Terminator (Terminátor)
90/100 - 24×

Terminator(Terminátor)

V nedaleké budoucnosti bude většina lidstva zničena. Ti, co přežili, vedou válku proti strojům. Vede je jediný muž, John Connor. Stroje několikrát vysílají do minulosti roboty – terminátory, aby Johna či jeho matku zabili. Existuje ale osud, nebo jen to, co sami pro sebe vytvoříme?

USA | 1984 | Rozhoduje se
vysílání
5 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Drama, Sci-fi
hrají
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Christian Bale (John Connor), Robert Patrick (T-1000), Claire Danes (Kate Brewster), Sam Worthington (Marcus Wright), Summer Glau (T-888), Joe Morton (Miles Dyson),

T-X

T-X

Zatím nejpokročilejší samostatný terminátor (a na první pohled také nejvíce sexy) ukázal třetí díl Terminátora – stroj kromě umělé inteligence a prakticky nezničitelné skořápky dostal do vínku také pořádnou zásobárnu zbraní.

Sezóny 1
2003 - 2003

Terminátor 3

Ve své snaze vyrobit opravdu nepřemožitelného a nezničitelného terminátora postoupil Skynet nakonec do fáze, kdy se snažil narvat co nejvíce možností do jednoho těla. Koncept T-X je něco mezí T-800 a T-1000. Uvnitř se nachází pevný endoskeleton, navenek je tekutý kov. Morfing T-X je tak o něco omezenější než třeba u T-1000 – může se tak proměnit „pouze“ v něco, co je konstrukcí podobné lidem, žádné schovávání na podlaze tedy nebude. Proč takový na první pohled vývojový krok nazpět?

Inu, Skynet totiž více investoval do toho, co bylo slabinou pro všechny předchozí terminátory – tedy, že neměl k dispozici žádné palné zbraně. T-X už může naopak některé zbraně přímo využít. Sice to nemůže být třeba rotační kulomet s neomezeným počtem kulek, ale takové plazmové či jiné energetické zbraně také nejsou k zahození. Nemluvě o velmi efektním plamenometu, malé vrtačce nebo elektrické pile. Nač plýtvat kulkami, když můžete nepřítele usmažit nebo rozřezat?

T-X také nabízí další speciální unikátní vychytávky. Elektronické přístroje může „infikovat“ speciálními nanoboty, které ji pomůže ovládat prakticky neomezeně cokoliv založené na bázi počítačů ve svém okolí. K dispozici má i pokročily scanner umožňující například při sejmutí vzorku rychle analyzovat z krve konkrétní lidskou DNA.

Zničit takového nepřítele už stojí víc práce než spustit lis nebo rozžhavit pec. Některé nárazy ji sice mohou poškodit některé zbraně a silný proud energie (třeba v energetickém tunelu) jí dokáže podstatně zbrzdit, ale nakonec se ukázalo, že ke zničení je třeba provést několik věcí najednou a ve velmi krátké době. Nejdříve je třeba upustit na ní nějakou hodně těžkou věc (třeba helikoptéru) a tím oddělit trup od končetin a pak ji ve slabé chvilce strčit do úst aktivní napájecí jednotku ze staršího typu terminátora. Následný malý jaderný výbuch doporučujeme sledovat z úctyhodné vzdálenosti, nejlépe za silnými tlakovými dveřmi.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Terminator: Dark Fate


Režie: Tim Miller
Scénář: David S. Goyer, Billy Ray, Justin Rhodes
Hudba: Junkie XL
Hrají:
Arnold Schwarzenegger (T-800), Linda Hamilton (Sarah Connor), Edward Furlong (John Connor), Mackenzie Davis (Grace), Gabriel Luna (Terminátor), Natalia Reyes (Dani Ramos)

Reklama

Nejlepší postavy

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama