Prison Break (Útěk z vězení)
91/100 - 196×

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Wade Williams (Brad Bellick), William Fichtner (Alexander Mahone), Peter Stormare (John Abruzzi), Chris Vance (James Whistler), Cress Williams (Wyatt Mathewson), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)

S03E02: Fire/Water

S03E02: Fire/Water

Ve vězení začíná být dusno, když Sammy převrhne sudy s veškerou zásobou vody. Mahone se stejně jako Michael snaží najít Whistlera.

sk
24.9.2007
7 410 000
44 minut

Michael nachází Whistlera díky infu od mladého vězně (McGradyho) a od Bellicka, který mu řekne, kde je Whistler za sklenku vody. Michael se dozvídá, že každému, kdo zabije Whistlera, se obnoví proces. Michael se tedy vydává do Whistlera úkrytu v potubích.

Lincoln se mezitím schází se Susan, která mu vysvětlí všechny podmínky. Každý den chce informace o postupu útěku Michaela a Jamese. Po vysvobození Whistlera z vězení ho vymění za Sáru a LJe. Lincoln chce jejich fotky a Susan na jeho podmínku přistupuje.

Ve vězení začíná být rozruch. Sammy, jeden z Lecherovo mužů, nechtěně schazuje kanystr vody. Spousta vězňů nemá, co pít a ve vězení začíná být dusno. Michael se mezitím v potrubí schází s Whistlerem. Řekne mu, že ho přišel osvobodit. Whistler ale nechce jít ven, ví, že na něj byla vypsána odměna a jakmile vyleze, bude z něj mrtvola. Michael začíná výmýšlet plán.

Sucre si mezitím kupuje zbraň a vyráží za Bellickem do SONY. Tady se od dozvídá, že Maricruz je v pořádku. Utekla mu a on nevěděl, co má Sucrehovi říct. Sucre si to ověřuje a loučí se s Maricruz po telefonu. Ještě není připraven se za ní vydat a žít s ní nový život.

Mahone sbírá informace od McGradyho o Whistlerovi. Sám se vydává do potrubí, kde Whistlera nachází a snaží se ho dostat na dvůr. Ví, že Whistler je propuštka z vězení a to jediné Alex chce. Brzo se na scéně objevují Lecherovo muži a Michael.

Lincoln na jednom autobusu uvidí stejný nápis jako na papírku, který mu dal Michael. Autobus ho dovede až do banky, kde Lincoln vidí ženu jménem Sofia Lugo (která má také papírek, sebrala ho mtvému muži ze SONY, který prohrál boj s Michaelem), jak vyzvedá ptačí encyklopedii Jamese Whistlera. Lincoln si ale knihu bere a později Susan dává falešnou ptačí encyklopedii.

Mahone vítězoslavně dovádí Whistlera na vězeňský dvůr. Nyní má být Alex propuštěn, ale vězni to nedovolují. Nikdo už Lechera nebude dál poslouchat. Věznice se začíná třást a z potrubí vytrykne voda. Lechero tedy zůstává pánem věznice. Také ví, že o celou situaci se postaral Michael. Ten po Lecherovi chce, aby „očistil“ Whistlera. James tedy už není propustka z vězení a naštvaný Mahone zůstává v SONĚ. Whistler za vše děkuje Michaelovi a také se ho ptá, jaký je plán na útěk. Michael odpovídá, že nemá ani ponětí…Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
KarlCZ

Linc výborný a samozřejmě Michael TOP, zatím super 3. série.

22.6.2024 | 10:17:30
arthurcz

No zatím mě to baví víc než předchozí série.

26.2.2018 | 9:59:38

Aktualizace postav

V průběhu páté řady budeme aktualizovat nové postavy, které se pravidelně objevují v nové sezóně. Rozhodně nezapomeňte všechny postavy ohodnotit.

Reklama

Zajímavosti

Pomalu ale jistě se začíná pracovat na další řadě

Pomalu ale jistě se začíná pracovat na další řadě

Stanice Fox to s Prison Breakem nevzdává a po úspěchu loňské páté řady, která zabodovala u diváků i kritiků, bylo jen otázkou času, než se začnou rozjíždět přípravy na řadu šestou. Nyní máme první náznaky, že nová sezóna se skutečně chystá. Útěk z vězení ještě neřekl své poslední slovo.

Novinky

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Před sedmi lety seriál skončil svou čtvrtou řadou, která měla celkem dvaadvacet epizod. Následně ještě tvůrci vydali TV film Final Break, ve kterém definitivně uzavřeli všechny dějové linky. Zničehonic se ale letos seriál vrátil se svou pátou řadou. Jaká tedy byla?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie

Filtr seriálů
Reklama