Terminator (Terminátor)
90/100 - 24×

Terminator(Terminátor)

V nedaleké budoucnosti bude většina lidstva zničena. Ti, co přežili, vedou válku proti strojům. Vede je jediný muž, John Connor. Stroje několikrát vysílají do minulosti roboty – terminátory, aby Johna či jeho matku zabili. Existuje ale osud, nebo jen to, co sami pro sebe vytvoříme?

USA | 1984 | Rozhoduje se
vysílání
5 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Drama, Sci-fi
hrají
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Christian Bale (John Connor), Robert Patrick (T-1000), Claire Danes (Kate Brewster), Sam Worthington (Marcus Wright), Summer Glau (T-888), Joe Morton (Miles Dyson),

Dr. Peter Silberman

Dr. Peter Silberman

Která postava se zatím kromě terminátora objevila ve třech filmech? Navíc i v televizním seriálu? John Connor? Ne-e. Sarah Connor? Taky špatně. Správná odpověď je Dr. Silberman.

Sezóny 3
1984 - 2003

Terminátor

V tomto díle se Dr. Silberman objevil jako ještě mladý policejní psycholog zaměřující se na závažné případy. Byl přítomen výslechu Kyla Reese, krátce poté, co byl zadržen se Sarah Connorovou v kradeném autě, ve kterém se snažili uniknou Terminátorovi, který je pronásledoval. Jeho bláznivé teorii tehdy ještě nevěřil nikdo, včetně Sarah, která ho stejně jako všichni považovala za blázna. Jedině právě Dr. Silberman byl jeho teorií fascinován, protože, jak doktor sám řekl, byla dokonalá a promyšlená do posledního detailu. Nikdo netušil, že tato teorie je skutečně blízká budoucnost lidstva, dokud Terminátor nezaútočil na policejní stanici. Dr. Silbermanovi se však podařilo se Terminátorovi vyhnout, ačkoliv v jedné scéně můžeme vidět, že se Dr. Silberman potkal s Terminátorem ve dveřích, a to když odcházel z policejní stanice.

Terminátor 2

V tomto již můžeme doktora vidět jako ředitele psychiatrické léčebny Pescadero, kde byl Sarah Connor uvězněna poté, co se pokusila vyhodit do povětří budovu společnosti Cyberdyne. Sarah se snažila doktora přesvědčit, že už nevěří teorii o Terminátorech, nicméně Dr. Silberman Sáře nevěřil. Považoval ji za jeden z nejzávažnějších případů a nechával Sáru týrat svými sadistickými dozorci. Sára se snažila dostat se do věznice se sníženou ostrahou, aby odtud mohla lépe utéct a setkat se se svým synem, který se ocitl ve velkém nebezpečí. Po vniknutí obou terminátorů do léčebny byl Silberman svědkem jejich schopností a bezpochyby si musel uvědomit, jak velmi se ve své pacientce pletl.

Terminátor 3

V tomto díle se Dr. Silberman objevil na malý moment ve scéně na hřbitově. Byl zavolán ke Kate Brewster krátce poté, co utekla Johnu Connorovi a T-850. Z jeho výpovědí je poznat, že se z předešlého setkání s terminátory nějakou dobu léčil. Poté, co znovu spatřil terminátora, dal se na bláznivý útěk.

The Sarah Connor Chronicles

V seriálu, který se odehrává v ději po T2 je Silberman popsán jako doktor, který byl poslán spolu s dalšími lidmi z Pescadera do předčasné penze. Z předešlého zážitku s terminátory se těžce sbírá a bere léky. Když ho přijede navštívit agent Ellison, zmíní se o Sarah Connor a ukáže mu zbytek jedné ruky z terminátora, propukne Silberman v šílenství a snaží se celý dům, včetně sebe a Ellisona, podpálit. Na poslední chvíli přijede Sarah Connor a oba zachrání. Zatímco Ellison se posléze vrací zpět do pátrání, Silberman je odvezen do léčebny a zavřen do té samé cely, kde kdysi držel Sarah.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Terminator: Dark Fate


Režie: Tim Miller
Scénář: David S. Goyer, Billy Ray, Justin Rhodes
Hudba: Junkie XL
Hrají:
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Edward Furlong (John Connor), Mackenzie Davis (Grace), Gabriel Luna (Terminátor), Natalia Reyes (Dani Ramos)

Reklama

Nejlepší postavy

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama