Titans
85/100 - 85×

Titans

Seriál sleduje mladou skupinu superhrdinou naverbovanou ze všech koutů světa DC Comics. V této akční a dobrodružné podívané vyjde Dick Grayson ze stínů a stane se vůdcem nebojácné skupiny nových hrdinů zahrnující Starfire, Raven a další.

USA | 2018 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | DC Universe, HBO Max | 43 minut
žánr
Akční, Drama, Komiksový
hrají
Brenton Thwaites (Dick Grayson), Minka Kelly (Dawn Granger), Anna Diop (Koriand'r), Ryan Potter (Garfield Logan), Alan Ritchson (Henry Hall), Teagan Croft (Rachel Roth), Iain Glen (Bruce Wayne), Esai Morales (Slade Wilson), Natalie Gumede (Mercy Graves), Genevieve Angelson (Eve Watson), April Bowlby (Rita Farr), Bruno Bichir (Niles Caulder), Brendan Fraser (Cliff Steele), Matt Bomer (Larry Trainor), Drew Van Acker (Garth)

Dick Grayson

Dick Grayson

Osiřelý akrobat, kterého se ujal Bruce Wayne a vycvičil z něj svého spolubojovníka.

Sezóny 2
2018 -

Informace

Celé jméno: Richard John Grayson
Alias: Robin, Nightwing, Batman, Talon
Výška: 1,78 m
Váha: 79 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Bill Finger, Bob Kane
Představitel: Brenton Thwaites
Poprvé se objevil v: Detective Comics #38 (duben 1940)

O Dickovi

Každý slavný hrdina musí mít svého parťáka a Batman jej nalezl v Robinovi. Prvním nositelem slavného kostýmu pak byl Dick Grayson, muž, jenž se později Temnému rytíři vyrovnal a stal se Nightwingem, ochráncem Blüdhavenu.

Komiksy

Na stránkách komiksu Robin debutoval v roce 1940 a příběh popsal jeho zrod. Dick Grayson byl synem populárních létajících Graysonů, kteří působili jako akrobati v cirkusu. Gangsteři však po vlastníkovi požadovali výkupné, které jim však všichni odmítli dát. Proto bylo sabotováno rodinné vystoupení, při němž Graysonovi zahynuli. Malého Dicka se ujal Bruce Wayne a vycvičil z něj svého spolubojovníka Robina. Ten následně vystopoval gangstera Tony Zucca, který mohl za smrt jeho rodičů, podobně jako Batman jej však nakonec nezabil.

Robin v dobách zlaté éry. Foto: DC Comics

Po Batmanově boku se Robin stal symbolem boje proti zločinu v ulicích Gothamu a později, v dobách stříbrné éry, se přesunul i k týmu Teen Titans. Zde spojil síly s Aqualadem a Kid Flashem, s nimiž zastavil padoucha Mr. Twistera. Členská základna Titans se postupně rozrůstala a Robin nakonec stanul v jejich čele.

Po Crisis on Infinite Earth se Robin rozešel s Batmanem a s přezdívkou Nightwing se jal chránit město Bludhaven. Později, krátce po Batmanově porážce v bitvě s Banem, nahradil Dick Jeana-Paula Valleyho alias Azraela v netopýřím kostýmu a bojoval i s nebezpečnou Lady Shivou. Nightwing následně opět chránil ulice Bludhavenu a pomohl městu snížit kriminalitu.

Nightwing brání ulice Bludhavenu. Foto: DC Comics

Po událostech kultovního Morrisonova komiksu Batman R.I.P. se Dick opět vrátil do Gothamu a oblékl netopýří kostým. Jako Robina si vyvolil Damiana Waynea a střetl se s novou generací padouchů Gothamu, mj. Professorem Pygem. Jako Batman působil i v týmu JLA a byl to on, kdo vedl boj proti příchozí hordě andělů, kterou Liga nakonec se štěstím vyhrála. Jako Batman působil Dick i v ceněné sérii Gotham Central.

Dick v kostýmu Batmana. Foto: DC Comics

V restartu New 52 se z Graysona opět stal Robin a vedle Batmana vedl válku v Gothamu. Až později znovu převzal identitu Nightwinga a několikrát se v přímém souboji střetl i s dalším Robinem Jasonem Toddem. V rámci této série se objevil v komiksech The Death of a Family a Trinity War. Poté, co Crime Syndicate porazil JLA, spojil Nightwing síly s Owlmanem a spolu zastavili řádění Ultramana a spol. V rámci nového Rebirth pokračuje Dick jako Nightwing a nově je znovu vůdcem Titans. Naposledy dokázal udolat Doctora Destinyho za pomoci pre-Flashpoint Supermana a dokázal znovu uchránit Bludhaven.

Filmy a seriály

Batmanův pomocník se ukázal v kultovních filmech z let 1943 a 1949, až s tváří Burta Warda v seriálu a filmu z roku 1966 si však získal obrovskou popularitu. Chris O'Donnell pak Robina ztvárnil ve dvou filmech Batman Forever a Batman & Robin. Ve vesmíru DCEU je Dick Grayson mrtev a jeho oblek visí v Batmanově jeskyni.

Chris O'Donnell jako Robin v Batman & Robin. Foto: Warner Bros.

Grayson se objevil i v celé řadě animovaných filmů, z nichž vypíchněme Justice League: The New Frontier, Batman: Under the Red Hood, Batman vs. Robin a další. Z nejnovějších počinů připomeňme ještě Lego Batman Movie, kde nezkušeného Robina ztvárnil Michael Cera.

Dick se objevil i v celé řadě animovaných seriálů, namátkou uveďme Teen Titans, Teen Titans Go! či Batman: The Brave and the Bold.

Robin v seriálu Teen Titans Go!. Foto: Warner Bros. Animation

Videohry

Dick Grayson je i hratelnou postavou v několika hrách. Zahrát si za něj můžete v Injustice, Arkham City, Arkham Origins a Arkham Knight. Objevil se rovněž ve všech třech dílech série Lego Batman a ukáže se i v nové legovce Lego DC Supervillains.

Nightwing ve hře Arkham Knight. Foto: Warner Bros. Interactive Entertainment

Titans

V seriálu Titans Robina ztvárnil Brenton Thwaites, herec známý z fantasy Gods of Egypt. Dick zde po odchodu z Gothamu neoperuje v sousedním Blüdhavenu, ale v Detroitu.

Robin v podání Brentona Thwaitese. Foto: DC Universe

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Basim

Stal se z něj takový kretén, že už mě začíná štvát.

20.10.2021 | 15:41:06
Mirecek1986

Jedna z aktuálně nejlépe ztvárněných postav DC a Marvel

12.12.2018 | 20:00:07
Rider S.R.Q

Za mě nejlepší verze robino/nightwinga

30.11.2018 | 21:50:25
dfx

Daleko lepsi ako som ocakaval <3 <3 <3

27.10.2018 | 21:13:10
Parzival

<3

redaktor
27.10.2018 | 20:03:39
KillAll

Kostým je velice povedený, ty jeho bitky jsou fakt super. :) Už aby byl Nightwing :D

22.10.2018 | 15:24:52
Bruce.Kent

Pecka. Jsem zvědav na jeho vývin v Nightwinga.

20.10.2018 | 13:30:58
Kothy

borec

14.10.2018 | 23:48:45
CoRnDuCK

Zatím super :)

14.10.2018 | 21:30:16
HellTsuku

Dobře zahranej a není to tak zlé, bal jsem se že bude jak Red Hood a vraždit, což se nestalo

14.10.2018 | 14:37:02
1

Nejoblíbenější postavy

Trailer

Thumbnail Play icon

Reklama

Recenze první řady

Edňáci hodnotí první sérii Titans

Edňáci hodnotí první sérii Titans

První série nového seriálu stanice DC Universe je za námi a někteří redaktoři se proto rozhodli podělit se o své dojmy. Nalákají vás na sledování Titans, nebo se jim úvodní řada nelíbila?

Narozeniny

Fotogalerie

Fotogalerie

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama