Prison Break (Útěk z vězení)
91/100 - 196×

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Wade Williams (Brad Bellick), William Fichtner (Alexander Mahone), Peter Stormare (John Abruzzi), Chris Vance (James Whistler), Cress Williams (Wyatt Mathewson), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)

S02E19: Sweet Caroline

S02E19: Sweet Caroline

Michael a Lincoln jdou přímo na prezidentku Spojených Států, která dostala Lincolna do vězení. Vše ale nejde tak hladce, jak původně čekali.

sk
5.3.2007
9 720 000
45 minut

Michael se vydává k místu, kde bude mít prezidentka projev k lidu. Nenápadně jí podává ruku i s kusem papíru: „Máme tu nahrávku“. Michael je ihned zatčený a odveden na osamocené místo. Na místo přichází Bill Kim, který chce vědět, kde je Lincoln.

C-Note přistupuje na Mahoneovu dohodu a pokouší se oběsit. Stráž ve věznici ho ale z lana sundavá. Později C-Note volá na FBI, kde oznamuje agentu Wheelerovi, že to, co po něm chce Mahone, udělá. Wheeler začíná mít podezření a vydává se do věznice za C-Notem.

T-Bag na letišti zjistí, že má společnost – Bellicka. Nemůže si tak dojít pro svoje zavazadlo s penězi. Proto se Theodore vydává k zadnímu vchodu ke svému zavazadlu. Tady se ale popere s jedním zaměstnanecem letiště. Na letišti je spuštěn poplach a T-Bag musí utéct bez peněz.

Sucre šťastně žije s Maricruz. V televizi si všímá T-Baga, který zřejmě ztratil své peníze. Chvíli přemýšlí, co má dělat. Později se vrací zpět domů a zjišťuje, že Maricruz je pryč. Sem už také dorazil Bellick, který zjistil polohu bytu díky Manchemu, kterému slíbil mírnější vězení. Bellick chce Sucreho převést k Alexovi, Sucre mu ale nabízí jinou možnost – najít Bagwella a jeho peníze.

Zmlácený Michael stále neprozrazuje, kde Lincoln je. Kim se ho chystá zabít, ale právě všas přichází prezidentka. Mluví s Michaelem o samotě. Michael chce milost pro něj a pro Lincolna výměnou za nahrávku. Prezidentka Michaela pouští pryč a sama se rozmýšlí, co má dělat.

Kellerman se pokoušel odstřelit prezidentku, ale protože kolem pořád někdo byl, neudělal to. Kim se mezitím setkává znovu s neznámým mužem, který mu říká, že prezidentka nemůže dát milost bratrům. Prezidentka si tak musí vybrat: Michael a nahrávka, nebo ona a Společnost.

Mahone přichází na to, kde byl Michael a Lincoln ubytován. Vydává se tam a tady nachází Sáru, která dokáže Alexovi uprchnout. My ale vidíme, že celé byl Mahoneovo plán. Chce se tak dostat přes Sáru k Michaelovi a k Lincolnovi. A Sára právě k nim míří.

Lincoln mezitím u starého přítele zajiťuje lístky na loď do Panamy. Přichází za ním Michael a společně sledují televizi, jak se vyjádří prezidentka. Reynoldsová vůbec neví, mezi kým si má vybrat, a proto oznámí, že má rakovinu a odstupuje z postu prezidentky…Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
KarlCZ

Dost se to komplikuje!

3.6.2024 | 21:58:45

Aktualizace postav

V průběhu páté řady budeme aktualizovat nové postavy, které se pravidelně objevují v nové sezóně. Rozhodně nezapomeňte všechny postavy ohodnotit.

Reklama

Zajímavosti

Pomalu ale jistě se začíná pracovat na další řadě

Pomalu ale jistě se začíná pracovat na další řadě

Stanice Fox to s Prison Breakem nevzdává a po úspěchu loňské páté řady, která zabodovala u diváků i kritiků, bylo jen otázkou času, než se začnou rozjíždět přípravy na řadu šestou. Nyní máme první náznaky, že nová sezóna se skutečně chystá. Útěk z vězení ještě neřekl své poslední slovo.

Novinky

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Před sedmi lety seriál skončil svou čtvrtou řadou, která měla celkem dvaadvacet epizod. Následně ještě tvůrci vydali TV film Final Break, ve kterém definitivně uzavřeli všechny dějové linky. Zničehonic se ale letos seriál vrátil se svou pátou řadou. Jaká tedy byla?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie

Filtr seriálů
Reklama