Shadow and Bone (Světlo a stíny)
81/100 - 96×

Shadow and Bone(Světlo a stíny)

Jedna mladá bojovnice zjistí, že má kouzelné síly, díky kterým by konečně mohla sjednotit svou zemi. Její odhalení však nezůstane bez povšimnutí, protože se na ni zaměří zlé síly.

USA | 2021 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | Netflix | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Jessie Mei Li (Alina Starkov), Kevin Eldon (Aparát), Zoë Wanamaker (Baghra), Luke Pasqualino (David Kostyk), Julian Kostov (Fedyor Kaminsky), Ben Barnes (Generál Kirigan/Darkling), Daisy Head (Genya Safin), Amita Suman (Inej Ghafa), Simon Sears (Ivan), Kit Young (Jesper Fahey), Freddy Carter (Kaz Brekker), Archie Renaux (Malyen Oretsev), Calahan Skogman (Matthias Helvar), Patrick Gibson (Nikolai Lantsov), Danielle Galligan (Nina Zenik)

Showrunner Eric Heisserer by seriál nechtěl dělat bez Šest vran

Showrunner Eric Heisserer by seriál nechtěl dělat bez Šest vran

Showrunner seriálu Shadow and Bone Eric Heisserer měl jednu podmínku pro práci na seriálu od Netflixu. Musel zahrnovat postavy ze Šesti vran.

17 0
26.5.2021

První řada Shadow and Bone je z velké části založena na Bardugově prvním stejnojmenném románu Griša: Světlo a stíny, ale má několik odchylek. Nejpozoruhodnější je, že obsahuje postavy z duologie Šest vran, která obsahuje Šest vran a Prohnilé město. Duologie se odehrává roky po Světlo a stíny. Do příběhu Aliny se dostali oblíbené postavy fanoušků jako Kaz Brekker, Inej Ghafa a Jesper Fahey, což přineslo několik zvratů, které ani fanoušci knih neviděli.

Showrunner seriálu Eric Heisserer, který je také známý svou prací na projektech jako Arrival a Bird Box, se zamyslel nad svou cestou v Shadow and BoneVariety. Když mělo dojít ke skutečnému vývoji série, měl Heisserer jednu podmínku, chtěl mít přístup k postavám Šest vran.

V té době jsem jim řekl, že se této série nedotknu, pokud nebude součástí duologie Šest vran a nebudu mít tyto postavy k dispozici. Nemohl jsem si představit seriál bez nich. Moje podmínka skoro pro Netflix nefungovala. Řekli, že na to nemají práva a já jim na to řekl, že jim přeju hodně štěstí.

Naštěstí však z Netflixu později získali práva na Šest vran, stejně jako na jeho pokračování Prohnilé město a povídky Grishaverse Trnitá řeč. Rozhodnutí spojit trilogii Světlo a stínyŠesti vranama se zpočátku setkalo s určitými obavami fanoušků, ale pozitivní reakce na seriál naznačuje, že vše fungovalo perfektně. Součástí kouzla světa Leigh Bardugo je, že Alina se skutečně může setkat s Inej. Tím se Heissererovi podařilo přivést na obrazovku zcela jinou úroveň magie.

Pokud se dočkáme druhé řady, je jisté, že se seriál posune dál v Šesti vranách. Poslední chybějící vránu, Wylana Van Ecka už pro druhou řadu nakousli a zbývá ještě hodně k prozkoumání příběhů ostatních postav. Dokonce i za duologií Šest vran má Bardugo druhou Grishaverse duologii Zjizvený král, která by mohla položit základy pro budoucí řady. Je pravda, že Netflix ještě nepotvrdil druhou řadu, ale zdá se velmi pravděpodobné, že to je jen otázkou času. Navíc má Heisserer velkou náklonnost k posádce Šest vran, takže už má hodně plánováno do budoucna.

Foto: Netflix

Berete začlenění Šesti vran do příběhu Griša za rozumné řešení?

Diskuze /3

xflori01

Bez Šesti vran by seriál byl vcelku nudný. Krásně všechny díly oživovali.

#3 Rik
webmaster
26.5.2021 | 22:08:32
Makavelina

Já se toho hodně bála, ale ve výsledku do fungovalo myslím víc než dobře.

27.5.2021 | 9:14:12
Rik

#1 xflori01: Přesně.

27.5.2021 | 10:50:34
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Problém s prvním polibkem Aliny a Temnyje byl v seriálu napraven

Problém s prvním polibkem Aliny a Temnyje byl v seriálu napraven

První polibek Aliny a Temnyje byl v knihách problematický. V seriálu od stanice Netflix tento problém vyřešili a dali Alině kontrolu.

Reklama

Knihy

GRISHAVERSEŠEST VRANZJIZVENÝ KRÁLDOPROVODNÉ KNIHY

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama