Shadow and Bone (Světlo a stíny)
81/100 - 83×

Shadow and Bone(Světlo a stíny)

Jedna mladá bojovnice zjistí, že má kouzelné síly, díky kterým by konečně mohla sjednotit svou zemi. Její odhalení však nezůstane bez povšimnutí, protože se na ni zaměří zlé síly.

USA | 2021 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Netflix | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Jessie Mei Li (Alina Starkov), Kevin Eldon (Aparát), Zoë Wanamaker (Baghra), Luke Pasqualino (David Kostyk), Julian Kostov (Fedyor Kaminsky), Ben Barnes (Generál Kirigan/The Darkling), Daisy Head (Genya Safin), Amita Suman (Inej Ghafa), Simon Sears (Ivan), Kit Young (Jesper Fahey), Freddy Carter (Kaz Brekker), Archie Renaux (Malyen Oretsev), Calahan Skogman (Matthias Helvar), Danielle Galligan (Nina Zenik), Sujaya Dasgupta (Zoya Nazyalensky)

Proč bylo změněno jméno jedné z postav?

Proč bylo změněno jméno jedné z postav?

Showrunner seriálu Eric Heisserer odhalil důvod jedné z nejkontrover­znějších změn knih od spisovatelky Leigh Bardugo. Připadá vám tato změna správná, nebo byste raději, aby se postava herce Bena Barnese jmenovala podle knih?

5 0
27.3.2021

Když bylo oznámeno, že ze stanice Netflix jsou připraveni převzít knihy Leigh Bardugo Shadow and Bone a Six of Crows, fanoušci populární fantasy série byli nadšeni. Poté vyšlo najevo, že jedna z hlavních postav dostane jiné jméno, což mnoho lidí přimělo zpochybnit tento krok na sociálních médiích. V loňském roce se potvrdilo, že The Darkling, kterého v nadcházející adaptaci hraje Ben Barnes, bude označován jako generál Kirigan. V knihách je výhradně oslovován jako The Darkling a jeho jméno je odhaleno až v závěrečné knize trilogie. V nedávném rozhovoru pro RadioTimes.com vysvětlili showrunner Eric Heisserer a samotná spisovatelka Leigh Bardugo, proč je změna nutná.

Chtěli jsme jen zajistit, aby lidé měli jméno, kterým by ho mohli oslovovat mimo generála. Toto je jedna z těch změn, kde to v knihách funguje opravdu dobře, opravdu vás to neobtěžuje, ale pak ve chvíli, kdy dostanete herce do místnosti a mluvíte s Benem Barnesem, začne to být divné. Jakože je to generál Darkling? Pan Darkling? The? Začneme s The jako jeho křestním jménem? Když jsme do toho šli, bylo to čím dál tím divnější a divnější.


Foto: Netflix

Diskuze /1

VictoriaF

:D :D :D

27.3.2021 | 23:50:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Co je potřeba ke zničení Vrásy stínu?

Co je potřeba ke zničení Vrásy stínu?

Všichni, kteří neznají knižní předlohu, čekali velkolepé finále, ve kterém padne tolik ničivá Vrása. Opak je ale pravdou, a tak i po osmi epizodách rozděluje Ravku temná síla, kterou Temnyj seslal. V článku se dozvíte, proč tomu tak je a co chybělo k úspěšnému zničení Vrásy.

Knihy

GRISHAVERSEŠEST VRANZJIZVENÝ KRÁLDOPLŇKOVÉ KNIHY

Reklama

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama