Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Myrcella Baratheon

Myrcella Baratheon

Krásná, zdvořilá a inteligentní dcera Cersei Lannister.

Sezóny 4
2011 - 2016

Myrcella Baratheon je jedinou dcerou krále Roberta Baratheona a královny Cersei Lannister, starší sestrou Tommena Baratheona a mladší sestrou Joffreyho Baratheona.

Její strýc Tyrion Myrcellu popsal jako obdařenou vším z krásy její matky, avšak ničím z jejího charakteru. Myrcella je velmi krásná, jemná, zdvořilá a inteligentní mladá dívka, navíc i s na svůj věk poměrně pevnou vůlí a úctyhodnou odvahou.

Myrcella Baratheon je…

první série (Hra o trůny)

Spolu s celou svou královskou rodinou i Myrcella putuje na Zimohrad, kde král Robert Baratheon (o kterém si myslí, že je jejím pravým otcem) žádá o pomoc Eddarda Starka. Během pobytu je Brandon Stark těžce zraněn a Myrcella má o něj starost. Její strýc Tyrion jí na to řekne, že chlapec bude žít, protože mu to řekl mistr Luwin.

Myrcella se poté vrací s celou svou rodinou zpět do Králova přístaviště, kde se účastní soubojového klání na počest nového pobočníka krále Eddarda Starka. Následně je nadále po boku svého mladšího bratra Tommena a své matky Cersei.

druhá série (Střet králů)

Myrcella je na slavnostním turnaji svého bratra Joffreyho. Najednou se tam objeví Tyrion a všichni jsou překvapeni. Tyrion opět Myrcelle říká, jak je krásná a poté odchází na setkání Malé rady. Myrcella je jeho příchodem velmi potěšena.

Tyrion se rozhodne provdat Myrcellu za nejmladšího člena rodu Martellů Trystana Martella, aby jeho rod získal spojenectví. Tímhle rozhodnutím je rozzuřena jeho sestra Cersei, která si nepřeje, aby její jediná dcera nebyla s ní. Poté Myrcellu posílají pryč na loďce, která pluje se slzami v očích. Nyní je vychovávána v Dorne, kde se brzy stane princeznou.

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Myrcella se prochází se svým snoubencem Trystanem po Vodních zahradách. Trystan jí vyjadřuje svou hlubokou lásku, díky čemuž vidíme, že se Myrcella nemá vůbec špatně. Myrcella mu jeho city opětuje, z čehož je Trystane rád.

Jednoho dne se ve Vodních zahradách objeví Jaime Lannister, který Myrcellu přišel osvobodit. Myrcella nechce nikam jít, ale Jaime ji neposlouchá a utíká s ní pryč. V tom je však přepadnou Píseční hadi, kteří Myrcellu přišli zavraždit. Jejich konflikt ukončí až kapitán stráží Areo Hotah, který je pošle do vězení.

Myrcella se vrací za svým snoubencem a poté se účastní setkání mezi Doranem a Jaimem. Ti se nakonec dohodnou na tom, že do Králova přístaviště popluje jak Myrcella, tak i Trystane.

Ještě před odjezdem se Myrcella loučí se všemi členy rodiny Martellů. Ellaria Písek políbí Myrcellu na rty, čímž ji otráví svým jedem, který si natřela na rty. Myrcella jedu podlehne až na lodi, kde Jaimemu řekne, že celou dobu věděla, že právě on je jejím skutečným otcem.

šestá série (Tanec s draky)

Myrcella je dovezena do Králova přístaviště, kde je před zraky své rodiny pochována.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Bola to kočka, škoda že mala tak málo priestoru. Tá smrť ma dostala. Toto sa tomuto seriálu musí nechať, dá vám krásnu scénu pri ktorej sa usmejete láskou, a za chvíľu vám rozpára srdce.

webmaster
25.9.2022 | 20:05:03
Joffrey "Baratheon"

Hodná a chytrá holka, chováním se na Cersei vůbec nepodobá. Škoda, že musela zemřít. VALAR MORGHULIS

2.7.2017 | 1:31:38
KateChatt

Nevím proč ale připomínala mi Julii a Trystane Romea.

28.1.2017 | 18:24:41
FValek

Nenapsal bych asi přímo prudce inteligentní, ale určitě rozumná, milá a hodná. Docela se divím, že její matka je fakt Cersei. Vlastně je v chování dost podobná napravenému Jaimemu. Mohla to dotáhnout daleko, chudák…

3.8.2016 | 4:45:53
lone.ranger

Nejlepší z lannistersko-(ne)baratheonov­skejch bastardů. Hezká, milá a inteligentní. Zkrátka holka přímo k nakousnutí. Píchal bych ji.

… Samozřejmě ve věku z pozdějších sérií a předtím, než umřela; to je snad jasný. :)

4.7.2016 | 18:27:30
Trepy

Chudák.

30.6.2016 | 17:55:05
Messpeerless

U ní mě opravdu mrzí, že zemřela. Mohla mít budoucnost. A měla pěkně smutnou smrt.

26.6.2016 | 10:16:43
Socirel

Nakonec asi nejpovedenější incestní děcko.

24.5.2016 | 9:21:54
Spiker

To posrali!

14.5.2016 | 21:13:23
buldi

Škoda ji,byla hodná a za to se platí

25.4.2016 | 18:37:26
1

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama