Gotham Postřehy: Bane a Nyssa al Ghul

Postřehy: Bane a Nyssa al Ghul

Postřehy: Bane a Nyssa al Ghul

Finále Gothamu se kvapem blíží, proto se v postřezích ještě naposledy ohlédněme za desátou epizodou. V následujícím článku tak najdete informace o Baneovi a Nysse, i o možném budoucím vyvrcholení.

10 1
9.4.2019

Temný rytíř povstal

Finále Gothamu v mnohém připomíná kultovní snímek Christophera Nolana The Dark Knight Rises, ve kterém do města dorazila Talia al Ghul v podání Marion Cotillard a ve spojení s Banem zahájila blokádu a odříznutí všech obyvatel od vnějšího světa. V seriálu místo Talie přichází na scénu neméně populární Nyssa al Ghul a i ona vyráží pomstít svého otce Ra'se, za jehož smrt může Bruce Wayne.

Talia al Ghul dokázala ve filmu ohrozit i Temného rytíře. Foto: Warner Bros.


Kdo je Nyssa al Ghul?

Komiksová Nyssa, v arabském jazyce الغو لنيسا, jež často vystupuje i pod pseudonymem Nyssa Raatko, debutovala na stránkách komiksu roku 2003 a i když s plány na světovou genocidu svého otce původně nesouhlasila, později se zařadila mezi slavné padouchy vesmíru DC. Působila v crossoveru Infinite Crisis, mimo komiks debutovala v seriálu Arrow a nyní pokračuje v Gothamu, kde na rozdíl od komiksové předlohy následuje otcův odkaz a hodlá dokončit jeho životní dílo.

Jak dopadne Nyssino řádění? Foto: FOX

Vztah Nyssy a Banea

I když je Bane v komiksech nepřítelem Ligy zabijáků a zabil i několik jejích členů, fimoví a seriáloví tvůrci jej rádi obsazují do role jakési zbraně vůdčí postavy Ligy, v případě Gothamu Nyssy al Ghul. Bane je v Gothamu, podobně jako v Nolanově trilogii, pouze jakýmsi pěšákem ve službách Ligy a své paní je naprosto oddán, neboť jej vytáhla z hluboké díry v Peňa Duro, a později mu umožnila zesílit a díky venomu ovládnout nové schopnosti.

Bane je i v Gothamu poskokem Ligy zabijáků. Foto: FOX

Bane a Alfredova páteř

Když Leslie v desáté epizodě zachrání Barbaru a odjedou spolu do klubu Sirény, postaví se Baneovi dvojice Alfred Pennyworth a Selina Kyle. Selina je mocným rváčem okamžitě poražena, Alfred se však snadno nevzdává a je v souboji poražen. Když Bane zlomil Alfredovu páteř, viděli jsme jasný odkaz na slavný komiks Knightfall, ve kterém dokáže porazit Batmana a rovněž mu zpřelámat páteř. Stejnou scénu jsme viděli i ve výše zmiňovaném The Dark Knight Rises. Jak se Alfred do finále vrátí?

Bane v komiksech zlomil Batmana, v seriálu Alfreda. Foto: DC Comics

Poslední čin Huga Strange

Svůj poslední seriálový čin má za sebou profesor Hugo Strange, jenž opět spojil síly s mocnými padouchy, tentokráte s Ligou zabijáků a její vrchní velitelkou Nyssou al Ghul. Strange se s touto organizací v komiksech nezapletl, coby služebník Nyssina otce se však ukázal ve hře Arkham City, nyní se pak spojil se samotnou Nyssou a pomohl vytvořit Banea, i implantovat venom do Jima Gordona. Jak jeho činy ovlivní chystané finále?

Huga už v seriálu neuvidíme. Foto: FOX

I am Bane

Na závěr zmiňme paralelu názvu dílu s nedávným komiksem stejného jména, jenž vyšel v rámci DC Rebirthu nás. Komiksový Bane v Rebirth dlouho vzdoruje venomu, na kterém přestal být závislý. Poté, co Batman a jeho Sebevražedný oddíl zničí jeho pevnost, však znovu venom požije a vydává se na cestu zkázy. Stejně jako seriálový Bane, i ten komiksový likviduje vše, co mu přijde do cesty a Batman musí vynaložit všechny své prostředky, aby jej zastavil. Dočkáme se ve finále podobného příběhu jako v komiksu I am Bane?

Dočkáme se ve finále dalších narážek na Rebirth? Foto: DC Comics

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>

Diskuze /1

DC Expert

Tálie měla v komiksu s batmanem dítě Damiena. Damien byl s Tálií v lize zabijáků a pak z něj byl batman.

14.4.2019 | 0:48:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S05E12: The Beginning...

cz100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @MadyDollar, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze: TBS, NF, ION10, CRAVERS

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Postřehy a teorie

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Seriál Gotham se s námi rozloučil závěrečnou epizodou nazvanou The Beginning… Následující poslední postřehy se zaměří na nevyřešené otázky i na pár trefných komiksových referencí.

Reklama

Kvíz

Velký kvíz k seriálu Gotham

Velký kvíz k seriálu Gotham

Už jsou to dva týdny, co nás opustil jeden z nejvýznamnějších komiksových seriálů posledních let. Proto je načase, abychom naposledy zavzpomínali na uplynulé roky. Zkuste si náš kvíz mapující všech pět sezón seriálu a dejte nám vědět, jak jste dopadli.

Nejoblíbenější postavy

Trailer k finále

Thumbnail Play icon

Narozeniny herců

Hlídejte si nás