Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Cersei Lannister

Cersei Lannister

Proradná členka rodu Lannisterů, manželka krále Roberta Baratheona. Svou lidskost si udržuje jen díky svým dětem, které nadevše miluje.

Sezóny 8
2011 - 2019

Cersei Lannister je nejstarší dcerou Tywina Lannistera – jen o pár okamžiků starší než její bratr dvojče Jaime. Svým druhým bratrem Tyrionem Lannisterem pohrdá a nenávidí ho. Viní ho totiž ze smrti jejich matky Joanny Lannister, která zemřela při jeho porodu.

Svatba Cersei s králem Robertem Baratheonem byla svatbou spíše politickou, kterou kvůli vlivu jejího otce navrhl Jon Arryn. Přestože k sobě navzájem Robert s Cersei kdysi skutečně něco cítili, nyní jím Cersei pohrdá stejně tak, jako on jí. Cersei je krásná a ctižádostivá jako každý Lannister. Nejvíce si hýčká svého nejstaršího syna Joffreyho, kterého hodlá dosadit na Železný trůn a poskytnout tak rodu Lannisterů kompletní moc nad Sedmi královstvími.

Už od dětství se ve své rodině potýkala s problémy. Otec Tywin netrávil příliš času se svými dětmi, a tak si Cersei vytvořila opravdu pevný vztah se svým dvojčetem Jaimem, se kterým dokonce má tři děti: Joffreyho, Myrcellu a Tommena. Tyto děti jsou ale vydávány za potomky Roberta Baratheona, aby se nepřišlo na jejich incestní vztah.

Cersei Lannister je…

první série (Hra o trůny)

První, kdo přišel na incestní vztah mezi Cersei a Jaimem, byl Jon Arryn. Byl proto nebezpečný, a tak jej Lannisteři zabili. Následně Cersei po Jaimem chce, ať se po Jonu Arrynovi stane novým pobočníkem krále, ale Jaime to odmítá, protože je jejich tajemství opět v bezpečí. Proto se královna Cersei a celá královská delegace vydávají do Zimohradu, kam si Robert jede pro nového pobočníka, starého přítele Eddarda Starka.

Po přivítání následuje večer velká hostina, kde si Cersei zavolá Sansu Stark, budoucí manželku jejího syna Joffreyho, aby viděla, jaká je. Druhý den jdou všichni na lov, a tak Cersei a Jaime využijí situace a jdou souložit do jedné z věží Zimohradu. Tam je ale nachytá Brandon Stark, a tak jej Jaime shodí z věže dolů, aby neprozradil jejich tajemství.

Brandon ale nezemřel, je jen v hlubokém spánku, a tak se Cersei začne obávat, protože by mohl vše vyzradit. Král Robert poté odjíždí pryč ze Zimohradu s Nedem Starkem, a tak Cersei najme vraha, který tajně v noci Brandona dorazí. Ale i tohle selže, když jej zachrání jeho matka Catelyn Stark. Brandon se poté probouzí, ale nic si nepamatuje.

Cestou do Králova přístaviště si udělají přestávku. Zde je Joffrey pokousán zlovlkem Aryi Stark, a tak Cersei požaduje, ať je zlovlk zabit. Zlovlk Aryi je ale pryč, tak musí být utracen zlovlk Sansy. Po příjezdu do Králova přístaviště Cersei pečuje o Joffreyho a připravuje jej na jeho budoucí kralování.

Během pobytu v Králově přístavišti Eddard pokračuje v pátrání Jona Arryna. Je ale poraněn Jaimem, který se přišel mstít za svého uneseného bratra Tyriona. Eddard se druhý den ráno probouzí a vidí, jak u jeho postele je král a královna.

Eddard řekne Cersei, že poví Robertovi o jejím incestním poměru, a tak se Cersei začne strachovat. Zrovna byl ale Robert na lovu a tam byl smrtelně zraněn. Po příjezdu na hrad už říká jen svá poslední slova a předává Eddardovi trůn, dokud jeho syn nebude zletilý.

Během toho ale Cersei přebrala trůn a korunovala svého syna Joffreyho králem. I když jí dává Eddard podepsaný dopis od krále, tak jej ignoruje a zatýká Eddarda za zradu. Eddard se ale rozhodne uznat Joffreyho králem a při veřejném přiznání jej Joffrey popraví, i když s tím Cersei nesouhlasila. Tím vypuká válka mezi Lannistery a Starky.

druhá série (Střet králů)

Cersei přebírá hodnost královny regentky a vládne po boku svého syna Joffreyho. Tím pádem se musí účastnit zasedání Malé rady. Je ale velmi překvapena příchodem svého bratra Tyriona, který jí řekne, že je novým pobočníkem krále.

Cersei dále řeší důležité věci v Králově přístavišti: odmítá dopis Stannise Baratheona, ve kterém jí píše, že ví o incestním vztahu s jejím bratrem Jaimem, rozkazuje Petyru Baelišovi, aby konečně našel nezvěstnou Aryu Stark a odmítá mírové podmínky Robba Starka.

Tyrion se snaží zbavit dohledu Cersei, a tak vymyslí plán, aby zjistil, kdo jí donáší informace. Zjišťuje, že se jedná o velmistra Pycella, a tak jej zavírá do vězení. Cersei není nadšena rozhodnutím Tyriona, protože to byl její informátor. Také není nadšena tím, že chce Tyrion provdat její jedinou dceru Myrcellu do rodu Martellů.

Když je Jaime v zajetí Robba Starka, tak má Cersei za milence svého bratrance Lancela. Tyrion na to přijde a Lancela si získá na svou stranu, aby mu donášel informace o Cersei.

Cersei začíná čím dál více Tyriona nenávidět, protože se mu povedlo provdat její dceru Myrcellu. Za to se mu pomstí tím, že zajme Ros, o které si mylně myslí, že je jeho milenkou.

Následně se začne celé Královo přístaviště připravovat na boj se Stannisem. Cersei proto naplánovala výrobu divokého ohně, kterého se jim povedlo udělat několik tisíc. Obranu Králova přístaviště přebírá Tyrion spolu s Joffreym. Cersei není Tyrionovým rozhodnutím nadšena, protože si myslí, že chce Joffreyho zabít.

Všechny ženy jsou zavedeny do sklepení, protože se boje nebudou účastnit. Cersei začne pít víno a neustále se vybavuje se Sansou, které říká, že zde jsou v bezpečí, pravda je ale taková, že pokud dovnitř vstoupí jednotky Stannise Baratheona, stráže Cersei zabijí všechny ženy, aby nebyly znásilněny Stannisovými vojáky.

Zároveň měla Cersei připravený tajný plán. Najala si jednoho ze stráží, aby zabil Tyriona, což by vypadalo jako nešťastná náhoda. Tyrion ale pokus o útok přežil, a tak byl její plán zmařen.

třetí série (první část Bouře mečů)

Cersei se jde podívat na svého bratra Tyriona, protože jej několik týdnů neviděla. Tyrion se zotavuje ze svého zranění, které utržil během bitvy o Černovodu. Je překvapen příchodem Cersei a dostane strach. Cersei jej ale nejde zabít a opravdu se jen na něj přišla podívat.

Cersei zjišťuje, že rod Tyrellů je konkurenceschopný a to se jí nelíbí. Margaery Tyrell si začíná omotávat Joffreyho kolem prstu, což silně ovlivňuje pozici Cersei, která by tak už nebyla královnou regentkou.

Proto jde za svým otcem, který je novým pobočníkem krále, a žádá jej, aby se Tyrellů zbavil. Ten jí ale říká, že bez nich by nedokázali porazit Stannise, a že má jiné důležitější věci na práci, jako třeba záchranu jejího bratra Jaimeho.

Koná se další setkání Malé rady a tam Tywin oznámí, že pokrevně spojí rod Lannisterů s významnými rody. Tyrion si vezme Sansu a Cersei si má vzít Lorase Tyrella, což odmítá, ale Tywin už učinil své rozhodnutí.

První svatba se koná a Tyrion si bere Sansu. Na svatební hostině se snaží Loras nějak sblížit s Cersei, ale ta jej ihned odkopne. Zanedlouho dojde dopis o smrti Robba Starka, a tak je Joffrey velmi nadšen, že se zbavil svého nepřítele. Opět se ale pohádá s Tyrionem a tentokrát i s Tywinem, a tak jej Cersei musí uklidňovat.

Za několik dní se do Králova přístaviště vrátí Jaime a ihned si to zamíří na hrad za Cersei. Když jej uvidí, tak nevydá ani hlásku.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Cersei zařídí svému bratrovi Jaimemu novou ruku, která je pozlacená. Místo toho, aby byla ráda, že se Jaime vrátil, tak je na něj naštvaná, protože se vrátil moc pozdě. Druhý den ráno se na společné snídani dozví, že Šae je Tyrionovou milenkou.

Probíhají přípravy na královskou svatbu. Cersei stále není nadšená z toho, že si Margaery bere jejího syna Joffreyho. Na svatbě se stane svědkem usmrcení Joffreyho, který se napije z poháru a zemře na otravu. Cersei z toho obviní svého bratra Tyriona, který Joffreyho vždycky nesnášel.

Cersei je velmi špatná ze smrti svého syna, čehož využije Jaime a v samotné pohřební místnosti si to s Cersei rozdá. Během korunovace Tommena na krále se Cersei baví s Margaery, zda má stále zájem o to být královnou.

Probíhá soud Tyriona Lannistera, jehož průběh si Cersei velmi užívá, protože vše směřuje proti Tyrionovi. Výsledkem je boží soud, proto Cersei zařídí, že za ně bude bojovat Gregor Clegane. Ten za několik dní přijede do města a hned rozseká pár lidí.

Během božího soudu Gregor prohrává, ale nastane nečekaný zvrat, díky kterému Gregor porazí svého protivníka Oberyna Martella. Když její otec říká Tyrionovi, že je odsouzen ke smrti, tak je Cersei celá šťastná.

Cersei svému otci slíbila, že si vezme Lorase Tyrella, ale po božím soudu si jej opět nechce vzít. S otcem se hádá a nakonec mu ve zlobě řekne, že všechny její děti vznikly z incestního poměru s jejím bratrem, v což Tywin nikdy nevěřil. Po božím soudu je Gregor je velmi zraněn, proto jej dá na starost Qyburnovi.

pátá série (Hostina pro vrány)

Cersei je opět zdrcena. Nejprve její dcera Myrcella odplula do Dorne, poté zemřel její milovaný syn Joffrey a nyní se potýká se smrtí svého otce. Ihned za to viní Tyriona, který uprchl v noci, kdy byl Tywin zavražděn. Zároveň z otcovy smrti viní svého bratra Jaimeho, protože tuší, že Tyrionovi s útěkem pomohl.

Všichni se snaží s Cersei soucítit, ale ta nikoho neposlouchá. Čím dál víc ji deptá skutečnost, že se její syn Tommen zamiloval do Margaery, která si ho tak chce získat jenom pro sebe. Brzy Cersei obdrží dopis z Dorne, kde Martellové vyhrožují Lannisterům, že se jim pomstí za smrt Oberyna Martella tím, že zabijí Myrcellu.

Cersei samozřejmě nezapomněla vypsat odměnu na hlavu svého bratra Tyriona. Když jí ale každý nosí jiné hlavy, tak je zklamaná a předává je Qyburnovi na jeho experimenty. Ten ji průběžně informuje o stavu Gregora Cleganea.

Cersei má teď nad Malou radou plnou moc, proto pořádně zamíchá s jednotlivými funkcemi. Nejvíce problémů má s vojenským velitelem, kterým jmenovala svého strýce Kevana. Ten však není potěšen tím, že ho jmenovala ona, proto funkci odmítá. Zároveň Cersei řekl, že pokud ho král v této funkci bude skutečně chtít, tak ho musí jmenovat sám.

Tommen je čím dál více ovlivňován Margaery, proto si Cersei jde se svým synem promluvit, ale ten ji neposlouchá. Cersei se tak rozhodne k radikálnímu řešení. Zamíří do chudinských čtvrtí Králova přístaviště, kde vyhledá Nejvyššího vrabčáka. Cersei z něj udělá hlavu církve, aby tak dosáhla svržení konkurenčního rodu Tyrellů.

Nejvyšší vrabčák začne vykonávat to, co Cersei požaduje. Podaří se mu zavřít Lorase Tyrella do vězení a to za jeho homosexuální orientaci. Následně se mu podaří to stejné i s Margaery Tyrell. Když si však Cersei myslí, že se jí nic nemůže stát, tak ji Nejvyšší vrabčák překvapí. Obviní ji z incestního poměru, ale Cersei ví, že to nemá jak dokázat. Nejvyšší vrabčák však vytáhne své eso z rukávu v podobě Lancela Lannistera, který všechno potvrdí.

Cersei je zavřená v kobkách Králova přístaviště a po čase si uvědomí, že se musí ke všemu přiznat. Nejvyšší vrabčák je potěšen jejím doznáním, ale i tak nenechá Cersei odejít bez potrestání. Jeho přívrženci ji ostříhají na krátko a poté je Cersei nucena podstoupit cestu hanby, když musí projít celý městem zcela nahá.

Když dojde na konec cesty, tak je zdrcena. Ihned se o ni postará její věrný Qyburn, který jí oznámí, že byl Gregor Clegane úspěšně vzkříšen. Cersei je sice poražena, ale je připravena na odvetu.

šestá série (Tanec s draky)

Cersei se dozví, že do Králova přístaviště připlouvá loď, ve které je její bratr Jaime a dcera Myrcella. Po tolika hrůzách, které si prožila, je návrat jejího bratra a dcery první dobrou zprávou za poslední dobu. Ihned se proto vydává do přístavu, kde vidí Jaimeho. Jakmile ho vidí, tak si uvědomí, co se stalo. Její dcera podlehla jedu, který jí na rty dala Ellaria Písek.

S vědomím, že má teď už jedno jediné dítě, se její pozornost upře právě na Tommena. Ten však podléhá vlivu Nejvyššího vrabčáka, který si z něj dělá svou loutku. Tommen kvůli tomu, že chce vidět svou manželku, své matce ani nedovolí jít na pohřeb své dcery.

Cersei pomalu plánuje pomstu. Po jejím boku stojí Gregor Clegane a Qyburn, tedy její jediní věrní a oddaní služebníci. Cersei a Jaime se snaží dostat do Malé rady, kterou by mohli zmanipulovat k útoku na Vrabčáky. Kevan Lannister a Olenna Tyrell s nimi však nehodlají spolupracovat, a proto z každého setkání, na kterém se Jaime a Cersei nachází, odchází pryč.

Brzy má dojít k potrestání Margaery, a proto Cersei přemluví jak Kevana, tak i Olennu, aby stáli na její straně. Jaime se s Tyrelly domluví na společném postupu proti Vrabčákům. Vojsko rodu Tyrellů přijde do Králova přístaviště a namíří si to k místu, kde jsou Vrabčáci. Nepodaří se jim však uspět, protože na straně Nejvyššího vrabčáka je král Tommen, který vyhlásí vládu Koruny a víry v Sedm.

Cersein soud se blíží, a proto chce Jaime stát po boku své sestry. Cersei mu však řekne, že soud nedopadne nijak jinak než božím soudem, protože má na své straně Horu. Zároveň mu Cersei řekne, ať se vydá do Říčních krajin, kde má pro Korunu získat Řekotočí, které Freyové ztratili. Jaime neochotně opouští Královo přístaviště.

Tommen po čase oznámí, že se ruší rozsudek soubojem. Tím se Cerseiny plány značně komplikují. Ví, že Tommen už je v moci Nejvyššího vrabčáka, a proto se rozhodne k tomu, co nikdo nikdy nečekal. V den soudu, když jsou všichni v Baelorově septě, přiraví divoký oheň a nechá celé septum vyhodit do povětří. Tím zabije jak Nejvyššího vrabčáka, tak i Kevana Lannistera, Lancela Lannistera, Maceho Tyrella, Margaery Tyrell a spoustu dalších obyvatel.

U soudu se nenacházel Tommen, protože mu to Cersei, skrze Horu, nedovolila. Cersei však zjišťuje, že i Tommen zemřel, a to tak, že vyskočil z okna poté, co nedokázal překousnout smrt své manželky. Cersei je tedy bezdětná a království nemá panovníka. Vše lidské, co v ní bylo, umřelo. Zároveň se Cersei stala královnou Sedmi království právě ve chvíli, kdy se do města vrátil její bratr.

sedmá série (Vichry zimy)

Cersei je rozhodnutá se postavit své dračí konkurentce, a proto svolá všechny vazaly rodu Tyrellů, aby je získala na svou stranu, protože Olenna se postavila na stranu Daenerys. Při setkání s jejími vazaly apeluje na jejich povinnosti vůči Koruně. Se získáním spojenců jí pomáhá i její bratr Jaime.

Nečekaného spojence se dočká brzy po své korunovaci. Do Králova přístaviště připluje Euron Greyjoy, který Cersei navrhne spojenectví za to, že si ho vezme. Euron však ví, že potřebuje nějakou záruku, a proto po pár dnech doveze do Králova přístaviště zajatce. Konkrétně královně přiveze Ellarii Písek a její dceru Tyene.

Cersei je z Euronova daru nadšená, a proto se na svých nových zajatkyních patřičně vyřádí. Obě dvě nejprve zavře do sklepení a poté otráví Tyene. Ellarii však nic neudělá, protože chce, aby sledovala, jak její dcera umírá. Cersei se tak konečně dočkala pomsty za usmrcenou Myrcellu.

Vztah mezi Cersei a Jaimem vzkvétá. Už nehodlá dále skrývat, že má se svým bratrem poměr, a proto jí nedělá problém, že o jejich vztahu ví služebné. Jejich vztah se však prohloubí ještě více ve chvíli, kdy Cersei oznámí Jaimemu, že čeká jeho dítě.

Cersei a Jaime vymyslí strategii, jak vyzrát na dračí královnu – obětují Casteryovu skálu, aby napadli Vysokou zahradu. Tím zabijí dvě mouchy jednou ranou, protože se zbaví Olenny a zároveň jsou díky jejímu zlatu schopni splatit své dluhy. Právě pro peníze si do Králova přístaviště přišel Tycho Nestoris, který jménem Železné banky Braavosu požaduje splacení všech dluhů. Ve chvíli, kdy se to Cersei podaří, jí Tycho opět nabídne své služby. Cersei tak má opět podporu Železné banky. Nově však hledá další spojence, které by měli představovat žoldáci Zlaté společnosti.

Na obzoru se však objevují další problémy. Její bratr Jaime se tajně sejde s Tyrionem, který mu řekne, že Daenerys chce s Cersei uzavřít spojenectví. Nejdříve o tomto spojenectví Cersei nechce ani slyšet, ale poté na setkání v Dračím doupěti skutečně přijde. Zde jí Danyini spojenci ukáží nemrtvého, aby si Cersei uvědomila, že skutečná válka je na severu, nikoli na jihu. Cersei je ochotna spolupracovat, ale pouze pokud před ní král Severu poklekne. Jon Sníh jí však řekne, že slíbil svou věrnost jiné královně, a proto Cersei odchází ze setkání.

Brzy po setkání za ní přijde samotný Tyrion. Cersei má možnost ho zabít, ale neudělá to. Tyrion jí proto řekne o závažnosti situace a ta nakonec na nabídku kývne. Ve skutečnosti se však jedná o její další lest. Novým spojencům sice pomůže, ale stále bude v Králově přístavišti připravovat vojsko proti dračí královně, kterou by po bitvě na severu lehce porazila. Jaime nemůže uvěřit tomu, co má v plánu, a proto opouští Cersei a odjíždí na sever, aby spojencům pomohl.

osmá série (Sen o jaru)

Po odchodu svého bratra Cersei netrpělivě očekává příjezd Eurona Greyjoye, který se vydal do Východních zemí pro žoldáky Zlaté společnosti. Ten je nakonec skutečně přiveze, a proto je Cersei přivítá v Králově přístavišti, přičemž si posteskne nad tím, že nepřivezli žádné slony. Kapitán Harry Strickland ji však ujistí o tom, že tak mohutná a těžká zvířata by nešla převézt přes vodu.

Euron Greyjoy udělal pro svou královnu skutečně velký skutek, a tak za něj očekává velkou odměnu. Vyloženě si po Cersei vyžádá sex, které se ho nepodaří odmítnout, a tak k tomu dojde. Euron následně prohlásí, že s Cersei zplodí prince, který bude následně vládnout Západozemí.

Cersei dostála svému slibu a na válce na severu se nijak nepodílela. Místo toho připravovala produkci balistů, díky kterým budou moci její vojáci zabít draky dračí královny. Když se tedy spojenci ze severu vydají na jih, tak je Euron přepadne, přičemž se mu nejenom podaří zabít jednoho z draků, ale zároveň se zmocní Missandei, Danyiny služebné a nejlepší kamarádky.

Daenerys a její spojenci jsou připraveni vyjednávat, nicméně Cersei nechce uzavřít žádné příměří s dračí královnou, a proto před ní popraví Missandei. To Daenerys naprosto zlomí, a tak se rozhodne získat Královo přístaviště silou. Bitva skončí poměrně brzy, nicméně Daenerys to nestačí, a proto se rozhodne srovnat celé město se zemí. Kromě toho se zaměří i na Rudou baštu, kde se Cersei právě nachází.

Cersei si na začátku bitvy poměrně věřila, ale když viděla, co všechno dokáže její drak, tak si uvědomila, že ji čeká porážka. Qyburn a Hora jsou neustále po jejím boku a pomáhají jí utéct z Rudé bašty, která se pomalu rozpadá. Cestou však přijde o své věrné služebníky, a tak se snaží uprchnout sama. V baště však zničehonic narazí na Jaimeho, který se ji snaží dostat do bezpečí.

Ještě před bitvou sice Cersei namluvila Euronovi, že čeká jeho dítě, ale ve skutečnosti čeká Jaimeho dítě, a proto, když spatří svého bratra, podlehne panice a řekne mu, že nechce, aby takto dopadli oni a jejich nenarozené dtě. Jaime se s ní vydá do katakomb, ale všechny východy jsou zavalené, a tak v poslední chvíli před zavalením drží svou sestru a ujišťuje ji o tom, že nezáleží na nikom jiném než na nich. Poté společně odejdou ze světa, tedy tak, jako na něj přišli.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
RachelBlue

Ta postava je geniální v mnoha ohledech. Herecký projev, vývoj. Když otevře pusu, máte jí za totální „číču“, ale já jí za to musela milovat. Neštítí se, má srdce z kamene a krom svých dětí a rodiny (až na Tyriona) jí na nikom jiném nezáleží. Lásku projevuje vůči moci, slavnému rodu. Je to takový obraz Kateřiny Medicejské a jí podobných královen z dávných dob.

2.5.2022 | 13:24:04
jansvoboda.-

skvěle zahraná postava a úplná bohyně opravdu zbožňuju cokoliv co udělá a její vztah k dětem

23.12.2021 | 23:28:53
Mari Dambo

Opravdu prvotřídní mrcha! Dala bych jednu,tu druhou dávám za to,že opravdu milovala své děti,to jediné je jí ke cti

7.4.2021 | 23:28:12
CoRnDuCK

Prvních pět sérií – 100% Šestá série – 80% Poslední dvě – 60%

18.7.2020 | 21:15:27
Katarina.th

Za mě správn mrcha a výborně zahrana

9.8.2019 | 15:41:23
Tony-Z

„Hloupá blondýna“, opilá touhou po moci, od první do poslední epizody přeceňující svoje schopnosti a ženoucí sebe, své děti i sůj rod do záhuby. Na jednu stranu imponující svým odhodláním nenechat se odstavit na okraj, na stranu druhou opovržení hodná za incest, zbavování se dětí krále Roberta i jeho samotného, čímž dopomohla brutální občanské válce, částečnému rozpadu Sedmi království a především vykročila vstří vlastní smrti.

18.6.2019 | 23:15:43
Lady Adeline

Znicila totalne Jaimemu sanci na normalni a lepsi zivot! Vubec si ho nevazila jenom vyuzivala jeho slepe lasce k jeji osobe aby delal to co mu prikazala jako poslusny pejsek.Nejsmutnejsi je to ze ho stahla az na uplne dno odkud uz neni navratu.Nejvic jsem se smala jak poslala na Jaimeho a Tyriona najemneho vraha a pak v posledni scene s Jaimem strasne resila ze Jaime krvaci :-) Nejvic mne nastvalo ze mela tak krasnou smrt mrcha jedna ;-) Ale ze ji hraje tak uzasna herecka tak ji dam alespon jednu hvezdicku :-)

2.6.2019 | 0:11:30
Lennis

Charakter této postavy je vykreslen opravdu dobře (seriálově). Herečka hraje postavu věrohodně. Je zlá, vše bere jako boj kdo z koho. Na prvním místě má sebe, potom svou rodinu a nikoho dál. A od chvíle, co ji mučili v septu, jsem ji brala za šílenou nadobro a nikdo mi nevymluví, že pro její jednání do konce seriálu byl nějaký jiný důvod. Vychovali ji podle pravidel jejího otce, přidalo se nešťastné manželství doplněné věštbou a tak to pokračovalo dál.

19.5.2019 | 20:00:54
vintason

Charakterově je to samozřejmě velmi rozproruplná osobnost, stejně jako Jaime, oba klidně zabili své příbuzné bez mrknutí oka, nicméně je odhodlaná a svoje blízké chrání za každou cenu, ale proti Daenerys a jejímu draku byla prostě krátká :)

16.5.2019 | 14:18:38
Jirka 007

Nejlepsi postava

14.5.2019 | 12:17:09

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama