Terminator (Terminátor)
90/100 - 24×

Terminator(Terminátor)

V nedaleké budoucnosti bude většina lidstva zničena. Ti, co přežili, vedou válku proti strojům. Vede je jediný muž, John Connor. Stroje několikrát vysílají do minulosti roboty – terminátory, aby Johna či jeho matku zabili. Existuje ale osud, nebo jen to, co sami pro sebe vytvoříme?

USA | 1984 | Rozhoduje se
vysílání
5 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Drama, Sci-fi
hrají
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Christian Bale (John Connor), Robert Patrick (T-1000), Claire Danes (Kate Brewster), Sam Worthington (Marcus Wright), Summer Glau (T-888), Joe Morton (Miles Dyson),

T-800

T-800

Základní úderná zbraň Skynetu, kterou jsme viděli ve všech filmech, seriálu, počítačových hrách i knihách – na stranách dobra i zla. Existuje v několika modelech (Arnold a ostatní) a rozšířeních (T-850, T-888), ale základ je pořád stejný – kybernetický organismus dotažený do maximální dokonalosti.

Sezóny 5
1984 - 2019

Popis

Základem celé řady „osmistovek“ je samozřejmě kovový endoskeleton (vyrobený z koltanu, vůči horku odolnější než titan použitý pro sérii 600), který je velmi podobný lidské kostře – hlava, trup, dvě ruce, dvě nohy. Spojnice tvoří hydraulické servomotorky, což v kombinaci s kovem dává terminátorovi jeho nadlidskou sílu, případně dokáže vyvinout i slušnou rychlost pro běh (30 km/h). Endoskeleton sám snese pořádnou porci útoků – kromě výstřelů, přímého ohně či deště mu nedělají problémy ani malé výbuchy (pokud není zasažen čip nebo napájení, zbytek kostry prostě „pokračuje“ jakýmkoliv způsobem za svým úkolem).

Uvnitř hlavy se nachází hlavní procesor. K procesoru se lze dostat jednoduchým vstupem na temeni hlavy a případně procesor vyjmout (a dále ho rozbít, přeprogramovat, naklonovat – vyberte si). Napájecí články se nachází v oblasti hrudního koše, jsou založeny na bází malé jaderné reakce (takže jejich zničení vypadá jako malý jaderný výbuch) a zaručí terminátorovi přežití na dobrých 100–120 let.

Celá kostra je obalena umělou tkání podobnou té lidské. Pod tkání se nachází falešný krevní oběh, který dokáže tkán vyživovat. První modely poškozenou tkáň nedokázaly „spravit“, ale s postupným vývojem se už pokožka terminátora dokázala léčit a to včetně silných průstřelů či popálenin.

Kromě samozřejmé velké síly dokáže osmistovka napodobit lidi i v takových věcech jako je vůně nebo pot (pláč ovšem nezvládne). Ke standardnímu vybavení také patří perfektní imitace hlasů jiných lidí nebo různé vizuální pohledy (infračervený) včetně efektní detekce všeho co vidí a jednoduchého porovnání s databází. To se hodí, když potřebujete například v baru rychle odhadnout, který oblek vám bude sedět.

A ještě něco málo historie. S konceptem kybernetického organismu poprvé přišli sami lidé, ale než ho stačili poprvé vyzkoušet, přišel Soudný den. T-800 poté začal vyrábět až sám Skynet. Zatím jsme se mohli setkat s těmito modifikacemi

Modely

  • T-800 – základní verze. Zatím jsme mohli vidět dvě modifikace – model 101 (tvář Arnold Schwarzeneggera) a model 107 (tvář Franka Columba v prvním terminátorovi). Správné označení Arnolda z prvních dvou filmů je tedy série 800, model 101. Základním principem série je, že její čip je označen pouze ke čtení. Pokud si přejete svého mazlíčka terminátora naučit něčemu novému, musíte jeho čip vyjmout a manuálně přepnout na učení (viz speciální edice T2).
  • T-850 – pokročilá verze. Od série 800 se v první řadě liší tím, že má automaticky nastaveno na čipu učení a terminátor se tak snadněji přizpůsobuje a učí během interakce se svým okolím. Viz celý Terminátor 3.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Terminator: Dark Fate


Režie: Tim Miller
Scénář: David S. Goyer, Billy Ray, Justin Rhodes
Hudba: Junkie XL
Hrají:
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Edward Furlong (John Connor), Mackenzie Davis (Grace), Gabriel Luna (Terminátor), Natalia Reyes (Dani Ramos)

Reklama

Nejlepší postavy

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama