The Originals
94/100 - 361×

The Originals

Spin-off k upířímu seriálu The Vampire Diaries, který pojednává o rodině Původních upírů. Klaus se vrací do New Orleans, aby získal zpět to, co je jeho a začal nový život.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | CW | 43 minut
žánr
Drama, Fantasy, Hororový
hrají
Joseph Morgan (Niklaus Mikaelson), Daniel Gillies (Elijah Mikaelson), Phoebe Tonkin (Hayley Marshall), Charles Michael Davis (Marcellus Gerard), Danielle Campbell (Davina Claire), Leah Pipes (Camille O'Connell), Claire Holt (Rebekah Mikaelson), Daniella Pineda (Sophie Deveraux), Yusuf Gatewood (Vincent Griffith), Riley Voelkel (Freya Mikaelson), Steven Krueger (Joshua Rosza), Nathan Dean Parsons (Jackson Kenner), Chase Coleman (Oliver), Sebastian Roché (Mikael), Eka Darville (Diego)

The Originals

V rodině je síla. Rodina Původních upírů si před tisícem let přísahala věrnost a oddanost. Zavázali se, že zůstanou spolu. Vždy a navěky. Nyní, když přešla staletí, všechny rodinné svazky jsou rozbité. Čas, tragédie a touha po moci roztrhala všechna pouta Původní rodiny.

Když Klaus Mikaelson, Původní hybrid (vlkodlak-upír), dostane záhadný tip, že ve francouzské čtvrti v New Orleans se proti němu chystá spiknutí, vrací se do města, které jeho rodina pomohla vybudovat. Jeho otázky ho dovedou až k Marcelovi, jeho bývalému chráněnci, nyní ďábelskému a charismatickému upírovi, který má úplnou kontrolu nad lidmi, upíry a všemi nadpřirozenými bytostmi v New Orleans.


Jelikož chce pomoci bratrovi najít vykoupení za jeho hříchy, následuje Elijah Mikaelson Klause do New Orleans. Brzy zjistí, že se zde nachází i vlkodlačice Hayley, která při hledání členů její rodiny padla do rukou mocné čarodějky Sophie Deveraux. Napětí mezi nadpřirozenými bytostmi se stále stupňuje a Marcel sbírá všechny síly, aby si udržel svou moc. Klaus ovšem připravuje spolu s Elijahem a čarodějkami vzpouru, která by krutovládu Marcela svrhla.

Zatímco Elijah s Klausem čekají, zda Rebekah kvůli nim opustí Mystic Falls a připojí se k rodině, oba se snaží pro Klause získat zpět, co bylo jeho – sílu, město a rodinu. Pak bude New Orleans opět pod nadvládou Původních upírů.

Seriál The Originals by nikdy nevznikl bez seriálu The Vampire Diaries, ve kterém se hlavní postavy tohoto seriálu objevily. Původní se stali natolik oblíbenými, že jim prostě musel vzniknout vlastní seriál. Premiéra se konala 3. října 2013 na stanici CW. Seriál The Originals vznikl díky tvůrkyni Julii Plec.

(Klaus a jeho rodina, přátele i nepřátelé. Foto: CW)

V hlavních rolích hrají

Upoutávka k seriálu The Originals

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
drahomir kovarik

Moc se ten serial povedl a někdy jsem se do něj i propadl. Všeci herci to zahrali top parada.

11.6.2023 | 17:51:42
Uchiha-Mariko

Až na tu poslední série, tak bomba. :) Ne že by byla špatná, ale trochu zbytečná :P

10.7.2022 | 17:50:09
matoushr11

super 3.nejlepší seriál

8.1.2021 | 23:14:43
VUDU1

Mňa určite zaujalo a konečne pri konci z tej rodinnej zloby – " vykukla" radosť, láska.

18.8.2020 | 0:34:40
mishska

I když jsem na začátku druhé série, tak prostě pořád to u mě je nejlepší! Hlavně miluju Klause a jeho představitele:333 a Elijaha také:) moc nemusím Camille:/:D Miluju původní rodinku, takové rodinné drama se mi prostě líbí <3 co dodat… původní zůstanou navždy v mém srdci:) možná si je zase někdy zopakuju, abych věděla jak úžasní byli i v TVD když tam poprvé přišli:)

22.3.2020 | 22:13:28
Drahu68

Koukala jsem a ani nevím, kdy jsem přestala… A nechybí

18.12.2019 | 19:31:40
Jiri007

Dobrý serial, je propracovany a je pro mě daleko zajimavější než TVD, libi se mi Mikaelsoni jak jednaji a ikdyž maji rozpory a čeli hrozbě tak se umi spojit a postavit se nepřiteli čelem, a libi se mi i atmosfera New Orleans, je to temnějši a krvavější, muj oblíbenec byl Klaus a Elijah, moje oblibena ženska postava byla Rebeka dodavala serialu štavu, nejlepší zaporak pro mě byl Lucien, moje oblíbene pary byli: Klaus a Cami, Elijah a Hayley, nejvíce se mi libila: dospěla Hope, Rebeka, Hayley, Antoinette, Genevieve, Aurora, Freya, Gia a Davina.

redaktor
18.12.2019 | 18:54:52
PStark

Jeden z těch lepší seriálů. Klaus je prostě TOP!! :-)

14.10.2019 | 19:50:22
-Skinner-

Jeden z tých spin-offov ktorý kvalitou ďaleko prekročili pôvodný seriál. The Originals sú omnoho lepší než The Vampire Diaries. Pomáha tomu temnejšia atmosféra a fantastické postavy. Klaus sa stal jednou z mojich najobľúbenejších postáv a Joseph Morgan ho hraje skvelo.

28.9.2019 | 12:35:39
PRINC180

Je to originální moc se mi líbí tento serial lepší než TVD myslel jsem že to bude další seriál pro teenage a velice jsem se mýlil seriál jsem hltal škoda konce Klaus ,Ellijah super zahraný na seriál jsem se musel podívat znovu a vychutnat v celku a to je super lepší seriál o upírech není. Proto nové hodnocení po roce.

7.12.2018 | 19:23:38

Co nás čeká a nemine

Co nás čeká v posledních dílech?

Co nás čeká v posledních dílech?

Podíváme se do Mystic Falls a potkáme tam staré známé. Život Hope je stále v ohrožení a jako obvykle Klaus přijde s plánem, který životy jich všech navždy změní.

Reklama

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama