Titans
85/100 - 86×

Titans

Seriál sleduje mladou skupinu superhrdinou naverbovanou ze všech koutů světa DC Comics. V této akční a dobrodružné podívané vyjde Dick Grayson ze stínů a stane se vůdcem nebojácné skupiny nových hrdinů zahrnující Starfire, Raven a další.

USA | 2018 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | DC Universe, HBO Max | 43 minut
žánr
Akční, Drama, Komiksový
hrají
Brenton Thwaites (Dick Grayson), Minka Kelly (Dawn Granger), Anna Diop (Koriand'r), Ryan Potter (Garfield Logan), Alan Ritchson (Henry Hall), Teagan Croft (Rachel Roth), Iain Glen (Bruce Wayne), Esai Morales (Slade Wilson), Natalie Gumede (Mercy Graves), Genevieve Angelson (Eve Watson), April Bowlby (Rita Farr), Bruno Bichir (Niles Caulder), Brendan Fraser (Cliff Steele), Matt Bomer (Larry Trainor), Drew Van Acker (Garth)

Niles Caulder

Niles Caulder

Zkušený lékař a zároveň zakladatel a vůdce týmu Doom Patrol.

Sezóny 1
2018 -

Informace

Celé jméno: Niles Caulder, Ph.D.
Alias: Chief
Výška: 1,78 m
Váha: 98 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: červená
Autoři postavy: Arnold Drake, Bruno Premiani
Představitel: Bruno Bichir
Poprvé se objevil v: My Greatest Adventure #80 (červen 1963)

O Chiefovi

Stejně jako má tým X-Men svého Professora X, má duchovní předchůdce slavných mutantů rovněž šéfa na invalidním vozíku. Tím je Niles Caulder, který si říká Chief, a jenž pomohl všem zbloudilým duším naleznout spásu ve svém sídle.

Komiksy

Chief se poprvé v komiksu objevil v roce 1963 a jeho autoři Drake a Permiani jej stvořili podle několika postav z románů Arthura Conana Doylea. Před přelomovou Crisis on Infinite Earths působil jako vrchní lékař v několika institucích, aby následně odešel na volnou nohu a postaral se o záchranu týmu, který později nazval Doom Patrol.

Po krizi byl jeho origin změněn slavným spisovatelem Grantem Morrisonem, který z něj učinil dobrodruha působícího v Indii a následně jej opět vrátil do USA s tím, že proti němu postavil klasické padouchy Brotherhood of Evil. V New 52 se z Chiefa stal mladší doktor, jenž dokonce několikrát spojil síly s Titans či JLA.

Chief je předobrazem Professora X. Foto: DC Comics

Filmy a seriály

Chief se objevil v animovaném seriálu Batman: The Brave and the Bold, kde mu hlas propůjčil Richard McGonagle, větší stopu však zanechal v Doom Patrol. S tváří protřelého britského herce Timothyho Daltona se ukázal jako velice zdatný antihrdina.

Timothy Dalton jako Dr. Niles Caulder. Foto: DC Universe

Titans

Bruno Bichir ztvárnil Chiefa v jedné epizodě seriálu Titans, kde se ukázal jako obratný manipulátor, jenž je schopen z každé situace vytřískat svůj osobní prospěch.

Chief v seriálu Titans. Foto: DC Universe

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Nejoblíbenější postavy

Trailer

Thumbnail Play icon

Reklama

Recenze první řady

Edňáci hodnotí první sérii Titans

Edňáci hodnotí první sérii Titans

První série nového seriálu stanice DC Universe je za námi a někteří redaktoři se proto rozhodli podělit se o své dojmy. Nalákají vás na sledování Titans, nebo se jim úvodní řada nelíbila?

Narozeniny

Fotogalerie

Fotogalerie

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama