Titans
85/100 - 86×

Titans

Seriál sleduje mladou skupinu superhrdinou naverbovanou ze všech koutů světa DC Comics. V této akční a dobrodružné podívané vyjde Dick Grayson ze stínů a stane se vůdcem nebojácné skupiny nových hrdinů zahrnující Starfire, Raven a další.

USA | 2018 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | DC Universe, HBO Max | 43 minut
žánr
Akční, Drama, Komiksový
hrají
Brenton Thwaites (Dick Grayson), Minka Kelly (Dawn Granger), Anna Diop (Koriand'r), Ryan Potter (Garfield Logan), Alan Ritchson (Henry Hall), Teagan Croft (Rachel Roth), Iain Glen (Bruce Wayne), Esai Morales (Slade Wilson), Natalie Gumede (Mercy Graves), Genevieve Angelson (Eve Watson), April Bowlby (Rita Farr), Bruno Bichir (Niles Caulder), Brendan Fraser (Cliff Steele), Matt Bomer (Larry Trainor), Drew Van Acker (Garth)

Edňáci hodnotí první sérii Titans

Edňáci hodnotí první sérii Titans

První série nového seriálu stanice DC Universe je za námi a někteří redaktoři se proto rozhodli podělit se o své dojmy. Nalákají vás na sledování Titans, nebo se jim úvodní řada nelíbila?

22 0
29.12.2018

@DarthRevan

Jakožto milovník DC Comics jsem se na Titans od začátku těšil a po prvních trailerech od nich očekával temnější stylizaci a trošku drsnější příběh, než mají seriály v Arrowerse. Má očekávání byla naštěstí z velké části naplněna a hlavně epizody, které se netýkaly hlavního příběhu a spíše se soustředily na představení vedlejších postav, vyloženě imponovaly mému vkusu. Okamžitě jsem si zamiloval Alana Ritchsona a Minku Kelly v rolích Hawka a Dove, přičemž hlavně Ritchson u mě po strašlivém smallvillském Aquamanovi výrazně stoupl v ceně. Vedle nich nejvíce zaujal Robin a s trochou nadsázky se dá říct, že i když se příběh snažil sjednotit celý tým, Batmanův bývalý pomocník by bez problémů dokázal utáhnout vlastní seriál a je možná škoda, že tomu tak není. Vedle něj totiž ostatní hlavní postavy, tedy členové týmu, absolutně zaostávají a mnohdy působí nechtěně vtipně. Celkově tedy první sezóna rozhodně zaujala, stále je však co vylepšovat a uvidíme, zda se tvůrci Doom Patrol poučí z chyb.

75 %

V Titans se objevily i méně známé postavy.

@lucifrid

Titans mě chytli už první ukázkou, zdálo se, že to bude krvelačná podívaná. A taky že ano. Od prvních minut bylo jasné, že se tu s ničím nebudou párat. Postavy se rychle vyprofilovaly, všichni mi byli sympatičtí, ale Dick nad všemi čněl. Jelikož jsem se ke třetímu dílu dostala až dost pozdě, zkoukla jsem to do devítky maratonově a nemohla bych být víc nadšená. Akce střídala akci, dočkali jsme se pár odhalení (to s Kory bylo hodně nečekané a sakra zajímavé), skvělé epizody z minulosti Hanka a Dawn, dalších postav z univerza a úžasné představovačce Doom Patrol v podobě čtvrté epizody. Seriálem jsem nadšená, ale pár záporů by se taky našlo. Díl se sanatoriem byl takový divný, vše se vyřešilo nějak moc rychle, pořád jsem čekala na nějaký háček. No a pak tu máme finále první řady. Epizoda jako taková je skvělá, ale finále řady? To jako vážně? Když to vezmu kolem a kolem, tak až na těch pár malých zaškobrtnutí to je parádní úvod do temného univerza, na které se budu dívat moc ráda a doufejme, že dlouho.

90 %

Titans otvírají nové DC univerzum.

@twister78

Superhrdinské seriálové komiksové adaptace mě moc neberou. Zkoušel jsem pár marvelovských, ale krom Punishera jsem asi žádné nedokoukal. Stejně tak jsem o světě Mladých Titánů mnoho nevěděl, kromě toho, že existuje kreslený seriál Teen Titans Go!. Proto pro mě byli Titans velkým překvapením. Na seriály DC jsem slyšel jen samou kritiku, a tak jsem se do sledování pustil s lehkou obavou, zda to opět nebude jen další detektivní telenovela zasazená do superhrdinských kulis. Nebyla. Titans si už od prvního dílu drží hezky nastavenou laťku a místo sáhodlouhých keců se jde do akce. Ze začátku mi moc nesedělo herecké obsazení. Třeba Brenton Thwaites v roli detektiva Dicka Greysona. Ten ale poměrně brzy tuto roli, ke které prostě věkově nesedí, opustí a stane se z něj ten správný Robin (a zde musím ještě podotknout, že Robina jsem vždycky bral jako otravného přicmrdávače Batmana – díky seriálu se ale můj pohled změnil). Starfire celou dobu oblečená jako laciná štětka z předvánočního výprodeje, ke které si ale časem člověk také najde cestu. Naopak výborně obsazená byla Rachel/Raven. Její role byla uvěřitelná už od začátku. Často jsem četl výtky ohledně efektů, ale já bych to viděl spíš na seriálový dostatečný průměr. Když budu chtít dokonalou podívanou, zajdu si do kina na film. Zklamáním je pak zakončení, které působí tak nějak divně. S ohledem na vložené seznamovací a vzpomínkové epizody (Donna Troy, Hank and Dawn), které sice byly fajn, ale ne pro seriál o jedenácti epizodách, se prostě nemůžu zbavit dojmu, že tvůrci seriál usekli před plánovaným ukončením a zbylé dvě – původně ohlášené epizody – si nechali do druhé série, na kterou teď musíme čekat. Nicméně seriál jako takový hodnotím velmi pozitivně, 10 procent mu ale seberu za podivný konec.

90 %

V Titans zaujala i Wonder Girl.

@Parzival

Seriál si udržuje velmi dobré tempo, napětí a komiksový feeling. Na postavy si člověk zvykne a přirostou mu i k srdci. Výběr herců je dle mě povedený, zvlášť Brenton Thwaites, který je mi děsně sympatický. Většina série se zaměřuje na jednotlivé postavy, a to vůbec není na škodu, jelikož se nám pěkně představí a zjistíme o nich něco víc. Bojové scény se dají přirovnat k tomu lepšímu, co nám ostatní seriály nabízí. Je v nich brutalita i syrovost, což dodává bojovým scénám šťávu. Líbí se mi, že si po celou dobu drží temnou atmosféru, takže zážitek je ještě hlubší a při sledování se cítím, jako kdybych koukal na filmy od Nolana. Odkazy na Batmana i Supermana jsou prostě super. Jen malé mínus za několik špatných efektů, kde nemuseli tak šetřit. Jinak je to super podívaná a parádní konkurence Marvelu. Celkově první sérii hodnotím velmi kladně a jsem šťastný, že se DC konečně posbíralo a ukáže Marvelu, že i oni umí.

85%

Foto: DC Universe

Diskuze /8

zorgSVk

Seriál celkom prekvapil, dúfal som že ešte počas série ukážu aspoň raz ten dom s tým doktorom, ale pri poslednej časti som sa nudil,30 minút ničoho … bod za Batmana, bod za Jokera. Nemali to osekať a mali to nechať pôvodne na dvojdielne finále potom by to mohlo byť lepšie. 80%

30.12.2018 | 11:29:03
bushka

Dobrá úvodní série. Jen daleko zajímavější byli díly týkající se Hanka a Dawn než hlavní příběh. I finále bylo zajímavé, jen škoda, že to byl sen. Mohli si něco takového nechat na později.

30.12.2018 | 11:37:53
Billy the Kid

hlavně se mi líbilo že si nebrali servítky a od začátku až do konce to byla jízda, za mě 90%

30.12.2018 | 13:14:36
CoRnDuCK

Seriál mě opravdu překvapil a zaujal. Všechny postavy jsou mi sympatické. Vytknu jen to strašlivé využívání efektů – na tom mohli trochu lépe zapracovat, a také to finále.. Finále bylo celkově jako dobrá epizoda, ale jako finále? Šlo vidět, že ty poslední dvě epizody byly vyškrtnuty a přesunuty až na druhou sérii, na kterou si musíme počkat dlouhou dobu, což je obrovská škoda. Dávám 85%

30.12.2018 | 14:00:59
@THEdarkKnight

dle mého se u toho to seruálu se mi potvrzuje že Dc umí dělat seriáli a možná i líp než Marvel

31.12.2018 | 14:10:02
God of war

Dávám 100% každá epizoda se mi líbila.

12.1.2019 | 16:57:54
Boylen

Líbí se mi jak DarthRevan nezmínil jedinou věc která se mu nelíbí a přesto dal jen 75% =)

#8 DarthRevan
30.1.2019 | 14:02:43
DarthRevan

#7 Boylen: On je občas divnej, to neřeš :).

webmaster
18.2.2019 | 0:17:00
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Trailer

Thumbnail Play icon

Reklama

Recenze první řady

Edňáci hodnotí první sérii Titans

Edňáci hodnotí první sérii Titans

První série nového seriálu stanice DC Universe je za námi a někteří redaktoři se proto rozhodli podělit se o své dojmy. Nalákají vás na sledování Titans, nebo se jim úvodní řada nelíbila?

Narozeniny

Fotogalerie

Fotogalerie

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama