Shadow and Bone (Světlo a stíny)
81/100 - 96×

Shadow and Bone(Světlo a stíny)

Jedna mladá bojovnice zjistí, že má kouzelné síly, díky kterým by konečně mohla sjednotit svou zemi. Její odhalení však nezůstane bez povšimnutí, protože se na ni zaměří zlé síly.

USA | 2021 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | Netflix | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Jessie Mei Li (Alina Starkov), Kevin Eldon (Aparát), Zoë Wanamaker (Baghra), Luke Pasqualino (David Kostyk), Julian Kostov (Fedyor Kaminsky), Ben Barnes (Generál Kirigan/Darkling), Daisy Head (Genya Safin), Amita Suman (Inej Ghafa), Simon Sears (Ivan), Kit Young (Jesper Fahey), Freddy Carter (Kaz Brekker), Archie Renaux (Malyen Oretsev), Calahan Skogman (Matthias Helvar), Patrick Gibson (Nikolai Lantsov), Danielle Galligan (Nina Zenik)

Romantické setkání Aliny a Mala se uskuteční v příštích sezónách

Romantické setkání Aliny a Mala se uskuteční v příštích sezónách

Showrunner seriálu Shadow and Bone Eric Heisserer naznačil, že Alina a Mal se po rozchodu ve druhé sérii v dalších sériích opět romanticky setkají.

5 7
29.5.2023

V rozhovoru pro Mashable Eric Heisserer prozradil, že navzdory změnám v seriálu Shadow and Bone ve druhé sérii k sobě Alina a Mal stále chovají silné romantické city. Z tohoto důvodu se dvojice poté, co je od sebe oddělily jejich cesty, v některé z příštích sezón opět setká.

Oba po sobě opravdu stále touží. Chtějí se k sobě vrátit v době, kdy si budou jistí svou vlastní identitou.

Překvapivé rozhodnutí u konci druhé série, že Alina a Mal půjdou každý svou cestou, podtrhuje, jak moc se seriál liší od knih, podle kterých byl natočen. Zatímco v knihách se Alina a Mal vydávají na společnou cestu, ve druhé sérii se dvojice po porážce Darklinga rozdělí. Zatímco Mal se rozhodne stát se „pirátem“ a snaží se najít svou roli ve světě, Alina přijímá nabídku k sňatku od Nikolaje, což je součástí politické strategie, která se může ukázat jako důležitá pro budoucnost seriálu.

Foto: Netflix

V rozhovoru dále uvedl, proč závěr druhé série Shadow and Bone oproti knize výrazně změnil osudy Aliny a Mala.

Snažili jsme se najít způsob, který by dával smysl, aby tyto postavy zůstaly součástí příběhu, a zároveň je udržel na místech, kde mají moc. Jednou z věcí, které se mým scenáristům na vztahu Mala a Aliny tak líbí, je to, jak se k sobě naučili být upřímní, jak se naučili být transparentní ohledně svých nadějí a obav. Cítili jsme, že to, co dává jejich vztahu největší respekt a lásku jeden k druhému, je to, že Mal má čas zjistit, kým je, a Alina si může ověřit, jestli ta cesta, po které se vydala, je stále směr, kterým chce jít.

Diskuze /2

Basim

Vysvětlete mi někdo ten konec to jsem nepochopil!

30.5.2023 | 9:48:40
nighthunter

no…neuskuteční

17.11.2023 | 13:54:10
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Problém s prvním polibkem Aliny a Temnyje byl v seriálu napraven

Problém s prvním polibkem Aliny a Temnyje byl v seriálu napraven

První polibek Aliny a Temnyje byl v knihách problematický. V seriálu od stanice Netflix tento problém vyřešili a dali Alině kontrolu.

Reklama

Knihy

GRISHAVERSEŠEST VRANZJIZVENÝ KRÁLDOPROVODNÉ KNIHY

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama