Prison Break (Útěk z vězení)
91/100 - 196×

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Wade Williams (Brad Bellick), William Fichtner (Alexander Mahone), Peter Stormare (John Abruzzi), Chris Vance (James Whistler), Cress Williams (Wyatt Mathewson), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)

S03E01: Orientación

S03E01: Orientación

Michael se začíná orientovat ve vězení Sona. Lincoln mu přijde říct zprávu, že odtamtud musí dostat jistého Whistlera, jinak Sára a LJ zemřou.

sk
17.9.2007
7 510 000
44 minut

Lincoln si na konzulátu zjišťuje informace o věznici SONA. Dozvídá se, že je to věznice bez bachařů a vězni si určují pravidla sami. Lincolnovi je také sděleno, že je konečně volný a byl sproštěn všech obvinění. Nyní se musí postarat o bratra Michaela a o jeho převoz.

Michael se mezitím seznamuje s prostředím SONY. On, Mahone a ještě jeden nový vězeň jsou představeni místnímu veliteli vězení – Lecherovi, který se svými muži drží vězně na uzdě. Michael je seznámen s místními pravidly. Každý vězeň, který má s někým problém, může toho druhého vyzvat do ringu a odtud odchází pouze jeden – ten, co přežil.

Lincoln zažívá perný den. Nejdříve mu zavolají, že Sára Tancredi je mrtvá. V márnici ale Lincoln zjišťuje, že to není ona. Poté mu volá jeho syn LJ, který mu oznamuje, že je v Panamě a chce se s ním sejít. Na místě setkání ale LJ není. Je tu dívka s jménem Susan, která o Lincolnovi ví víc, než by se zdálo.

Bellick ve vězení zážívá kruté dny. Sebrali mu oblečení a nikdo mu nechce dát najíst. Navíc je nasazen do uklízecí čety záchodů. Tady se seznámí s mužem, který je na tom stejně jako Brad. O chvíli později se ale muž pokusí utéct. Je ihned zastřelen a Bellick ztrácí jediného kamaráda.

Mahone žádá Michaela o spolupráci. Ten ale razantně odmítá. Alex se navíc musí vypořádat se svým absťákem. Jeho prášky mu došly. Michael zároveň zjišťuje, že ho jeden muž od Lechera vyzval na souboj kvůli nastrčeným drogám. Michael chce věc vyřešit diplomaticky, ale Lechero mu připomíná pravidla vězení.

Bellick pálí výkaly v podzemí věznice, kde se setkává se schovaným mužem, který po něm chce,aby předal papírky mužům v ringu. Za to dává Bellickovi najíst. Brad dává papírky Michaelovi a jeho protivníkovi. Boj začíná a s Michaelem to vypadá špatně. Na poslední chvíli mu pomůže Mahone, který uviděl u muže zbraň. A zbraně jsou zakázané. Michael tedy vyhrává.

Zjišťujeme, že i T-Bag byl převezen do SONY. Po rychlém rozkoukání zjišťuje, že přežití tady nebude snadné, a proto se rychle vtírá mezi Lechera a jeho partu. Díky jeho hereckém výkonu ho Lechero bere mezi své a T-Bag je přesně tam, kde chce být.

Lincoln navštěvuje Michaela ve vězení a oznamuje mu, že žádný převoz do mírnějšího zařízení se konat nebude. LJ a Sára byli chyceni Společností a vymění je pouze za muže jménem James Whistler, který je také ve vězení. Michael tedy bude s ním muset utét, jinak LJ a Sára zemřou…Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
KarlCZ

Pěkný rozjezd 3: řady :-)

22.6.2024 | 8:46:59
wrong

Pekné entrée :-)

15.4.2017 | 10:05:16

Aktualizace postav

V průběhu páté řady budeme aktualizovat nové postavy, které se pravidelně objevují v nové sezóně. Rozhodně nezapomeňte všechny postavy ohodnotit.

Reklama

Zajímavosti

Pomalu ale jistě se začíná pracovat na další řadě

Pomalu ale jistě se začíná pracovat na další řadě

Stanice Fox to s Prison Breakem nevzdává a po úspěchu loňské páté řady, která zabodovala u diváků i kritiků, bylo jen otázkou času, než se začnou rozjíždět přípravy na řadu šestou. Nyní máme první náznaky, že nová sezóna se skutečně chystá. Útěk z vězení ještě neřekl své poslední slovo.

Novinky

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Před sedmi lety seriál skončil svou čtvrtou řadou, která měla celkem dvaadvacet epizod. Následně ještě tvůrci vydali TV film Final Break, ve kterém definitivně uzavřeli všechny dějové linky. Zničehonic se ale letos seriál vrátil se svou pátou řadou. Jaká tedy byla?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie

Filtr seriálů
Reklama