Prison Break (Útěk z vězení)
91/100 - 196×

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Wade Williams (Brad Bellick), William Fichtner (Alexander Mahone), Peter Stormare (John Abruzzi), Chris Vance (James Whistler), Cress Williams (Wyatt Mathewson), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)

S02E22: Sona

S02E22: Sona

I když je Lincoln volný, objevují se nové problémy. Michael je zavřen za vraždu Billa Kima do panamského vězení Sona.

sk
2.4.2007
8 120 000
45 minut

Kellerman zachrání Sáru u soudu a Sára je sproštěna všech obvinění. Díky Kellermanovu svědectví je také Lincoln Burrows volný. Sára s Brucem Bennettem poslouchají Michaelovo vzkaz o útěku do Panamy. Sára se za Michaelem ihned vydává, zatímco Kellerman je zatčený.

Michael přistupuje na Alexovo nabídku a domlouvá si s ním schůzku. Také si obstará u drogového krále velké množství drog. Poté se vydává za Mahonem a Lincolnem. Tady se dozvídáme, že Alex chce na Michaela a Lincolna hodit vraždu a poté se vrátit ke své rodině – k Pam.

Paul Kellerman je zatčený za nápomoc vytváření falešných informací a také za několikanásobné vraždy. Ihned je převážen do vězení, sám ale tuší, že ho Společnost zlikviduje sama. Dodávka s Paulem zastaví v tunelu a Kellermana jeden muž ze Společnosti chladnokrevně zabije.

Brad Bellick čeká na policejní stanici. Brzo za ním přichází policie a odvážejí ho do Panamského vězení za vraždu prostitutky. Sucre se mezitím probouzí v nemocnici a na ambasádě si zjišťuje, kde je Bellick. Nachází ho právě, když je převážen do věznice. Jeho jediná stopa po Maricruz mizí.

T-Bag je zatčený policií a odvezen na stanici. Tady za ním přichází muž ze Společnosti. Nyní se dozvídáme, že Bagwella Společnost chytla už v Mexiku. Chtěla ale po něm, aby jim Bagwell chytil Scofielda. Což se nepodařilo. T-Bag tak zůstává na stanici a brzo bude převezen do vězení.

Za Alexem, Michaelem a Lincolnem přichází Bill Kim. Dojde k přestřelce a Michael s Lincolnem mizí i s penězi. Mahone utíká na Michaelovo lodi, ale daleko nedopluje. Chytá ho pobřežní stráž, která u něj nachází velké množství drog. Mahone je ihned převezen do Panamského vězení.

Michael a Lincoln si opatřují novou loď, kde na ně čeká Sára. Oznamuje jim, že Lincoln je volný. Brzo ale na scénu dorazí Kim, který potřebuje k něčemu Michaela. Sára zakročí a Kima zabije. Při akci je také 5 milionů v batohu svrženo do řeky. Michael, Lincoln a Sára znovu utíkají.

Na místo doráží Panamská policie, kterou zavolal Kim. Michael nyní ví, že ho Společnost k něčemu potřebuje. Sám ale neví k čemu. Lincoln dokáže policii utéct, ale Michael se Sárou ne. Michael se obětuje za Sáru a přiznává se k vraždě Kima. Ihned je převezen do Panamského vězení SONA…Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
KarlCZ

Naprosto super, skvělý finále 2. řady.

21.6.2024 | 20:37:55

Aktualizace postav

V průběhu páté řady budeme aktualizovat nové postavy, které se pravidelně objevují v nové sezóně. Rozhodně nezapomeňte všechny postavy ohodnotit.

Reklama

Zajímavosti

Pomalu ale jistě se začíná pracovat na další řadě

Pomalu ale jistě se začíná pracovat na další řadě

Stanice Fox to s Prison Breakem nevzdává a po úspěchu loňské páté řady, která zabodovala u diváků i kritiků, bylo jen otázkou času, než se začnou rozjíždět přípravy na řadu šestou. Nyní máme první náznaky, že nová sezóna se skutečně chystá. Útěk z vězení ještě neřekl své poslední slovo.

Novinky

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Před sedmi lety seriál skončil svou čtvrtou řadou, která měla celkem dvaadvacet epizod. Následně ještě tvůrci vydali TV film Final Break, ve kterém definitivně uzavřeli všechny dějové linky. Zničehonic se ale letos seriál vrátil se svou pátou řadou. Jaká tedy byla?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie

Filtr seriálů
Reklama