Titans Mercy Graves

Mercy Graves

Mercy Graves

Asistentka Lexe Luthora, která byla pověřena dohlížet na aktivity projektu Cadmus.

Sezóny 1
2019 -

Informace

Skutečné jméno: Mercedes Graves
Výška: 1,83 m
Váha: 69 kg
Barva očí: zelená
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Paul Dimi, Bruce Timm
Představitelka: Natalie Gumede
Poprvé se objevila v: Detective Comics #735 (srpen 1999)

O Mercy

Mercy je mladá a krásná žena, která se umí pořádně poprat. Není divu, že si právě ji vybral Lex Luthor jako svou osobní strážkyni a asistentku.


Komiksy

Po debutu v animovaných seriálech se Mercy poprvé objevila v komiksu roku 1999. V této době byla bodyguardka blonďatá a Luthora chránila společně s kolegyní Hope. Na počátku jednadvacátého století bylo odhaleno, že Mercy a Hope jsou Amazonky, což potvrdila čarodějka Kirké. Během Luthorova prezidentování stála Mercy po boku svého šéfa a poté, co Batman a Superman nečestnou hlavu státu svrhli, zůstala mu jeho zaměstnankyně překvapivě stále věrná.

Mercy se v komiksech objevuje poměrně často. Foto: DC Comics

V pozdějších událostech se Mercy několikrát zachovala jako hrdinka, jednou dokonce zachránila život Supergirl, kterou chtěl zabít superpadouch Prometheus. Reboot New 52 změnil Mercyin vzhled, když se z ní stala asijská tmavovláska. Pracuje zde pro Luthora a v dobách jeho nepřítomnosti řídí LexCorp. Mercy hrála důležitou roli i v prequelové sérii k filmu Batman v Superman, kde pomáhá Luthorovi domluvit schůzku s nejvyššími vládními představiteli.

Filmy a seriály

Mercy Graves se objevila v několika animovaných filmech a seriálech. Za všechny jmenujme Superman: Brainiac Attacks, kde ji mluvila dabingová matadorka Tara Strong, a také v populárním filmu Superman: Doomsday, v němž mluvila Mercy hlasem Cree Summer.

Luthorova bodyguardka sehrála důležitou roli i v DCEU. Nejprve se postarala o organizaci schůzek Luthora a senátorky June Finch, následně vypátrala Bruce Waynea na tajné misi v LexCorpu a nakonec nevědomky propašovala bombu do Kapitolu, kde na následky výbuchu zemřela.

Tao Okamoto jako Mercy Graves. Foto: Warner Bros.

Titans

V seriálu Titans je Mercy velmi věrná své komiksové předloze. Coby Luthorova svěřenkyně vede operace Cadmu a podílí se tak na Connerově a Garově přeprogramování. Kvůli tomu je ochotna cestovat do Smallville i San Francisca a neváhá svůj Subjekt 13, tedy Connera, nabízet jako zbraň kupcům z celého světa. Ještě, že je tu Bruce Wayne a Titáni, aby ji zastavili.

Mercy hodlá jít přes mrtvoly. Foto: DC Universe

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Stav překladu

Epizoda S02E13: Nightwing

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Ciro7a, @MadyDollar
Korekce: @Lucifrid

Překlad sedí na volně dostupné verze.

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte Titans

Reklama

Trailer

Thumbnail Play icon

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Recenze první řady

Edňáci hodnotí první sérii Titans

Edňáci hodnotí první sérii Titans

První série nového seriálu stanice DC Universe je za námi a někteří redaktoři se proto rozhodli podělit se o své dojmy. Nalákají vás na sledování Titans, nebo se jim úvodní řada nelíbila?

Narozeniny

Fotogalerie

Fotogalerie

Hlídejte si nás