Shadow and Bone (Světlo a stíny)
81/100 - 96×

Shadow and Bone(Světlo a stíny)

Jedna mladá bojovnice zjistí, že má kouzelné síly, díky kterým by konečně mohla sjednotit svou zemi. Její odhalení však nezůstane bez povšimnutí, protože se na ni zaměří zlé síly.

USA | 2021 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | Netflix | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Jessie Mei Li (Alina Starkov), Kevin Eldon (Aparát), Zoë Wanamaker (Baghra), Luke Pasqualino (David Kostyk), Julian Kostov (Fedyor Kaminsky), Ben Barnes (Generál Kirigan/Darkling), Daisy Head (Genya Safin), Amita Suman (Inej Ghafa), Simon Sears (Ivan), Kit Young (Jesper Fahey), Freddy Carter (Kaz Brekker), Archie Renaux (Malyen Oretsev), Calahan Skogman (Matthias Helvar), Patrick Gibson (Nikolai Lantsov), Danielle Galligan (Nina Zenik)

Proč Baghra tak tlačila na Alinu?

Proč Baghra tak tlačila na Alinu?

Proč Baghra tak silně tlačila na Alinu Starkov v seriálu Shadow and Bone? V následujícím článku se podíváme na to, proč nakonec uspěje, přestože selhala se svým okamžitým cílem.

11 0
1.6.2021

Každý griša byl trénován Baghrou, aby zvětšila jejich síly. Zdá se, že každý uznává přísné a někdy brutální metody této ženy. Vyšlo dokonce najevo, že na jednoho ze svých studentů dokonce rozpoutala včelí úl. Když se Alina dostaví pozdě na svou první tréninkovou lekci, Baghra ji okamžitě zaškolí o důležitosti sebevědomí a řekne Světlnošce, že se nemůže silou probojovat Vrásou stínu. Baghra jí hned dala jasně najevo, že Alina musí mít absolutní kontrolu nad svými schopnostmi a že prvním krokem je úplné zvládnutí jejích schopností. Zdá se, že ze všech grišů Baghra nejvíce investovala do Aliny a jejího vývoje a růstu její schopností.

Baghra na Alinu tak silně tlačí, protože ví, co je v sázce. Pátá epizoda odhaluje, že generál Kirigan (Ben Barnes), známý jako Temnyj, je ve skutečnosti nesmrtelným Temným kacířem a že Baghra je jeho matka. Horší je, že jeho plánem je převzít kontrolu nad Alininou mocí tím, že zabije jelena, vybaví ji Morozovovým náhrdelníkem a poté rozšíří Vrásu, aby ji mohl použít jako zbraň. Kontext kolem tréninkových scén s Alinou tak získává úplně nový význam. Baghra se neodchýlila od svého obvyklého přístupu, ale právě že tvrdě tlačila díky vědění, že její syn posedlý spiknutím proti Alině a Světlonoška je pro ni důstojným protivníkem. Buď chce, aby Alina byla dostatečně silná k odrazení Temnyje od hledání jelena, nebo aby byla dostatečně silná pro boj s ním.

Baghra nedokáže ochránit Alinu před Temnyjem, ale uspěje ve své celkové misi. Například Aleksander se skutečně váže k Alině, ale neuvědomuje si, jak moc se toho od jeho matky naučila. Sedmá epizoda vysvětluje, jak Temnyj nechtěně vytvořil Vrásu stínu z čisté frustrace, ale také podrobně popisuje Baghřin praktický přístup při použití malé vědy. Alina trénuje pod legendární a nesmrtelnou grišou a učí se nejcennějším lekcím o svých schopnostech a existenci. Když konečně najde jelena, jednoho ze tří umocňovačů, její trénink a životní zkušenosti jí umožní udělat správné rozhodnutí. Nezabije jelena okamžitě, ale spíše využije své síly, aby se s ním spojila. Část z toho získala právě od Baghry.

Baghra dokáže vidět do budoucna. Nemůže si být zcela jistá, že Alina porazí jejího syna, ale může jí poskytnout ty správné nástroje, aby se ochránila před griši, kteří jsou pod kontrolou Temnyje a lidmi z Ravky. Finále nám ukázalo, že Temnyj přežil Vrásu stínu, ale je ve velké nevýhodě, protože Alina se plně spojila s jelenem, o čemž se Baghře ani nesnilo.

Foto: Netflix

Čekali jste, že se z Baghry vyklube matka Temnyje?

Diskuze /2

MiqueEala

Chudák kluk, jeho matka ho chce sejmout. A to jen protože chce ochránit griši O.o Ale zajímalo by mě, proč je Baghra tak stará, když by neměla stárnout.

#2 SMASH!
3.6.2021 | 5:31:16
SMASH!

#1 MiqueEala: Protože nestárne, jen zraje. :D

20.6.2021 | 16:17:03
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Problém s prvním polibkem Aliny a Temnyje byl v seriálu napraven

Problém s prvním polibkem Aliny a Temnyje byl v seriálu napraven

První polibek Aliny a Temnyje byl v knihách problematický. V seriálu od stanice Netflix tento problém vyřešili a dali Alině kontrolu.

Reklama

Knihy

GRISHAVERSEŠEST VRANZJIZVENÝ KRÁLDOPROVODNÉ KNIHY

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama