Heroes (Hrdinové) Shrnutí a postřehy k epizodě Under the Mask

Shrnutí a postřehy k epizodě Under the Mask

Shrnutí a postřehy k epizodě Under the Mask

Třetí epizoda je za námi, osudy postav dostávají jasnější obrysy a je tedy dobré zaměřit se na to důležité, co se v této epizodě stalo.


13 0
5.10.2015

Pokud jste epizodu neviděli, nedoporučujeme vám číst dále. Pokud si chcete připomenout, co se v epizodě stalo, zavítejte do profilu dané epizody, kde najdete přesný popis děje dané epizody Under the Mask.

Malina a záchrana světa

Už to nezvládnu kontrolovat. Tuhle větu slyšíme od prvního traileru a přesto stále nevíme, co přesně Malina drží v rovnováze. Její schopností je pravděpodobně ovládání živlů, dokáže kontrolovat počasí, přesto o ní nevíme téměř nic. Podle její neviditelné průvodkyně Farah Nazan musí být Malina připravena na to, co přijde a sehraje důležitou roli v záchraně světa. Blíží se další zatmění, nebo něco zcela jiného?


Zajimavé je, že i Caspar Abraham Tommyho matce poví, že její syn sehraje rovněž důležitou roli v záchraně světa. Zde se znovu předvádí tvůrce Tim Kring a snaží se všechny své postavy, ať už jsou v jakémkoliv koutě Země, propojit. Je možné, že všechny tyto postavy patří do Noahova plánu, který nám je stále zatajován, a na který se Bennet snaží rozvzpomenout?

(Malina a její schopnost jsou zatím velkou neznámou)

Luke má schopnosti

Někteří to možná čekali, někteří ne. Teď už je to ale jasné – i Luke Collins má schopnosti. Hned v první Lukeově scéně se stane menší nehoda. Luke spolu s Joanne ujíždí autem, které ukradli Noahovi, a Luke při vypínání rádia způsobí zkrat elektroniky v celém autě a to vypoví službu. O něco později si spálí na talíři steak a na závěr mu vzplanou obě ruce. Joanne zatím netuší, co se s ním děje. Zastřelí i svého manžela tak, jak je u ní zvykem?

Pokud si dobře pamatujete, tak Lukeovu schopnost měl rovněž Ted Sprague, postava z první série seriálu. A nejen to – kolem této schopnosti se točila celá dějová linka první řady. V té době Peter Petrelli přijal spoustu schopností a díky té Tedově vybuchl. V této epizodě jsme mohli vidět něco podobného. Jakou dohru to asi bude mít, se dozvíme už v příští epizodě.

(Chystá se Luke vybuchnout jako Peter Petrelli v první sérii?)

Renautas, Primatech a Yamagato Industries

Asi zatím tři nejdůležitější společnosti v seriálu, ale stále zatím nevíme, jak spolu všechny souvisí. Renautas využívá staré zdroje, složky a postupy Primatechu a navázal tam, kde Primatech skončil. Stále se nám ale nechce věřit, že Primatech JE Renautas. Primatech si vždy zakládal na svých původních zakladatelích a jedinou žijící zakladatelkyní je v současné době Angela Petrelliová. Nebo jí společnost Erica Kravid ukradla?

Zajímavé je, že Renautas (stejně jako Primatech) má více sídel. Jedno poznáváme v Coloradu, druhé můžeme vidět v Japonsku v Yamagato Tower. Yamagato Industries byla úspěšná firma, kterou založil Kaito Nakamura, rovněž jeden z původních zakladatelů Primatechu. Nyní je ale jeho budova pod vlivem Renautas. Skutečně má tato společnost takovou moc, že odrovnala dvě nejsilnější firmy v seriálu?

(Kde asi vzala finanční prostředky společnost Renautas na svou činnost?)

Co se stalo 13. června?

Noah se stále snaží zjistit, jak zemřela Claire. Nakonec dá na nářky Quentina a zaveze ho do nemocnice, aby mu zašili prostřelenou ruku. V nemocnici Noaha však pozná doktor, který ho tu viděl přesně před rokem – v den teroristického útoku v Odesse. V nemocnici na sebe Noah nezanechal zrovna nejlepší vzpomínky, zřejmě zde onehdy zranil někoho z ostrahy, a tak je po něm okamžitě vyhlášeno pátrání.

Noah přinutí strážného, aby mu ukázal na záznamech z kamer jeho minulou návštěvu. Na záznamu je Noah viděn s Molly Walkerovou a poté, když identifikuje mrtvou Claire. Jak ale mohla Claire zemřít? Nad tím si zatím všichni zúčastnění lámou hlavu. Aby nebylo záhad málo, na záznamu přeskakuje čas a je tedy jasné, že do událostí nějak zasahoval i Hiro Nakamura. Nebo jiný cestovatel časem?

(Noah stále pátrá po svých ztracených vzpomínkách)

Padouši se odhalují

Hlavní padoušská organizace této série, Renautas, se nám konečně představuje. Její šéfkou je Erica Kravid a cílem organizace je nejen chytat lidi se schopnostmi, ale rovněž využívat schopnosti výjimečných. Ti z vás, kdo sledovali prequel Dark Matters, už znají i Harrise, který dělá pro Renautas černou práci. Teď se dozvídáme, jaká je jeho schopnost – klonování. Pro znalce seriálu opět dobře známá schopnost (měl ji Eli, pravá ruka Samuela Sullivana ze čtvrté série).

Harrisova schopnost klonování ale přece jen funguje trošku jinak. Eli se sice dokázal naklonovat, nikdy jsme ho ale neviděli na různých kontinentech najednou. To Harrise nyní vidíme a měli jsme šanci ho vidět, jak operuje všude po světě. Harris je dobře zběhlý v boji jeden na jednoho, zneškodnit Miko, která předtím pobila celou ochranku japonského sídla Renautas, mu nedělá problém. Jsme tedy zvědaví, jak dopadne jeho souboj s Hirem Nakamurou, avizovaný už v traileru. Prozatím máme potvrzeno, že meč, který Miko zanechal její otec, je skutečně mečem Hira.

(Kromě Ericy Kravid bude hlavním padouchem i Harris)

Program EPIC

V minulé epizodě jsme se dozvěděli, že Renautas chce využít Molly Walkerovou. Nyní se dozvídáme k čemu. Pomocí její schopnosti dokáže společnost napájet systém, který lokalizuje okamžitě jakéhokoliv výjimečného člověka. Takto lidé se schopnostmi už nemohou žít v anonymitě. Nyní je na Noahovi a Quentinovi (a možná také Miko), aby program zničili.

Molly se rovněž zmíní, že už jednou byla držena v Ranautas. Jak se tam dostala, nebo spíš – jak uprchla? Má to nějakou spojitost s Noahem? V epizodě, když se s ním setkala, tak Molly nebyla vůbec nadšená, že Noaha vidí. Je si sice vědoma jeho plánu, ale není možné, že právě Noah unesl Molly do Renautasu? Nebo naopak ji zachránil a společně se poté vydali do nemocnice 13. června, kdy zemřela Claire Bennet? Otázky, samé otázky.

(Molly už jednou v Renautas vězněná byla, chtěla už tenkrát společnost využit její schopnosti?)

Autoři článku: @barahir, @tom99

Shrnutí a postřehy k epizodě Odessa
Shrnutí a postřehy k epizodě Brave New World

Pokud jste postřehli něco, co nám uniklo, nebo se vám něco nezdá, dejte rozhodně vědět do komentářů.

A co tvůrci říkají na epizodu?

Thumbnail Play icon

Diskuze /13

Kafka Tamura

Jak jsem se těšil na casting a charakter ženského japan zastoupení, tak ta holka je naprosto strašná. To její kungfu je jako bych to tam předváděl já… dyť ona neumí ani normálně chodit. :D

No už ať se odkryje Malinina mentorka nebo zatím mě ty postavy moc neberou. S Lukem taky mohli vymyslet něco nápaditějšího, než Petera, co se nakonec oženil s Issacovou ex Simone, udělali si dítě o které poté příšli, ale ještě předtím vším si nezapomněli zajít za Haiťanem, aby jim vymazal jejich minulost a měli novou budoucnost. Aspoň Harris mě z nějakého důvodu pobavil s hodinkama, … i když s režisérský failem, kdy hodinky v každém záběru létají z jedné ruky na druhou :)

#2 tom99 #3 ksanzi10 #8 Aprok
6.10.2015 | 0:05:41
tom99

#1 Kafka Tamura: Miko bude v pohodě. Zase jsme ji viděli pouze mluvit japonsky, počkej, až bude mluvit anglicky, to bude mít její postava úplně jinou dynamiku :-) Jinak s Lukem naprosto souhlasím, poměrně zajímavou postavu zabili schopností, které jsme si užili až až. Tak doufám, že tu schopnost chytnou za jiný konec a předvedou nám s ní zcela něco jiného…

webmaster
6.10.2015 | 12:37:23
ksanzi10

#1 Kafka Tamura: ??? Ved Simon umrela, zabil ju Isaac.

#5 Kafka Tamura
6.10.2015 | 14:42:05
ksanzi10

Tak som sa tesila ked znicili Petra Pana v Once upon in the time, a teraz sa tu objavil ako Tommy. Aspon, ze nehraje hajzla, ten herec

#5 Kafka Tamura
6.10.2015 | 14:46:21
Kafka Tamura

#3 ksanzi10: :D ale no tak
#4 ksanzi10: Neboj… sice doufám, že to nebude takové kliše, alei tak předpokládám, že hajzl se z něj teď teprve stane, hned jak mu umře po „autonehodě“ maminka a bude proklínat celý svět. V Renautas mu vymyjou mozek tím, že mu napovídají, že tu „nehodu“ udělal někdo nebezpečný se schopností (s ohledem na červené semafory to hodí na Mikaha, který jim je v pozadí trnem v oku),že takových je na Zemi spousty a začne „jen pohledem“ teleportovat Evoky přímo do cely. A na to naváže nové plánované pokračování Prison Break, který byl ve skutečnosti vždy spin-off a už máme tedy i vyřešné následné…[SPOLER k závěru PB]

Michaelovo zmrtvýchvstání a potenciální pokračování nového PB.

#6 barahir #11 ksanzi10
6.10.2015 | 15:54:36
barahir

#5 Kafka Tamura: Slovo Evok se mi docela líbí. :-)

#7 Kafka Tamura
redaktor
6.10.2015 | 16:06:57
Kafka Tamura

#6 barahir: Řekli si o to :)

6.10.2015 | 16:54:56
Aprok

#1 Kafka Tamura: Myslím že by tě rozprášila jak nic :D koukni se na YT jak trénuje !! a jinak chodí divně :) to bude tím že je to mrdna jak prase :D :D

#9 Kafka Tamura
6.10.2015 | 17:15:27
Kafka Tamura

#8 Aprok: Nechtěl jsem tím říct, že je to jen/hlavně její vina… je mi jasné, že tam nedali první ženskou z castingu, která o boji nikdy nic neslyšel. Tu špatnou práci vedou hl. lidé za kamerou a ve střižně, bohužel až tak, že ona sama při tom vypadá, jak kdyby si nikdy nekopla ani do pytle. Nevím co u vás znamená ‚mrdna‘, ale jestli to co myslím, tak zrovna u ní v takovém duchu o ní fantazírovat, tak si připadám jak pedofil :) A to že jsem zrovna na asiatky vysazený ;)

#10 Aprok
7.10.2015 | 20:35:11
Aprok

#9 Kafka Tamura: no tak je jasný že v seriálů vypadá tak na 17 a ty hadry do toho :D ale mě se hodně líbí :) a myslel sem tím že asi bude hodně dobrá v posteli :D :D

7.10.2015 | 21:06:06
ksanzi10

#5 Kafka Tamura: dobry postreh, to by ma nenapadlo. Niekoho s takou schopnostou ako ma Tommy, by potrebovali vo The Flash. Vsetkych zle metalidi by teleportoval do cely:D

8.10.2015 | 13:27:53
ksanzi10

Dufam, ze celu seriu neposeru ako 3. seriu, ked som to pozerala, tak som sa len cudovala.

8.10.2015 | 13:30:14
Tahazaar

Jak řekli ať si sami přijdem na význam M.F. ve jméně Harrise, tak jsem hned začal procházet seznam všech postav jestli tam má být nějaká příbuznost nebo něco, ale pak jsem si to pustil znovu a došlo mi, že to byl jenom vtip a mysleli tím, pravděpodobně motherf*cker ve smyslu drsňák. :D Nicméně D.L. Hawking a M.F. Harris jsou dost podobný jména a oba černoši, ale to bude jen náhoda.

22.11.2015 | 22:25:14
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Hlídejte si nás

Narozeniny