See (Zrak) Popis

See

See

Ve 21. století vyhladil virus značnou část lidstva a těm, co přežili, vzal zrak. Tato společnost musela najít nový způsob, jak spolupracovat, stavět, lovit a přežít. To vše se ale změní, když se v několik staletí vzdálené budoucnosti narodí dvojčata s mýtickou schopností vidět.

See je seriálem, která se odehrává v 600 let vzdálené budoucnosti, ve které je zbytek lidstva odsouzen k životu bez zraku. Za to může virus, který většinu obyvatelstva zabil a přeživším vzal jejich schopnost vidět. Lidstvo se tak muselo přizpůsobit novému stylu života, ve kterém se musí soustředit na ostatní smysly a naučit se žít pouze s nimi. Navrátil se ke kmenovému způsobu života a uctívání slunce jako té nejvyšší bytosti, jelikož slunce lidé nedokážou vidět a způsobuje spoustu věcí. Avšak ukáže se, že existuje pár lidí, kteří schopnost vidět mají, ale jsou ostatními považováni za kacíře a následovníky čarodějnictví. Proto se takoví lidé musí před těmi nevidomými u moci skrývat a bojovat nejen za své přežití, ale také za přežití lidí, kteří jim jsou blízcí.

Seriál See je jedním ze seriálů nové streamovací služby Apple TV+, která byla spuštěna 1. listopadu 2019. V tento den byly odvysílány první tři epizody a celkem se první série dočká desíti epizod. Za vznikem seriálu stojí Steven Knight, kterému asistuje režisér Francis Lawrence, jenž stojí za filmovou sérií Hunger Games. Seriál se ještě před premiérou dočkal objednávky pro druhou sérii. Zajímavostí je, že See patří k jedněm z dosavadně nejdražších seriálů. Rozpočet první série je přibližně takový, jako rozpočet poslední série Game of Thrones.


(Jason Momoa na plakátu k první sérii. Foto: Apple TV+)

Hlavní role ztvárňují:

Trailer k seriálu:

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kajabidi

Dost originální, příjemné překvapení, dobré herecké výkony, zajímavý postavy. Těším se na druhou serii.

26.6.2020 | 19:44:26
Rolb

Pěkný. Originální. Hezké prostředí, dobré obsazení. Tedy až na ty dvě vidoucí děcka,kteří neuměli využívat svého daru. Už aby byla 2 serie.

5.6.2020 | 19:18:14
xdiko

Zatiaľ veľké prekvapenie, originálny nápad a super seriál, teším sa na ďalšiu sériu

1.1.2020 | 23:02:45
Jjanina

Super napinavy serial uz se nemuzu dockat pokracovani

18.12.2019 | 12:21:31
PRINC180

Celá serie dospěla na konec pro mě špičkový seriál. Jason Momoa neskutečný výkon role přímo na tělo prostě vynikající . akční scény jsou špičkové. Uvidíme jak 2.serie udrží kvalitu myslím že ještě kvalita půjde nahoru . Za mě 100%

9.12.2019 | 15:02:58
Quentin Shaolin

Je to hodně osobité, od Applu jsem takto nekompromisní a syrovou podívanou nečekal, každopádně je to celkem svěží vzduch do neustále se opakujícího post-apokalyptického žánru. Herci jsou zdatní, výprava poutavá a rozpočet je něco, co to celé určitě táhne nahoru přičemž akční scény jsou na vysoké úrovni. Jason Momoa v roli, která mu naprosto sedí, uvidíme jakou kvalitu si udrží seriál v následujících sériích…

8.12.2019 | 11:03:39
Kubaskou

Momoa to táhne nahoru, ale jinak žádná sláva. První série – 68%

6.12.2019 | 15:45:32
Amigo65

Zatím jsem po čtyřech dílech jsem na rozpacích, ale ani náhodou to nemá ambice na GoT jak píše Maslord. Uvidím, zatím jsem se u všech seriálů na které koukám snažil hodnotit až po první sezóně, co jsem nedokoukal nestálo za hodnocení.

14.11.2019 | 8:41:00
Rik

Je znát scénaristický rukopis S.Knighta,který se snaží vytvářet psychologií protkanou dusnou atmosféru ala Peaky Blinders či Taboo,ale tady se mu to úplně nedaří. I tak lze ocenit jeho přístup k látce,kdy se snaží občas vyhnout vyšlapaným schématům a nabídne „modlící se královnu“ v jinak profláklé zápletce o světě, který považuje knihu za jedno z největších nebezpečí ruku v ruce s odlišností lidí,jenž ji umí přečíst.

8.11.2019 | 23:45:27
sovaika

Po prvních třech dílech jsem na rozpacích. Nějak mi nepřijde uvěřitelné budovat svět poslepu. A vzájemné šarvátky? U jednotlivců si to dovedu představit, ale válečná bitka svou skupin poslepu, jak poznají, kdo je nepřítel? Jen kvůli Jasonovi Momoa vydržím.

6.11.2019 | 17:04:10
1

Stav titulků

Epizoda S01E08: House of Enlightenment

cz100%
DOKONČENO
sk100%
DOKONČENO

Po zhlédnutí nezapomeňte epizodu ohodnotit.

Debatovat o epizodě můžete v naší diskuzi.

Nepřehlédněte

Apple naděluje seriálu See druhou sérii

Apple naděluje seriálu See druhou sérii

Premiéra seriálu See nás čeká za necelé dva týdny a už nyní můžete seriál vyhlížet s klidem v duši, neboť se dočkal prodloužení pro druhou sérii. Nemusíte se tak bát, že by první řada skončila s už nikdy nevysvětleným cliffhangerem. Jste rádi, že se Apple rozhodl nadělit seriálu další sérii?

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás