměnu bude

zrádcem Severu a bude opet zabit po te co se spojí s rody na obranu proti chodcům a pozve na Zimohrad Lanisterskou armádu…

#9 rockysiburger
30.7.2017 | 13:11:57
Argetlam Královrah

#6 Stardos: No jestli vzali vážně něco tak pitomého, tak si asi do dneška myslí, že Brana se pokusil zabít Tyrion (viz první série).

30.7.2017 | 13:24:34
rockysiburger

#7 shootx: Zase jo ?? :-D co máš za matroš ?

#11 Argetlam Královrah
30.7.2017 | 13:47:06
PecaCZE

Proč to dávaj vůbec do spoileru :D

30.7.2017 | 14:35:40
Argetlam Královrah

#9 rockysiburger: Říká se tomu „lockerky“. Vypadá to jako sloní výkaly a chutná to stejně tak, ale máš po tom velice bujnou fantazii :D

30.7.2017 | 14:51:01
Punisher bude trestať

Nymeria nie je Nymeria, vazne som sa zasmial. :D :D Uvidime, co ludia nepochopia v epizode cislo 3.

30.7.2017 | 15:44:08
DejvidHound

Boze sak keby to nebola Nymeria tak Aryu roztrha bez mihnutia oka.

#16 Trepy
30.7.2017 | 16:43:24
Scalex

Mně se líbila narážka na řádně pečené Freye, když se bavila Arya s HotPiem o pečení koláčů a on se jí zeptal, jestli nějaké pekla… „Jeden nebo dva,“ utrousila Arya ledabyle.

#15 Zmiaz
30.7.2017 | 18:03:23
Zmiaz

#14 Scalex: Přesně, to me taky dost pobavilo :D

O Nymerii se nedalo pochybovat a to že chytla Oharovi způsoby potěšilo :) Jsem zvědavá jestli skutečně dorazí na sever, nebo změní směr…

30.7.2017 | 19:56:28
Trepy

#13 DejvidHound: Však né asi, to je furt nejsilnější argument. Smečka vlků obklíčí jednu holku a jen tak odejdou a ještě jim velí 3× větší vlk, no to nevím kde lidi ztratili mozky.

30.7.2017 | 20:15:15
Kometa

#1 Locker.: Prosím už žádný příště,balancuješ na hraně,kdy vtipný začíná být trapny:) Tvoje vize sou vadný ..viz názvy epizod apod :) Malíček s sedmým díle exne rukou Aryi a bude :D

#18 Locker. #19 Locker. #20 Locker.
30.7.2017 | 21:59:29
Locker.

#17 Kometa: Ne.

30.7.2017 | 23:39:28
Locker.

#17 Kometa: Jestli tomu věříš, pak jsi blázen.

30.7.2017 | 23:52:54
Locker.

#17 Kometa: Naopak to bude Arya, která de facto bude moci za jeho znovuoživení.

30.7.2017 | 23:53:26
Luksathor

Nejsem žádný expert na nočního krále.. Ale řekl bych, že v jeho slovní zásobě něco jako spojenectví neexistuje -_- .. Za 1. nemluví a za 2. mu nejde o nic jiného, než všechny povraždit a proměnit v jeho vlastní nemrtvou armádu.. Malíček který odbouchne zeď divokým ohněm, tak to už fakt není ani vtipné.. Malíček měl všechno promyšlené, dokud mu nepláchla Sansa od Boltonů a Jon na ně nevytáhnul s armádou dřív než se jich Malíček sám plánoval zbavit.. Teďka je upřímně v kaši a vzhledem tomu že už mu nevěří ani Sansa, což si musí sám uvědomovat a Jon ho zřejmě též nepodporuje, tak bych řekl, že jeho konec se blíží rychlej, než si někteří dovolí připouštět.. Jeho smrt otřese sérií i fanoušky..

#22 fgh
31.7.2017 | 0:18:32
fgh

#21 Luksathor: Je videt, ze nemas pravdepodobne dost informaci. White Walkers nahodou mluvi, maji svuj vlastni jazyk zvany Skroth, od ktereho je i mimo jine odvozeno jmeno krale ledovych pavouku Skhorˇth – zjisti si o tom neco.

Ne, Night Kingovi vazne nejde o to vsechny povrazdit. Jde mu o to se dostat na Isle of Faces. Proc? Znovu, zjisti si o tom neco. White Walkers jsou inteligentni rasou, tudiz to, co rikas, je naprosta hloupost…

Ano, Littlefinger skutecne odbouchne Zed, tohle uz je pres rok stara informace… Ano, mas pravdu, mel vsechno promyslene, jenze kvuli aroganci Sansy a hlouposti Jona vidi, ze cely jeho plan se hrouti. Tudiz kdyz Seven Kingdoms nemuze vladnout on, tak jim nebude vladnout nikdo, proto to udela.

Vsichni, co maji v krvi Starka, jsou jen „honorable fools.“

#27 Uschi #28 Uschi #36 clemo
31.7.2017 | 0:38:51
Luksathor

No dobře dejme tomu že mají nějaký jazyk zvaný Skroth -_- .. Pochybuju že tím jazykem disponuje třeba takový Euron nebo malíček, takže tak či tak teorie o nějakém spojenectví je čirý blábol! … White Walkers nejsou inteligentní rasa, jsou něco co vytvořili děti lesa, vytvořením nočního krále pro ochranu před samotnými lidmi ale vymklo se jim to kontrole, což je asi tak vše k nim.. Jestli little finger odbouchne zeď tak já su babajaga… Nebyla to žádná arogance Sansy ani hloupost Jona… Pokud vím Ramsey držel v zajetí Ricona a kvůli tom na ně vytáhli.. Byla to hloupost maximálně Little Fingera.. Jediná chyba co udělal, když si myslel, že můžýe Sansu jen tak předhodit Boltonům a myslet si že tam sama ochotně zůstane.. Celý jeho plán se hroutí, kvůli jeho slabosti v Sansu jako měl kdysi slabost v Caytlin… Sedmi královstvím nakonec bude vládnout Daenerys s Jonem a Little Finger bude hnít někde pod zemí rozpáraný doufám že jehlou Aryi Nebo Jonovým vlkem :)

#24 fgh
31.7.2017 | 0:56:31
fgh

#23 Luksathor: Littlefinger bude mit obsidianovy palac ve tvaru hlavy Catelyn Stark misto Isle of Faces, ktery spolecne s NK znici.

Myslis si, ze nekdo, kdo ma tak uzasnej mozek, ze dokaze wargovat skrze desitky tisic wightu, neni inteligentni?

Asi jsi necetl knizky, jinak bys vedel, ze Euron je badass fuck everything guy, ktery by byl schopny odbouchnout klidne cely Westeros, jen tak, protoze by mu to udelalo radost. V show je oproti kniznimu Euronovi andilecek. Je to i warlock, ktery dokaze take wargovat, a prave diky tomu muze Euron ovladat sveho Krakena.

Sansa je vuci nemu arogantni. I po tom, co udelal velkou chybu, tu velkou chybu napravil. Bez nej by ted Sansa byla flayovana Ramsaym, spolecne i s Jonem, ktery mu nedokazal rici ani „diky.“

Jsi dost naivni, jestli si myslis, ze serial skonci tim, ze bude Jon s Dany vladnout. Ted jsi me rozesmal.

#25 Luksathor #26 Luksathor
31.7.2017 | 1:12:32
Luksathor

#24 fgh: Obsidiánový palác ve tvaru catlyn stark a co dál??? Ještě řekni, že všichni žijí v oku velkého modrookého obra :D

Já v tom ani tak nevidím inteligentní mozek, jako jednoduše magii :D .. Nemusím ale popřít jeho inteligenci, jen jeho spojenectví s někým z živých :)

Knížky čtu, jen je ještě nemám dočtené a Euron tam ještě nebyl, když už jsme u toho.. Ale co vím, seriál by měl jít touhle sérií napřed knihám.. Proto tam budou taky pouze ty důležité scény, ale ani z knih ještě nemůžou všichni vědět, co se stane, můžeme jen teoretizovat :D O krakenovi nic nevím, na to si počkám :D Spíš bych ale řekl, že Euron též zemře v téhle sérii, Daenerys si proti němu seženu spojence výměnou za dračí sklo :)

Spíš chceš říct, že po tom co udělal tu velkou chybu, tak neměl na výběr než vyrazit.. Kdyby tam všichni i se Sansou zemřeli, nebo kdyby třeba i sami vyhráli, nemohl by si bez jeho přičinění nic nárokovat.. Původně chtěl aby Boltony zničili Lannisteři s údolím a on si pak mohl nárokovat sever samozřejmě skrz Sansu :D .. Když zaútočil dřív Jon, ze zoufalství pomohl a teď se snažil manipulovat se Sansou proti Jonovi a nakonec sám s Jonem jako posledního stéblo trávy :D Už si ale musel uvědomit, že jednoduše prohrál.. Bude mi ho líto to opravdu :D

31.7.2017 | 2:06:20
Luksathor

#24 fgh: A to že Daenerys bude nakonec s Jonem, sem říkal už na konci minulé série a stojím si za tím čím dál víc, stejně jako asi hodně dalších :D

#29 fgh
31.7.2017 | 2:09:28
Uschi

#22 fgh: Lockera jeste dokazu pochopit, je i vtipny… byl tu jako prvni oficialni troller, takze ho i nejak toleruju… Ale tobe a ty ostatnim, kteri se jen vezou na jeho vlne… vam se vazne smeju. Neumite vymyslet nic originalniho a prizivujete se na nekom, kdo se tu „proslavil“ .. jak trapne :)

#29 fgh
31.7.2017 | 2:18:18
Uschi

#22 fgh: Vlastne je mi te lito :) A tech ostatnich taky. (lockera obdivuju, pac je tu prakticky od zacatku). Nic jineho, nez uboha napodobenina, ktera bohuzel neni ani vazna, ani vtipna :)

31.7.2017 | 2:20:08
fgh

#26 Luksathor: Stuj si za tim, ale jen ti rikam, ze tve pocity z toho na konci budou uplne stejne, jako pocity lidi, co si mysleli, ze Robb Stark vyhraje valku.

#27 Uschi: Psal jsem to uz milionkrat, ale napisu to jeste jednou, tentokrat naposledy. Toho nejakyho Lockera sem neznal do te doby, dokud me k nemu nekdo nezacal prisuzovat. Zrejme pro to, ze se jeho teorie s tim, ze Littlefinger odbouchne Zed nejakou nahodou shoduje s realitou, a ja, jelikoz jsem The Master of Truth, zde tu realitu pouze sdeluji…

Nevim tedy, proc bych se vubec mel snazit vymyslet neco originalniho, kdyz je to vse z hlavy GRRM…

#30 Uschi #32 Luksathor
31.7.2017 | 2:30:21
Uschi

#29 fgh: rekl bych, ze dukazy a historie na edne mluvi proti tobe…

#31 fgh
31.7.2017 | 2:42:07
fgh

#30 Uschi: Dobre tedy, priznavam, nepsal jsem to milionkrat, ale bylo to hodnekrat, minimalne z meho subjektivniho pohledu…

31.7.2017 | 2:58:15
Luksathor

#29 fgh: Nikdy sem nečekal, že Robb vyhraje válku.. Tohle bude ale něco uplně iného.. Konec nebude nijak pohádkový.. Ale Jon s Dany rozhodně přežijí.

#33 fgh
31.7.2017 | 3:49:00
fgh

#32 Luksathor: Ja jsem take nepsal, ze jsi cekal, ze Robb vyhraje valku, pouze, ze ze smrti Dany budes mit stejny pocit, jako ti, co to cekali.

31.7.2017 | 9:55:31
Luksathor

Ono je klidně možné, že Dany zemře.. Ale bylo by to maximálně formou oběti pro vyšší dobro.. Buď se teda obětuje, zemře a přežije jen Jon, nebo taky oba přežijí.. Já se víc přikláním k tomu že přežije, i když něco důležitého.. Jakožto oběť bude muset vykonat :D

31.7.2017 | 13:39:22
clemo

#2 fgh: Night king nekomunikuje, nejedna a neuzavira dohody s zadnym clovekem. Takze cele to je bulshit.

#37 fgh
31.7.2017 | 21:51:59
clemo

#22 fgh: O jakych „informacich“ prosimte mluvis? Zade informace neexistuji. Vsechno jsou teorie a dohady a krom scenaristu, kteri se uz odchylili od Martina a jedou napred, nema informace nikdo, vzdyt se dokonce natacely falesne sceny. Ale pokud vas to opravdu zajima, kazdy, kdo poradne bada, vi, ze Tyrion je Targaryen (posledni slova Tywina – you are not my son), co vic, je synem Daenerys (Rhaego), ktery se pred narozenim vymenil v case s netvorem, ktereho cekala Tywinova zena (proto ta carodejka videla, jak Daenerys porodila supinatou obludu) Kdo mate neco lepsiho?

31.7.2017 | 22:14:10
fgh

#35 clemo: Jestli si myslis, ze Night King nekomunikuje, tak pravdepodobne nevis, co znamena slovo „komunikovat“, nebo si Game of Thrones jeste nevidel. S Euronem zatim komunikoval pouze off-screen, ale se zbytkem Westerosu uz komunikoval i v show. ;)

#38 Luksathor
31.7.2017 | 22:30:17
Luksathor

#37 fgh: Já si počkám, až Euron chcípne ještě v téhle sérii někde v bitevní vřavě a pak se tě zeptám na nějaké logické vysvětlení :D

#39 fgh
31.7.2017 | 23:33:48
fgh

#38 Luksathor: Ne, v tehle season nezemre.

NK zradi Eurona v season 8, a ten se ho proto pokusi zabit svoji sekerou z Valyrian steel, ale neuspesne, a tak mu utece.

1.8.2017 | 4:52:51
Gaffík

Drogon je ve skutečnosti Drogona. Proto je větší a divočejší a proto ho (ji) ti dva tak poslouchají. (=

Viserion zemře na Zdi, protože ji Danny půjde navštívit, když Edd Tollet pošle zprávu, že Zeď čelí útoku Chodců.

TI odolnější chodci dobudou asi třetinu Zdi a sestřelí Viseriona tou kuší, kterou zabili obra při útoku Divokých. Hned potom se naooko stáhnou.

Noční král ho pak přivede zpět k životu. Nasedne na něj a pomocí jeho ohně zničí Zeď. Chodci budou mít cestu na jih otevřenou.

2.8.2017 | 1:54:45
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Osmá série

Kdy začne osmá série a o čem bude?

Kdy začne osmá série a o čem bude?

Tyto otázky si zřejmě klade každý z vás. Sedmá série měla pouhých sedm epizod, u osmé, která je zároveň poslední, to nebude o nic lepší. A možná se jí dočkáme mnohem později.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás