Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 289×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Pohled do zákulisí: Setkání Jona a Drogona

Pohled do zákulisí: Setkání Jona a Drogona

V pátém díle sedmé série se Dany vrátila na Dračí kámen a ihned se s Drogonem vydala za Jonem. Ten si tak poprvé mohl sáhnout na draka. Podívejte se, jak se tato scéna natáčela.

25 0
24.10.2017

Thumbnail Play icon

Diskuze /9

Thomikhus

Ano, nesežral, protože vycítil, že před ním stojí Targaryen :D

#2 Lord Paetur #5 Ann Taylor
24.10.2017 | 18:09:13
Lord Paetur

#1 Thomikhus: Tyriona přeci také ne :) Na rozdíl od Quentyna, kterého spálili jen co se tam ukázal :D

24.10.2017 | 20:09:36
Rafan

V seriálu se v přítomnosti draků pohybuje dost lidí aniž by je draci usmažili. Tyrion přece říkal že draci jsou inteligentní a pak se dá očekávat že některé lidi ve své přítomnosti tolerují. Něco jiného je ale být tolerován drakem a něco jiného je si ho osedlat. V této inkriminované scéně je však jiná situace. Drogon nejdříve výhružně postupuje proti tehdy ještě Jonovi a náhle mění chování. Připomíná mi to psa co výhružně vystartuje proti příchozímu k vratům pánova domu a pak pozná že přicházející je člen rodiny pána a ze snahy vetřelce zastrašit je vítání. Příběhem jako nit se vine povídání o tom že mezi draky a Valyrijci existovalo jakési pouto, které Valyrijcům umožnilo draky ovládat. V seriálu Dany s draky verbálně prakticky nekomunikuje kromě „drakaris“ což je spíše na efekt než praktické. Přitom Dany neřekne ani slovo a přesto draci dělají co po nich chce. Jako by byla mezi ní a draky nějaká jednosměrná mimosmyslová komunikace. Tady přichází má teorie že si Jon neuvědomuje že drak jeho myšlenky slyší.

25.10.2017 | 7:42:52
Eddard1

Jak už jsem psal jinde. Tohle byla pro mě jedna ze 3 nejlepších scén ze 7 řady.

25.10.2017 | 21:05:52
Ann Taylor

#1 Thomikhus: No ona tahle scéna docela ztratila efekt, když o chvíli později dělal Drogon bez keců a jedinýho zavrčení taxík tolik netargaryenům.

#6 Rafan
redaktor
28.10.2017 | 9:03:51
Rafan

#5 Ann Taylor: To sice dělal, ale pochybuji že by se tak stalo kdyby na něm neseděla Dany. Mimochodem, mladý lord Údolí byl také svezen na draku. Možná to mám ale popletené. Je dost koní co snesou na hřbetě jen svého pána ostatní shodí. Však jako spolujezdce svého pána na svém hřbetě ho tolerují. Shozením toho vetřelce by totiž na 99,9 % znamenalo, že z hřbetu s ním sestřelí i svého pána.

#7 Ann Taylor
28.10.2017 | 17:53:12
Ann Taylor

#6 Rafan: Což je naprosto irelevantní. Je jedno proč, důležité je, že jakýkoli efekt „páááni, Jon si mohl bez úrazu sáhnout na Drogona, naprostej Targaryen“ (mimochodem tehdy mu taky Dany seděla na hřbetě), který to asi mělo mít, je naprosto podkopanej scénou, kdy si tolik lidí na Drogona může nejenom sáhnout, ale využít ho jako taxík. Je úplně jedno, proč jim to dovolil, ale najednou to nevypadá tak významně. Proč padat na zadek, že si ho Jon pohladil pod dozorem paničky, když další lidi si na něj rovnou sedli. Už je celkem jedno, že taky pod dozorem.

#8 Rafan
redaktor
28.10.2017 | 18:31:38
Rafan

#7 Ann Taylor: Ano sáhnout si na draka znamená jen s určitostí to, že je buď drakem tolerován a nebo dračí jezdec draka usměrňuje. Pokud ale platí má teorie že drak „slyší“ myšlenky Valyrijce a nebo člověka který má jejich genetickou stopu dostatečně silnou, aby draka mohl povely ovládat. Stěžejní tedy je, že pokud nemáte schopnost komunikovat s drakem, nemůžete být jeho jezdec. Stejné je to se zvířaty. Pokud budete provádět drezůru zvířete tak že sním komunikujete například španělsky, nemůže to zvíře pak předvádět člověk co španělsky neumí. Když bude na něj jiný člověk volat povely v češtině tak to zvíře netuší, co po něm chcete. Né že by zvíře rozumělo lidské řeči, ale modulace hlasového povelu ve španělštině zní jinak než v češtině a to umí zvíře rozeznat. Stejně tak zvíře reaguje na podměty fyziologického charakteru. Když máte strach, začnete se potit, zrychlí se vám dech. To vše zvíře umí vnímat a mění se jeho chování k vám, včetně toho, že vaše duševní pochody se částečně přenáší na zvíře které je vám oddáno.

28.10.2017 | 22:07:57
Borgia

abraka dabraka, jon šahá na draka ..... :P #sorryNotsorry

12.11.2017 | 0:59:47
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama