Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Teorie o valonqarovi

Teorie o valonqarovi

Tato teorie hovoří o tom, kdo by mohl být osobou, která zabije Cersei Lannister. Předpověděla to Maggy Žába, ale stále nikdo netuší, kdo by oním valonqarem mohl být.

30 1
5.8.2017

Valonqar je valyrijské slovo pro malého bratra a použila ho Maggy Žába ve svém knižním proroctví, když Cersei Lannister předpověděla i to, že omotá ruce kolem jejího bledého hrdla a vymáčkne z ní život. V seriálu tato část nebyla zahrnuta, ale přesto by se její osud mohl naplnit stejně. Kdo by ale mohl být oním valonqarem?

Předně, než se podíváme na jednotlivé adepty, je potřeba zdůraznit, že proroctví jsou často obrazná, je potřeba je nejprve vyložit a především je nelze brát doslova. Krom toho, že to tak nemusí být přímo Cersein malý bratr, nemusí jít ani o doslovné uškrcení. Kdokoli, kdo má být valonqarem, ji může zkrátka zabít, a to i jiným způsobem. Může ji dohnat k sebevraždě, může jí způsobit finální psychickou ránu, po které ztratí vše včetně vůle žít, může stát za tak zásadním politickým nebo společenským převratem, že vyústí v její smrt, aniž by se jí dotkl, zkrátka může způsobit takovou akci, kterou jí přiškrtí v přeneseném slova smyslu.

Problém také je se samotným slovem valonqar. Zvláštní je už to, že Maggy Žába ve svém proroctví použila tohle jediné slovo ve valyrijštině, a to v místě, kde se žádní Valyrijci ani jejich potomci nenacházeli a kde se valyrijsky nemluvilo. A ať to udělala z jakéhokoli důvodu, mohla tím způsobit i špatné pochopení jejího proroctví, co se osoby valonqara týče.

Jednoznačně, jak je výše naznačeno, nemusí jít přímo o Cerseina bratra. Ale také existují hypotézy, že nemusí jít ani o muže. Jak mistra Aemon v knize a Missandei v seriálu prozradili, valyrijské slovo indikující Prince, který byl přislíben, může znamenat i princeznu, neboť ve valyrijštině patrně existují podstatná jména bez jasného rodu. A to zmátlo překlad onoho proroctví. Nelze tedy vyloučit možnost, že valonqar také znamená spíš něco jako „malý sourozenec“.

Jiné teorie hovoří o tom, že valyrijština, ve slovech, kterými neadresuje konkrétní rod, používá v základu rod mužský (jako třeba naopak v češtině slovo zebra, jež je ženského rodu, označuje obecně samce i samici). A další zase, že Maggy Žába neovládala valyrijskou gramatiku tak dokonale, případně že mluvila dialektem Svobodných měst, ze kterých pocházela, a kde se mohl význam posunout. Zároveň nelze ani opomenout, že překlad si Cersei zjistila od své septy Sarnelly, a západozemská septa nemusí valyrijštinu ovládat natolik, aby ji neunikly jemné nuance.

Na druhou stranu, Tyrošané, kteří v knize po Tyrionově útěku ze Západozemí přinesli Cesrei hlavu trpaslíka a tvrdili, že je jeho, aby získali vypsanou odměnu, prohlásili, že jí nesou jejího valonqara. Tudíž pravděpodobnost, že by to měl být muž, je stále nepatrně vyšší. Jenže kdo tedy?

Tyrion Lannister

Nejjasnějším kandidátem je nejmladší bratr Cersei, jehož od narození týrala a o němž si sama myslí, že je valonqarem. Proto se také všemožně snažila zabránit naplnění věštby. Podle Tyriona to například byla ona, kdo najal sera Mandona Moorea, aby ho zabil během bitvy o Černovodu, velice usilovně se ho snažila poslat katovi během procesu po Joffreyho smrti a asi celý život dávala jasně najevo, jak by jí vůbec nevadilo, kdyby zemřel. Tyrion tak má víc než dost důvodů k tomu, chtít ji mrtvou.

Navíc má i určité zkušenosti se škrcením, reálně i symbolicky. Uškrtil svou milenku Šae řetězem pobočníka krále vyrobeným z malých zlatých ruček, a o jejich vztahu existuje píseň „Ruce ze zlata jsou studené, ruce ženy jsou teplé“, již (bohužel bez správného kontextu) v sedmé sérii zpíval Ed Sheeran.

Jaime Lannister

Pokud se Cersei při hledání valonqara dívá jen na své bratry, jednoznačně a možná nebezpečně přehlíží druhého, Jaimeho. Ten je sice její dvojče, ale mladší. A přestože ho Cersei měla od malička omotaného kolem prstu, není vyloučeno, že by ji právě on mohl zabít.

Nedlouho po jeho nástupu ke Královské gardě se rozpoutala Robertova rebelie, a když armáda Tywina Lannistera začala plenit Královo přístaviště, nařídil Aerys II. zapálit zásoby divokého ohně rozmístěné pod celým městem. Tak by se zbavil nepřátel, Robertovi by dopřál kralování pouze nad „popelem a kostmi“ a navíc dost možná věřil, že se z něj stane drak. Jaime však nemohl nic takového dopustit a zabil jak pyromancery, kteří měli příkaz vykonat, tak krále samotného. Tím zachránil půl milionu obyvatel (nepovražděných při plenění) a samozřejmě muže svého otce a otce samotného.

Jenže Cersei má také, podobně jako Aerys, potíže s příčetností (v knize mnohem větší) a neštítí se použít divoký oheň. V knize jím spálila Pobočníkovu věž po smrti otce a její projevy nadšení a okouzlení v Jaimem vyvolaly řádné obavy. V seriálu pomocí něj zlikvidovala Velké Baelorovo septum spolu s možná stovkami lidí. Otázkou tak je, jestli by ji Jaime, přestože v seriálu stojí stále na její straně, i když v knize už ne, zabil, pokud by se rozhodla jít v Aerysových stopách a stala se Šílenou královnou. Však ruce ze zlata jsou studené.

Tommen Baratheon

Malý princ a později král Tommen už v seriálu vrahem své matky být nemůže, pokud nebudeme proroctví brát jako velkou metaforu a skutečnost, že se Tommen zabil, což Cersei uvolnilo cestu k uchvácení trůnu, nebude oním vymačkáním jejího života, protože právě její vláda ji přivede do hrobu.

V knize však Tommen stále žije a není pravděpodobné, že by spáchal sebevraždu. I on je přitom mladší sourozenec a věštba o valonqarovi byla součástí třetí otázky Cersei pro Maggy týkající se jejích dětí. Bylo by tak možné ji interpretovat tak, že uvidí své děti zemřít a smrt posledního z nich, malého Tommena, ji zabije. Vymačká z ní život, když ztratí i poslední dítě. Nebo zemře s ním.

Stannis Baratheon

Mladší bratr krále Roberta usiloval o svržení Cersei a jejích dětí a získání trůnu. Protože věděl o jejím incestním vztahu a původu jejích dětí, považoval ji za zrádkyni říše a jediný trest pro takovou je smrt. V seriálu už také zemřel, ale v knize stále patří mezi možné kandidáty, ač velmi problematické vzhledem k tomu, že nyní pochoduje proti Boltonům, jen pomalu sbírá podporu a život i válku mu komplikuje čím dál drsnější zima.

Každopádně ale vede válku i proti Lannisterům a důvod, proč by chtěl zabít Cersei, proč by musel, pokud by měl uspět, je nasnadě.

Sandor Clegane

Mladší bratr sera Gregora, který velmi dlouho sloužil Lannisterům jako Joffreyho ochránce a pak člen Královské gardy. Během bitvy o Černovodu ale dezertoval, dostal se do Říčních krajin, kde byl nakonec fatálně zraněn. Mnoho lidí ale věří, že nezemřel, ale byl zachráněn řádem mlčenlivých bratrů na Tichém ostrově – v seriálu byl dokonce zachráněn doopravdy.

A ať svou povahu snad změnil jakkoli, má stále dobrý důvod nenávidět Lannistery a svého bratra a mohl by tak být příčinou Cerseina konce. Velmi pravděpodobné je to hlavě v knihách, kde se Cersei stále připravuje na svůj soud a počítá s tím, že si zvolí rozsouzení soubojem s šampionem Gregorem, jehož považuje za neporazitelného. Pokud by si pak víra měla vybrat svého a teorie by byla pravdivá, Sandor, jenž snad je součástí církve na Tichém ostrově, by ho mohl porazit a odsoudit ji tak k hořké smrti.

Euron Greyjoy

Mladší bratr Balona Greyjoye, jenž byl po jeho smrti zvolen králem Železných ostrovů, je veskrze šílený a nebezpečný muž. V seriálu je však jednou z mála Cerseiných nadějí na získání spojenců a i v knize se předpokládá, že by se mohli dostat na stejnou stranu.

Jenže Euron nikdy nedělá nic pro druhé, jeho dary stejně jako jeho zdánlivé přátelství jsou jedovaté, a jakmile přestane kohokoli potřebovat, neváhá ho obětovat. V knize dokonce připravuje velký rituál, v němž obětuje několik různých kněží včetně vlastního bratra. Pokud by se s ním tedy Cersei v zoufalství nebo naivitě spolčila a on pro ni ztratil využití, mohl by tento neuvážený krok snadno znamenat její smrt.

Aegon Targaryen

Syn Rhaegara Targaryen a Elie Martell, jejich druhé dítě, oficiálně zemřel při vyplenění Králova přístaviště. Ale v knižním příběhu se v Essosu objevila postava, která tvrdí, že je Aegonem, a na kterou dohlíží Rhaegarův přítel a exilový lord Jon Connington. V současné době už dokonce dorazil do Západozemí a ať je skutečným Aegonem nebo tomu jen věří, ale ve skutečnosti jím není, má mnoho důvodů k zabití Cersei. Zvlášť, když chce získat trůn a nepochybně pomstít brutální skon své rodiny.

Loras Tyrell

V seriálu byl také mladším bratrem královny Margaery, ale již zemřel, v knize není jeho stav zcela jasný, tudíž by ještě mohl připadat v úvahu. V ní je mladším bratrem ještě Willase a Garlana Tyrellů a samozřejmě stojí tvrdě na straně své milované sestry, s kterou Cersei vede tuhé boje a věří, že je mladší a krásnější ženou, jež jí má podle další části proroctví Maggy Žáby vzít trůn. Navíc je Tommenův oblíbený člen Královské gardy a hodně se mu věnuje.

Cersei ho proto ve snaze zbavit se co nejvíce Tyrellů poslala dobýt Dračí kámen jako podmínku toho, že může flotila Roviny odplout domů a vypořádat se se železnými. Podle zpráv byl při útoku velice vážně popálen, takže by už snad nikoho zabít nemohl, ale… nemohl by se právě tento její rozkaz a jeho následek obrátit proti Cersei a způsobit její smrt? Nebo, v což též někteří věří, jsou tyto zprávy falešné a součástí plánu Tyrellů, Loras by se ještě mohl vrátit v plné parádě a Cersein pokus oplatit.

Garlan Tyrell

Knižní mladší bratr Willase, velice galantní a velice ochranářský vůči své rodině. Spekuluje se, že se v knize účastnil vraždy Joffreyho, a zacházení s jeho sestrou obviněnou Bojovníky víry z mnoha zločinů (ač oni sami o nich mají vzhledem k okolnostem pochyby) a mladším bratrem, který má být vážně zraněn, což obojí způsobila Cersei, mu dává dobrý důvod, proč ji chtít zabít. Navíc, pokud i Margaery podstoupí rozsouzení soubojem, mohla by přijít o život navzdory pochybám církve o její vině, a to by ho nejspíš rozlítilo ještě víc.

Gendry/Edric Bouře

Oba jsou bastardi krále Roberta a mladší sourozenci – nejstarší Robertův bastard je Mya Kámen z Údolí. Oba přežili čistku Robertových bastardů v hlavním městě, protože v něm nebyli, ale Cersei by pro oba stále mohla znamenat nebezpečí a oni by ji někdy museli pro své přežití zabít.

A to zvláště Edric Bouře v knize, kde je oficiální Robertův bastard. Je tak horký favorit na legitimizaci, pokud se prokáže, že Tommen není Baratheon, tudíž by se mohl dostat i do mocenské pozice, kde by smrt Cersei mohla být jedním z nutných kroků. A Gendry zase v seriálu, kde částečně převzal Edricovu úlohu z knihy a mohl by ještě významně zasáhnout do děje. Pokud někdy dovesluje.

Trystane Martell

Nejmladší z Martellů, bratr Arianne a Quentyna, zasnoubený s Myrcellou Baratheon, již v seriálu zemřel a navíc neměl žádné sourozence. V knize ho však Cersei teprve plánovala zabít jako součást plánu jak získat svou dceru zpět. Po smrti Oberyna a nezdařeném pokusu o její korunovaci princeznou Arianne ji totiž povolala jménem Tommena do hlavního města a Doran nechal Trystana, aby ji doprovázel. Plánovala přitom přepadení v Královském lese, kde by Trystane „nešťastnou náhodou“ zemřel. Jenže Doran se o jejích plánech dozvěděl a má tak možnost jim zabránit. Pokud se o nich dozví i Trystane, mohl by mít důvod ke způsobení její smrti? Nebo by v její smrt mohla jinak vyústit jeho přítomnost ve městě?

Daenerys Targaryen

Daenerys je mladší sestrou Rhaegara a Viseryse, a pokud skutečně slovo valonqar nemusí znamenat vyloženě muže, mohla by se jím stát. Její touha získat Železný trůn ji jednoznačně staví proti Cersei a dává jí mnoho důvodů pro její odstranění. Nehledě na skutečnost, že v seriálu jí už chybí jen rozpoutat útok na hlavní město a Cersei by ho rozhodně přežít nemusela.

Ale ani pokud by valonqarem nebyla, proroctví Maggy Žáby též hovořilo o mladší a krásnější ženě, která má Cersei vzít co je jí drahé. Pokud by jí byla právě Daenerys (jelikož obojí splňuje), do Cerseina osudu stále může zasáhnout. Navíc je otázkou, zda valonqar a mladší a krásnější žena třeba nemohou být tatáž postava.

Brienne z Tarthu

I Brienne měla staršího bratra Galladona, což z ní dělá mladší sestru. Byla zamilovaná do Renlyho Baratheona, který stál proti Lannisterům, a sloužila Catelyn Stark, kterou podle plánů Lannisterů zavraždili Freyové. Catelyn a později i Jaime jí pak pověřili najít a chránit Sansu a Aryu a jejich ochrana by tak mohla v určité chvíli zahrnovat i nutnost zabít Cersei. Mohla by tak být valonqarem?

Navíc i o ní se spekuluje, že by mohla být dokonce onou mladší a krásnější ženou, přesto, či spíše právě proto, že je považována za ošklivou, a vzít Cersei, co je jí drahé – především, kdyby se rozvinul její dobrý vztah s Jaimem.

Starkové

Mladší sourozenci Robba Starka s nepochybně dobrým důvodem pro touhu zabít Cersei jsou pak i Sansa, Bran, Arya a Rickon. V seriálu je Rickon již po smrti, v knize stále žije, ale zda by on mohl být příčinou Cerseina konce jsou nejspíš jen velmi divoké spekulace. Naopak Bran by se o něj snad mohl přičinit, ať už svými magickými schopnostmi nebo nějakým jiným zásahem, přímo nebo jen tím, že v Cerseinu smrt vyústí sled událostí, které započne.

Sansa už má nepochybně obrovský důvod, proč se Cersei pomstít, a stejně jako Daenerys by mohla být onou mladší a krásnější, která jí tolik vezme. Ze všech Lannisterů, kteří zůstali na světě, je pro ni přece Cersei ta úplně nejhorší.

A Arya… Cersei je na čelních příčkách jejího seznamu lidí, které si přeje zabít, s tím, že nyní je díky výcviku Mužů bez tváře velmi dobře připravená ke spáchání úspěšného atentát. V seriálu dokonce byla na cestě do Králova přístaviště, aby si její jméno odškrtla. A přestože se nakonec otočila na Sever, pořád by se to mohlo stát. Navíc právě Aryu Jon vždy adresoval jako malou sestřičku.

Samozřejmě vedle nich existuje ještě spousta malých nebo jen mladších bratrů nebo sester. Dokonce existuje i armáda Druhých synů, která se skládá převážně, jak vyplývá z jejího názvu, z mladších sourozenců. Ovšem z hlediska vyprávění příběhu dává větší smysl, aby byl valonqarem někdo, s kým má Cersei nějaké bližší spojení, takže kdokoli tuto roli asi nenaplní.

Kdo to tedy podle vás bude? Někdo z výše zmíněných? Někdo jiný? Nebo, alespoň co se seriálu týče, žádný valonqar nebude?

Foto: HBO

Diskuze /66

Punisher bude trestať

Pravdepodobnejsie je, ze zajtra spadne meteorit na centralu HBO, nez to, ze by realne niektore postavy mohli zabit Cersei…

5.8.2017 | 19:10:40
DotsDots

Snad to bude Jamie (pro ten neskutečný posun od první kapitoly/dílu) a nebo Arya (prostě proto, že ji zbožňuji)!

5.8.2017 | 19:43:37
sara93

Mohla by to být Arya s tváří Jamieho.

#4 Stardos #8 Arrow123
5.8.2017 | 19:52:13
Stardos

#3 sara93: A kdybychom nevěděli, že to je ona :D

5.8.2017 | 19:57:55
larexikcz

Budto bude Tyrion za to jak se k němu chovala, nebo Jaime aby zničil co miluje, nebo Arya aby dokončila seznam, nebo Sansa za to co jí udělala, nebo ji Daenarys nechá popravit, nebo ji znásilní Euron, nebo ji zabije Jon, nebo nebo myslím, že možností je hodně…

5.8.2017 | 19:59:00
methoz

Je jedno kdo to bude, ale ať je to co nejdřív! :D

#10 ThereSSa7
5.8.2017 | 20:03:10
NedSnow

Každý má dôvod. Ale akosi tuším, že to bude Jamie. Stále totiž nevie, že za smrťou ich syna stojí Cersei. Navyše teraz má ďalší dôvod – jej posadnutosť zabiť Tyriona pre smrť Joffreyho len priliala olej do ohňa a bola, ako sa ukázalo NEDOVODNÁ.

5.8.2017 | 20:06:30
Arrow123

#3 sara93: Jaimeho nech nechajú na pokoji. Najlepšia postava si nezaslúži skončiť ako totálny blbec :)

5.8.2017 | 20:09:03
Mammon52852

A nebo nás všechny vyjeb** a Cersei všechny přežije a usedne na trůn to by teprve byla prdel.

#29 Batu_Khan
5.8.2017 | 20:26:12
ThereSSa7

#6 methoz: Amen!:D Nemůžu se dočkat, až zkape :D

5.8.2017 | 20:33:20
tominotomino

Pěkný článek. Takže jaké jsou možnosti? Může to bát vlastně kdokoliv, neboť článek uvádí v podstatě všechny hlavní postavy :D :P

webmaster
5.8.2017 | 20:35:41
MilanIIzaplik

Absolutně nechápu jak muže být Daenerys krásnější než Cersei ..... :(

#13 Argetlam Královrah #46 mr_bungle
5.8.2017 | 20:43:18
Argetlam Královrah

#12 MilanIIzaplik: No jo… asi to nemůžeš chápat a porovnávat. Tak jako jiní nemůžou porovnávat, jestli je krásnější Jon Snow nebo Jaime Lannister, ale ty to porovnat můžeš, že? ;)

#14 MilanIIzaplik
5.8.2017 | 20:56:07
MilanIIzaplik

#13 Argetlam Královrah: Já neporovnávám já jen že ve článku je napsané že je Daenerys krásnější a s tím nesouhlasím

#15 Sixty60 #16 Ann Taylor
5.8.2017 | 21:18:13
Sixty60

#14 MilanIIzaplik: Ja si myslím že je obzvlášť ked Cersei má krátke vlasy

5.8.2017 | 21:24:44
Ann Taylor

#14 MilanIIzaplik: Problém je, že když se díváš jen na seriál, tak neporovnáváš Cersei a Dany, ale Lenu a Emilii, dvě bělošské „severoatlantické“ herečky v parukách, mezi kterými není ani zdaleka takový rozdíl jako mezi postavami, jaké hrajou. Ale tady jsou zahrnutý jak seriál tak knížky, takže když se na to podíváš z popisu postav, tak proti sobě máš mladou, sotva zletilou holku, která má geneticky dáno, že je „nadpřirozeně“ krásná, protože takoví Valyrijci v porovnání s potomky Andalů a Prvních lidí jsou (když se nezhuntujou jako pár známých příkladů a nesou si targaryenské rysy), a alkoholičku, které táhne na čtyřicet, která sice bývala sexbombou v západozemském smyslu, ale teď pomalu přibírá, začínají jí doprovázet další víceméně přirozené známky stárnutí, začíná propadat paranoie a šílenství a to a její životospráva jí pomalu ubírá víc než věk. Pořád je hezká, v porovnání s mnohými pořád krásná, ale povadá. A lepší už to nebude. Vedle sotva odrostlé puberťačky s výraznými valyrijskými rysy bude čím dál hůř obstávat. Jenže když se to zúží jenom na Lenu a Emilii, tak se to moc porovnávat nedá, protože Emilia valyrijka není.

redaktor
5.8.2017 | 21:32:08
widy.33

Arya by na to bola podla mna najidealnejšia ale kto vie serial je same prekvapenia :D aj pohlad na Sansu ak ju škrtí by bol fajn :D

#47 mr_bungle
widy.33
5.8.2017 | 21:33:54
doxtan

V seriálu jako v každém příběhu chybí náhodné smrti, na rozdíl od života. Je to něco jako Alexander Veliký, který umřel ve třiatřiceti na mor či co nebo George Patton, který umřel při dopravní nehodě. Blbá náhoda, která změní běh dějin. Hodně by se mi líbilo, kdyby např. Jaime vyvázl z bitvy a cestou zpět by ho prostě uštknul had nebo by přišlo zemětřesení a Jonovi by spadl barák na hlavu. A u Cersei by to bylo ještě zajímavější.

#28 Argetlam Královrah
5.8.2017 | 21:46:11
Destyl

Otázkou tak je, jestli by ji Jaime, přestože v seriálu stojí stále na její straně, i když v knize už ne… Nie som čitateľ kníh, mohol by mi preto niekto vysvetliť, čo sa medzi nimi stalo? Vďaka.

#20 Ann Taylor
5.8.2017 | 21:52:57
Ann Taylor

#19 Destyl: Tyrion mu prozradil, s kým vším ho podváděla, a on, jak cestoval po Říčních krajinách a dával to tam dohromady, se dál vyvíjel a odcizoval se od ní. A když mu pak po svém zatčení poslala dopis s žádostí o pomoc, tak ho spálil a vykašlal se na ni.

#44 Destyl
redaktor
5.8.2017 | 21:56:22
polárnališka

A ten potrat co ji čeká ji zabít nemůže? Je to tedy podle těch uniklých scénářů, které se ale plní. Takže jako královna třeba čeká malého prince a otcem je bratr…ale to škrcení tedy nevím jak by se událo, leda tak šňůrou pupeční, ale to už je tedy fantasie moc

5.8.2017 | 22:05:09
SaDiablo

Od zacatku verim a doufam v to, ze to bude Jaime (uz si teda poradne nepamatuju, jak to v knizkach presne bylo). Tyrion ma nejvic duvodu (Starky vidim az na druhem miste hlavne proto, ze Cersei Tyrionovi delala ze zivota peklo a uprimne ho nenavidela uz od doby, co se narodil, coz je pro me hlavnim dukazem rozdilu mezi ni a Jaimem), ale nemyslim si, ze by ji chtel zabit sam, spis doufa, ze ji zabije kdokoliv od Dany… Ale Jaime, to by bylo mnohem poetictejsi videt, jakym on prosel vyvojem a ze uz se od ni nenecha citove vydirat, je si vedom toho, ceho je schopna a ceho on uz neni. Sice kazdy zodpovida sam za svoje, ale Jaime odmalicka celil jeji nenavisti a trpkosti, intrikam a manipulaci, ze mu pomohlo, az kdyz se od toho jejiho vlivu dostal pryc… a pak kdyz se vratil jako lepsi clovek, co poznal, ze veci se da docilit i poctive, uz k ni takovou oddanost neciti/l, plus kdyz ji videl na tom trunu, tak aspon na vterinu musel videt, jak silena a plna zasti vlastne je. Kdyby ji zabil kdokoliv jiny, nemyslim si, ze by to melo takovy efekt a smysl jako prave u nej.

#24 hardhome
5.8.2017 | 22:21:05
hardhome

#23 SaDiablo: neviem ako to napisat uz po uniku scenarov ale podla mna zohra asi fakt klucovu rolu to ako sa Cersei rozhodne bojovat proti WW ak jej to bude jedno a nech znicia sever(a nepriatelov) tak to moze Jaimeho konecne zlomit a rozhodnut aby ju zabil a proroctvo bude naplnene ..

#25 Arrow123
5.8.2017 | 22:26:30
Arrow123

#24 hardhome: Alebo Jaime odíde bojovať proti WW, opustí ju a Cersei neskôr potratí to dieťa čo bude na ňu už priveľa a zabije sa sama.

#26 Stardos
5.8.2017 | 22:31:59
Stardos

#25 Arrow123: Jenže

To dítě by měla potratit ještě před koncem osmé

#27 Stardos
5.8.2017 | 22:53:43
Stardos

#26 Stardos: teda sedmé :D

5.8.2017 | 22:54:32
Argetlam Královrah

#18 doxtan: To samé jsem si říkal zrovna dneska. Na to, jaké tehdy byly nemocy, mory, nebezpečná zvěř atd. tak je tam až moc málo náhodných úmrtí, kromě umření při porodu několika postav, které se ale v seriálu ani nevyskytly (Joanna Lannister, Lyanna Stark, Rhaella Targaryen) a de facto se dá i Robertova smrt počítat jako nešťastná náhoda, i když mu Cersei podstrčila alkohol.

#30 Batu_Khan #38 Trepy #40 Thunderbird
5.8.2017 | 23:05:08
Batu_Khan

#9 Mammon52852: Test veľkej kuše prebehol úspešne a teraz ich dá vyrobiť aspoň 100vku a zlato je v KL a aj väčšina armády a hora keďže je zombík dokáže detekovať Aryho a tak jasní víťaz GoT je … :D

WW King bude zúrivo frustrovane pobehovať na severnej strane veľkej hradby lebo nebude vedieť ako sa má dostať na druhú stranu, pretože velká hradba nie je len lad, ale aj prastará mágia :D

#31 Stardos
5.8.2017 | 23:21:06
Batu_Khan

#28 Argetlam Královrah: To majú doriešené tímy majstrami z citadely, sú strašne šikovní s kudlou a aj vedia ktorá bylinka je na čo vhodná

5.8.2017 | 23:35:14
Stardos

#29 Batu_Khan: Bronn se trefil jen proto, že Drogon na něj letěl zpřímá :D Dělat kličky, nemá šanci, 100 kuší je ale jiná

#34 Argetlam Královrah
5.8.2017 | 23:35:41
Batu_Khan

Rátam že ak ich vyrobia dostatoční počet tak o drakov príde

5.8.2017 | 23:42:18
kutas

podle mě to bude Gendry až dovesluje tak je po ní

5.8.2017 | 23:55:04
Argetlam Královrah

#31 Stardos: Prosím o zabanování tohoto idiota. Komentář, na který reaguje jsem pokládal za test Cerseiny kuše a on tady začne spoilerovat.

#36 Stardos #37 Stardos
5.8.2017 | 23:58:37
Romanoid

Historie má tendenci se opakovat. V bezvýchodné situaci se Cersei pokusí odpálit KL pomocí divokého ohně jako tehdy Aerys. Jaime zabije Qyburna a poté Cersei.

6.8.2017 | 0:27:47
Stardos

#34 Argetlam Královrah: Aha, vážně? :) Tak to se ti vážně omlouvám :) Jak mě asi mělo napadnout, že někdo jako test bude brát střílení do nehybné staré lebky? :) Sorry, ale proč by zde psal o testu tohohle, který již proběhl dva díly zpět?

6.8.2017 | 0:36:09
Stardos

#34 Argetlam Královrah: Jo, jinak když jsme tu u spoilerování, není na škodu přiznat své vlastní chyby. Parkrát se stalo, že jsi zrovna ty něco vyspoileroval :)

6.8.2017 | 0:37:18
Trepy

#28 Argetlam Královrah: Kdyby Dany jela na koni a ten klopýtl a ona si rozbila hlavu o kámen, tak všichni brečí, že si takovou blbou smrt nezaslouží (Dany byl jen příklad) ale mně osobně by víc náhodných smrtí nevadilo, ale nutno si uvědomit, že neuplynulo třeba ani 5 let děje a proč by měli lidi tragicky umírat v období třeba 2 let? Navíc je to Martinův svět a mor a nemoci se mohou méně šířit než v našem světě. A Robert byl dost blbá smrt, Cersei z toho vynechte. A před ASOIAF mělo dost lidí stupidní smrt.

#41 Azog2182 #48 mr_bungle
6.8.2017 | 0:51:16
Trepy

Jaime v prvním díle „zabíjí“ dítě pro Cersei. Bylo by úžasný kdyby jí zabil. Doufám, že se Jaime a Bran ještě potkají a omluví se mu a bude vidět, co za stupidní věc udělal.

6.8.2017 | 0:52:14
Thunderbird

#22 hardhome: i ten obrázek je trochu spoiler a souvisí s tímhle článkem :) mrkni, kde stojí Cersei a kde Jaime. Šíje a Prsty :)

#28 Argetlam Královrah: Ani jedna z nich nezemřela náhodně. Tak už to bývá, když rodíš Targaryena :). U Joanny je to teda zase jen teorie, ale už i tady na Edně byl o původu Tyriona článek.

6.8.2017 | 1:24:53
Azog2182

#38 Trepy: Naopak Daenerys si takovou smrt zaslouzi debilni postava debilni smrt :D

6.8.2017 | 2:00:54
Mari0

John Snow pojal Dajnerys nakonec za manzelku a budou spolecne vladnout. Dajnerys mu povila dvojcata- holcicku a jeste jednoho parchanta, kterej se nepotatil a bude tyranizovat celej svetadil, takze si prosty lid moc dlouho neoddechne. Protoze ale bude mit po obouch rodicich vrazedny instinkty, bude nejlepsi v pleneni, vrazdeni, tyrani vsech a vseho, kdo se stavi proti zmenam ve spolecnosti, ktere museji byt provedeny, aby byl zajisten svetovy mir a nikdy se jiz neopakovala posledni WW2. Jedine co mu stoji v ceste je syn Brona, ktery se zbytky lanisteru podnikaji vypady do zeme a prisvojuji si chytre dobita uzemi. Lidi se slzou v oku vzpominaji na dobu, kdy vladli lanisteri, kdy byla zeme nejbohatsi. John snow umira jako zlomeny muz se slzou v oku a uvedomuje si svoji tragickou chybu- nemel cas vychovat sveho nastupce, protoze se porad venoval praci a matka dajnerys sveho syna prilis rozmazlovala. Ve trech letech uz umel nazpamet sve stale se zvetsujici jmeno.
Dcera Johna Snowa mela v hajzlu stitnou zlazu, coz vedlo k tomu, ze svuj obrovsky mindrak pretavila do nasledovani nabozenstvi feminismu, ktery nasla pri cetbe prastare knihy Sekty Bravosu. Pravy rytiri se museli od teto chvile mit napozoru. Kdo nepochopil a byl ze vzneseneho rodu, dostal jeste sanci na prevychovu. Tu zajistovalo Septum jako hlavni stan LGBT indoktrinace, ktery praskal ve svech. Pohlavi prestalo existovat a institut rodiny se prezil. John si prilis dobre uvedomoval, ze vsechno za co bojoval, prislo vnivec. Slusne mu z toho zajebavalo- nedokazal pochopit smysl takoveho konc- zajatec vlastni rodiny. Dajnerys mela stíhací draky, kteri nakladli vejce tato letka dokazala jednak udrzet vzdusnou nadvladu, vytopit hrady a zamky celych 6 let v kuse a instinktivne chranit svoje dračí páníčky. Tim ho drzela v sachu. Tak zacina hra o truny generace Z, ktera se narodila v miru, ktereho si dostatecne nedokazali vazit. Tesne pred smrti posle ostatnimi draky a dvorem vydedeneho trpasliciho draka, ktereho si John osvojil a vypiplal. Naucil ho dokonce letat s pomoci kozeneho adapteru, ktery zvetsoval rozpeti jeho zakrslych kridel. Ten se mu odvdecil, ze vyletel na zivot a na smrt se zpravou pro Bronova syna Alexandra (pozdeji pro sve skutky oznacovan Veliky) s instrukcemi slabych mist pevnosti, poctem a vybavenosti elitnich jednotek tzv transgender marines, skvelych femen corps, oddanych kastratu z mestske policie a pilotu klonovanych luft dragons. To byla prace nejlepsiho kamarada johna- zednarskeho velmistra Samwella Tarlyho, ktery se zcela oddal teto myslence s myslenkami na mir, aby se jiz nikdo nepokusil prevzit moc nad Unií noveho svetoveho poradku, kde jsi jsou specielne obycejni lidi vsichni rovni- tedy museji si byt rovni. Samozrejme krom drobnosti sepsanych v 8000 strankovem, kodexu a nevsiml si, ze i tato zbran muze byt zneuzita. Luft dragons byli chloubou a Branovi dvojce delali kurevsky starost. Ovsem to uz je pribehem soucasnosti. Vic nez kdy jindy bude zalezet na lidech na jakou stranu se pridaji.
Komu fandite vy?

#59 jajkob
6.8.2017 | 2:19:19
Kometa

Pokud někdy dovesluje :D :D

6.8.2017 | 7:31:35
Destyl

#20 Ann Taylor: Wow… tak to by bolo niečo, keby aj v seriály dostal konečne rozum. Napríklad teraz, keď predpokladám, že bude zajatý a Cersei ho nebude chcieť vymeniť. Tak sa pridá k Tyrionovi. Druhá možnosť, čo ma ale napadla, že ho Dany bude chcieť popraviť, kvôli tomu, že sa ju pokúsil zabiť (kto by čakal, na bojisku, že?) a Tyrion mu proste oplatí láskavosť a nechá ho utiecť. Jeho linka bude ešte zaujímavá :) A to ma teší… len dúfam, že nezomrie. Bolo by skvelé, keby bol on práve tým, kto zabije Cersei.

6.8.2017 | 10:29:05
Moor8

Jednoznačně Tyrion. Dany je ta krásnější a mladší královna, která vezme Cersei trůn a Tyrion ji pak zabije za všechno, co mu provedla. Navíc by na něj sedělo i to použití valyrijského slova, jelikož je pravděpodobné (možné), že je Targaryen a ti jsou z Valyrie.

6.8.2017 | 12:35:31
mr_bungle

#12 MilanIIzaplik: V seriálu se ti třeba může víc líbit Cersei, nebo Sansa, ale podle knih Daenerys oplývá až nelidskou krásou Targaryenů. Dany bude tou „mladší a krásnější“, která Cersei svrhne.

6.8.2017 | 12:57:17
mr_bungle

#17 widy.33: I Dany by to mohla být, mohla by ji nechat upálit draky, bylo by to takové symbolické :)

6.8.2017 | 13:01:37
mr_bungle

#38 Trepy: Cersei přece v 6/10 septě Unelle přiznala, že svého manžela zabila. Neřekla tedy jak, asi mu do vína přidala něco, co ho ještě víc omámilo.

6.8.2017 | 13:13:28
PecaCZE

Snad to bude Jaime.

6.8.2017 | 13:39:08
Ufrflanamacka

Draci sa vyliahli naraz, alebo v urcitom poradi? Ono, ten ohen nielenze pali, ale produkuje splodiny a spotrebuva kyslik, co je tiez dusive. A umriet ,,vlastnou zbranou", hlavne ak je Cersei naozaj Targaryen, by bola prca.......a nieco ako druhe kolo tanca drakov, ale to by mohol zistit iba Bran.

6.8.2017 | 14:21:12
Ufrflanamacka

Take posobive proroctvo a nahodna smrt? Hlavne pokial sa uz z casti naplnilo a sucasne sa celkom uspesne naplnaju aj tie ostatne? Dej sa od zaciatku posuva od realneho k magickemu, nie naopak .......ved uz prva scena v prvej knihe je o walkeroch, nie o Tyrionovi v stoke.......

6.8.2017 | 14:29:16
Evala

Já si myslím, že v seriálu se buď zabije sama nebo ji zabije nějaká vedlejší postava. Sice mi chvíli přišlo, že by bylo poetické, kdyby to byl Jamie, ale poslední tři čtyři série je pro mě natolik oblíbenou postavou, že mu už další takovou ránu osudu nepřeju. Stačí to, co už musel prožít… A v seriálu to proroctví přeci nezaznělo, tak proč by se muselo plnit? A co se týče knih – tu teorii o Ohařovi jsem ještě neslyšela, ale moc se mi líbí. Navíc to zní velice pravděpodobně. A nepřečíst si ji před tím, vážně by mě to nenapadlo :) Ono když něco prohlásí „svatý muž“, tak jsem to brala za pravdu, ale on vlastně Ohař takhle vážně mohl přežít.

#53 hardhome #54 mr_bungle
6.8.2017 | 15:29:43
hardhome

#52 Evala: v prvej casti 5 sezony bolo proroctvo

#55 Evala #56 Evala
6.8.2017 | 15:35:02
mr_bungle

#52 Evala: Sama se nezabije, nikdy se nevzdá, někdo ji bude muset oddělat.

#58 Evala
6.8.2017 | 15:41:09
Evala

#53 hardhome: Du se na to podívat, nepamatuju si nic o tom, kdo ji zabije… :)

#57 hardhome
6.8.2017 | 16:08:14
Evala

#53 hardhome: bylo, ale Cersei mohla položit 3 otázky a ona se zeptala:

  1. Vezmu si prince?
  2. Budu královna?
  3. Budeme mít děti?

a v odpovědích bylo, že si vezme krále, královnou že bude chvíli, než přijde mladší a krásnější a že ona bude mít 3 děti a král 20. Ale nebylo tam nic o tom, že ji zabije mladší bratr.

6.8.2017 | 16:14:16
hardhome

#55 Evala: no priamo to neni ani povedane kto ju zabije len sa dozvie ze pride o vsetko..

6.8.2017 | 16:14:24
Evala

#54 mr_bungle: Uvidíme :)

6.8.2017 | 16:14:42
jajkob

#42 Mari0: omg :O

6.8.2017 | 16:40:18
mart910

Prej je Cersei těhotná :D

6.8.2017 | 16:45:55
KeatikHero

d

6.8.2017 | 19:16:09
verax

Myslím si, že v knize zabije Cersei Tyrion. V seriálu od vyměklých scénáristů očekávám, že se zabijí navzájem Cersei a Jaime. On dá jed do sklenice jí a ona jemu, a nějaký pěkný závěrečný dialog.

#64 tap #66 SaDiablo
7.8.2017 | 9:38:50
Gaffík
  1. Chybí v popisu Brienne, že v knize už je mrtvá
  2. ke spáchání úspěšného atentát. Něco mi tam chybí
#65 tap
7.8.2017 | 11:35:33
tap

#62 verax: Já myslím, že i v knížce to bude Jaime. Tyrion k tomu má strašně daleko, jak by se vůbec dostal do její blízkosti?

Zato Jaime je jasnej adept – prokoukne to, jak je Cersei krutá a neuvěřitelně pitomá, dojde mu, že to ona způsobila, že se Tommen zabil, přijde na to, že se Cersei chystá podpálit KL a zabije jí. Co bude potom s ním? Odhaduju, že Cersei stihne podpálit KL dřív, než ji Jaime zabije a on tam zemře s ní.

Škoda ho, Brienne (+ useknutí ruky) z něj udělala slušnýho člověka a vliv Cersei ho zase vrací zpátky..

7.8.2017 | 12:19:55
tap

#63 Gaffík: 1. Není pravda.

Brienne není mrtvá, její poslední kapitola je s Jaimem, kdy za ním dojde a chce po něm, aby s ní odešel. To se všechno stane po tom, co jí chce oběsit LS, takže k tomu nedojde.

7.8.2017 | 12:21:08
SaDiablo

#62 verax: tak to by byla snad nejmin originalni a nejblbeji napsana scena celyho serialu…

7.8.2017 | 22:27:30
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama