Moon Knight
73/100 - 78×

Moon Knight

Seriál se zaměřuje na Stevena Granta, obyčejného zaměstnance muzea, kterého začnou trápit výpadky paměti a vzpomínky na jiný život. Steven přijde na to, že trpí disociativní poruchou identity a sdílí své tělo s žoldákem Markem Spectorem. Zatímco se Stevenovi a Markovi nepřátelé shromažďují kolem nich, oni musí dostat pod kontrolu své komplexní identity a spojit se se smrtelně nebezpečným tajemnem, které představuje jednoho z mocných egyptských bohů.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 45 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Komiksový
hrají
Oscar Isaac (Marc Spector), Oscar Isaac (Steven Grant), Ethan Hawke (Arthur Harrow), May Calamawy (Layla El-Faouly), F. Murray Abraham (Chonsu), Ann Akinjirin (Bobbi Kennedy), David Ganly (Billy Fitzgerald), Khalid Abdalla (Selim), Antonia Salib (Tveret), Saba Mubarak (Amemait), Oscar Isaac (Jake Lockley)

Zajímavosti z epizody The Goldfish Problem

Zajímavosti z epizody The Goldfish Problem

Hned první epizoda novinky Moon Knight byla plná zajímavých odkazů, a tak jsme se vám je rozhodli shrnout do následujícího článku.

11 0
4.4.2022

Isaacův bratr

Steven Grant sdílí své tělo s žoldákem Markem Spectorem, a tak bylo jen otázkou času, kdy se tito dva spolu potkají. Tento fakt však pro herce Oscara Isaaca není moc příjemný, protože je nucen hrát dvě role. S tím mu ale pomohl jeho bratr Michael Hernández, který vždy hraje druhou identitu, se kterou se Steven nebo Marc baví. Oscar prozradil, že je na svého bratra pyšný, protože roli nejenom ihned přijal, ale zároveň si jakožto neherec vede velmi dobře.

(Isaacovi nemohl s dvojrolí pomoci nikdo jiný než jeho bratr.)

Latverie

Když měl Steven jeden ze svých výpadků, probral se na neznámém místě uprostřed Evropy, kde po něm šli Harrowovi poskoci. Dle mnohých se Steven probral v Latverii, fiktivním království, kterému v komiksech vládne Doctor Doom. Vzhledem k tomu, že nám MCU plánuje představit Fantastickou čtyřku, a tedy i padoucha Doctora Dooma, mohli tvůrci pomrknout po tomto projektu právě skrze Moon Knighta.

(Opravdu jsme se na chvíli ocitli v Latverii?)

Jedinečný padouch

Někteří diváci nerozumí tomu, proč je hlavním padouchem vlastně Arthur Harrow, když Moon Knightovým nejznámějším protivníkem v komiksech je Bushman. Tvůrce Jeremy Slater tuto volbu padoucha odůvodnil tím, že Bushman je až příliš podobný Killmongerovi z Black Panthera, a tak diváky nechtěl zmást. Zároveň se na Harrowově tvorbě výrazně podílel herec Ethan Hawke, a tak tvůrci nemohli odmítnout tuto jedinečnou příležitost.

(Bushman je Killmongerovi skutečně podobný.)

Moon Knightova třetí osobnost

Zatím to sice není stoprocentní, ale je možné, že Stevenovo tělo někdy ovládá i třetí osobnost. Zatímco my jsme v prvním díle poznali nekňubu Stevena a žoldáka Marka, je možné, že tu byla krátce naznačena přítomnost Jakea Lockleyho. V komiksech jde o vychytralého taxikáře, který si po městě buduje síť vlastních informátorů. Právě tato identita mohla Dylan, pohlednou pracovnici muzea, pozvat na rande. Marc to totiž pravděpodobně ne­byl.

(Ukrývá se ve Stevenovi nějaký romantik?)

Moon Knightův pomocník

Když si Steven prohlížel Markovy zmeškané hovory, mezi záznamy se kromě Layly objevilo i jméno Duchamp. V komiksech vystupuje Jean-Paul Duchamp přezdívaný Frenchie, který je bývalým vojákem, jenž se stal Moon Knightovým pomocníkem. Nejenom, že mu pomáhá s jeho superhrdinstvím, ale zároveň ho často vozí na různé akce.

Moon Knightův informátor

V prvním díle jsme se dočkali i dalšího Moon Knightova spojence z komiksů. Na začátku dílu Steven vedl rozhovor s umělcem, který se vydával za sochu. V závěrečných titulcích bylo odhaleno, že jde o Bertranda Crawleyho, postavu, která v komiksech pomáhá Moon Knightovi.

QR kód s komiksem

Ve chvíli, kdy Steven ukazoval holčičce muzeum, šlo na zdi spatřit QR kód. Pokud byste si ho oskenovali, kód by vás dovedl na stránku s 32. číslem komiksu Werewolf by Night, který byste si mohli celý přičíst, a to zdarma. Právě v tomto čísle této komiksové série se Moon Knight poprvé objevil.

Časové zasazení

Pokud si nejste jistí tím, ve kterém období se Moon Knight vlastně odehrává, odpověď vám poskytla samotná streamovací služba Disney+. Ta totiž uvádí, že se Moon Knight odehrává po událostech seriálu Hawkeye. Ten byl zasazen do období Vánoc roku 2024, takže Moon Knight svou existenci zahájil na jaře roku 2025.

(Moon Knight se odehrává až po Hawkeyeovi.)

Název epizody

První díl s názvem The Goldfish Problem byl pojmenován podle mýtu problémové paměti zlatých rybek, říká se totiž, že si zlaté rybičky pamatují pouze tři poslední sekundy. To ve skutečnosti není pravda, protože si dokážou pamatovat i události, ke kterým došlo v průběhu několika posledních měsíců. Každopádně tvůrci tímto názvem odkázali na Stevenovy výpadky paměti.

(Steven říká své zlaté rybce „Gus“.)

Všimli jste si v průběhu sledování první epizody nějakých dalších zajímavostí? Pokud ano, podělte se s námi o ně v diskuzi pod článkem!

Foto: Disney+, Marvel

Diskuze /2

Kubey

V scéne, kde naháňajú Stevena, je taký pravdepodobne malý odkaz na Doktora Dooma. Konkrétne na krabici je napísané „von D..“, časť jeho mena (Victor von Doom).

4.4.2022 | 16:32:57
LAZARUS111

Werevolfa som okrem komiksov videl len v mobilnej hre Future fight.

7.4.2022 | 12:34:28
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Konec Moon Knighta

Seriál Moon Knight představoval minisérii o šesti epizodách, takže ho nečeká žádné další pokračování. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama