This Is Us (Tohle jsme my) Tvůrce Dan Fogelman se vyjádřil k finálové epizodě čtvrté série a k plánům na pokračování

Tvůrce Dan Fogelman se vyjádřil k finálové epizodě čtvrté série a k plánům na pokračování

Tvůrce Dan Fogelman se vyjádřil k finálové epizodě čtvrté série a k plánům na pokračování

Seriál This Is Us se již počtvrté může pyšnit tím, že má stále co nabídnout a divákům dokáže naservírovat epizodu plnou překvapení. O těch nejzvučnějších okamžicích finálové epizody se rozpovídal tvůrce seriálu, který lehce poodhalil i rozvržené zápletky nadcházející série.

6 0
13.4.2020

Kevin, který již čtvrtým rokem pátral po své spřízněné duši, se v závěrečné epizodě čtvrté série dozvěděl, že do jeho života brzy vstoupí dvojčata, které čeká s Madison. K tomuto poměrně velkému zvratu se vyjádřil tvůrce Dan Fogelman, který tento krok posvětil proto, aby se scenáristé mohli nořit hlouběji do vnitra Kevinovy osobnosti. „Bylo nesmírně vzrušující pracovat s tímto konceptem, kdy člověk najednou musí zastat roli rodiče a připravit se vychovávat děti s někým, kdo je pro něj v podstatě cizí člověk,“ uvedl tvůrce.

Zůstává tak záhadou, zda Madison bude zapadat do nastavené kontinuity v budoucnosti, nebo se od rodiny odtrhne a bude se pevně držet v ústraní. Do hry se totiž vrátí Cassidy a Sophie, s nimiž Kevin v minulosti navázal vážný vztah. „Kevin má před sebou ještě dlouhou cestu, o níž bych vám raději nic neříkal, ale s Cassidy a Sophie jsme ještě neskončili,“ poznamenal Fogelman. Doufejme, že této značně zamotané situaci bude vtisknut unikátní ráz a dějová linka se scenáristům nevymkne z rukou.


Požádá Kevin vzhledem k situaci Madison o ruku? Foto: NBC

Fogelman se také vyjádřil k zapsaní Rebeccy na experimentální léčbu, díky čemuž zjistíme, jak se formovalo pouto mezi Miguelem a Rebeccou. Bez rodiny okolo se tak důraz přesune na tuto dvojici, jejichž souznění, které bude prozkoumáno v St. Louis, bude rozvíjet novou zápletku. „Tato cesta bude pro Rebeccu veliká výzva. Pro postavu Mandy Moore máme připravený velký příběh, který bude zasahovat jednak do přítomnosti, jednak do minulosti, kde ji sledujeme v roli matky. Budete mít možnost pochopit a poznat povahu vztahu Miguela a Rebeccy,“ poodhalil tvůrce.

Seriál je oblíbený především pro své cestování časem. Ani v příští seriálové sezóně diváci nebudou muset smutnit z nedostatku časových skoků, neboť prolínání několika časových rovin bude opět na denním pořádku. Fogelman zavtipkoval, že scenáristům nikdy nedojdou nápady na zajímavé flashbacky, které doplňují dějovou linii přítomnosti. Můžete tak očekávat návrat milovaného Jacka v podání Mila Ventimiglia. Skoky v čase, konkrétně do budoucnosti, si v další řadě projdou menší obměnou. Budou totiž strukturované tak, aby fungovala zároveň jako dlouhý příběh i série kratších útržků, které nás zavedou do vzdálené budoucnosti za Jackem juniorem.

Kam až sahá Jackův příběh? Foto: NBC

Tvůrce byl zahraničním webem TVLine dotázán na absenci Kate při velkém shledání rodiny v domě Kevina, který se stará o nemohoucí Rebeccu. Fogelman slíbil, že celá dějová linka zasahující do budoucnosti nám bude vysvětlena, ale bude k ní přistupováno obdobně jako doteď, kdy bude držen nastavený tón a tempo. Není přehnané tvrdit, že si ji šetří na zbylé dvě série. „Nemohu vám s jistotou říct, zda dostanete všechny odpovědi příští sérii nebo až tu další,“ žertoval tvůrce.

Největší událostí finálové epizody byla takřka bitevní vřava mezi dvěma bratry. Fogelman v rozhovoru připomněl, že Randall a Kevin si nikdy nebyli moc blízcí a začali se sbližovat před nedávnem. Od dětství se moc nemuseli a měli mezi sebou spory, které se jim dostávaly pod kůži, až letitá nenávist, kterou vypěstovali v srdcích, vyplula na povrch. Bylo jen otázkou času, kdy jeden z nich překročí hranici. Tvůrce se nakonec pochlubil, že se jim tato scéna povedla natočit hned napoprvé.

Zdroj článku: TVLine

Jak se vám líbila finálová epizoda čtvrté série?

Diskuze /1

j&t&t

ja tento seriál milujem a už teraz sa hrozne teším na ďalšiu sériu. každá jedna dejová linka ma zaujíma, minulosť, prítomnosť, budúcnosť. všetko.. a som rada, že Cassidy ešte uvidíme, páčila sa mi s Kevinom a Jennifer mám rada, takže super.

14.4.2020 | 15:41:51
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S05E06: Birth Mother

cz100%
DOKONČENO


Překlad: @Ciro7a
Korekce: @Kubc6a
Titulky sedí na lehce dohledatelné ver­ze.

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit.
O epizodě můžete diskutovat v tomto fóru.

Ohodnoťte seriál This Is Us

Okénko do páté série

Kevinova cesta do Los Angeles se protáhne o dva týdny

Kevinova cesta do Los Angeles se protáhne o dva týdny

Pokud jste byli zvědaví, jak se situace s Kevinem a Madison bude nadále vyvíjet, muselo se vás zmocnit zklamání potom, co sedmý díl nebyl uveden tento týden na televizních obrazovkách. Pearsonovi byli znovu odstaveni na vedlejší kolej a nucená přestávka potrvá přesně dva týdny.

Reklama

Nepřehlédněte

Nalaďte si This Is Us na ČT art

Nalaďte si This Is Us na ČT art

Jeden z nejúspěšnějších rodinných seriálů americké stanice NBC proklouzl do českého vysílání. Můžete jej sledovat každé úterý po dvacáté první hodině na ČT art pod názvem Tohle jsme my. Všechny epizody z první série budou vypuštěny v anglickém znění s českými titulky.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny