Titans
85/100 - 86×

Titans

Seriál sleduje mladou skupinu superhrdinou naverbovanou ze všech koutů světa DC Comics. V této akční a dobrodružné podívané vyjde Dick Grayson ze stínů a stane se vůdcem nebojácné skupiny nových hrdinů zahrnující Starfire, Raven a další.

USA | 2018 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | DC Universe, HBO Max | 43 minut
žánr
Akční, Drama, Komiksový
hrají
Brenton Thwaites (Dick Grayson), Minka Kelly (Dawn Granger), Anna Diop (Koriand'r), Ryan Potter (Garfield Logan), Alan Ritchson (Henry Hall), Teagan Croft (Rachel Roth), Iain Glen (Bruce Wayne), Esai Morales (Slade Wilson), Natalie Gumede (Mercy Graves), Genevieve Angelson (Eve Watson), April Bowlby (Rita Farr), Bruno Bichir (Niles Caulder), Brendan Fraser (Cliff Steele), Matt Bomer (Larry Trainor), Drew Van Acker (Garth)

Krypto

Krypto

Vědecký pokus Cadma, který se trochu zvrtl a ve spojení s Connerem Kentem se nakonec přidal k Titánům.

Sezóny 1
2019 -

Informace

Celé jméno: Krypto
Alias: Superpes Krypto
Výška: 0,65 m
Váha: 18 kg
Barva očí: modrá, červená
Barva srsti: bílá
Autoři postavy: Otto Binder, Curt Swan
Představitel: -
Poprvé se objevil v: Adventure Comics #210 (březen 1955)

O Kryptovi

Věrný pes rodiny Elů se díky pokusům Jor-Ela dostal na Zemi trochu později a spojil síly se Superboyem. Po boku kryptonských hrdinů stojí již přes šedesát let a bojoval proti nejrůznějším hrozbám.

Komiksy

Krypto se poprvé v komiksu objevil v roce 1955 jako rodinný pes Elů. Posloužil Jor-Elovi jako testovací subjekt, díky čemuž vyletěl v kosmické lodi a měl dorazit na Zemi. Loď se ovšem vychýlila z kurzu a doletěla na Modrou planetu o několik let později. Díky tomu se Krypto stal partnerem nového hrdiny Superboye, budoucího Supermana.

Krypto brzy pronikl do širšího DC univerza a na čas se dokonce stal členem týmu Legion of Super-Pets, kde bojoval po boku Batmanova psa Ace, Aquamanovy chobotnice Topa či Detectiva Chimpa. Krypto sehrál velkou úlohu v mnoha Supermanových příbězích a viděli jsme jej padnout v boji s Kryptonite Manem i v kultovním díle Allana Moorea Whatever Happened To The Man of Tomorrow?. Po Crisis on Infinite Earths se Krypto etabloval jako partner Connera Kenta a s tímto dalším kryptonským hrdinou po boku pomáhal během Infinite Crisis zdolat superpadoucha Superboye-Prime.

Krypto je hrdinou mnoha komiksových dobrodružství. Foto: DC Comics

V rámci New 52 přišel Krypto o své schopnosti a v rámci originu pomáhal zachránit malého Kal-Ela tím, že se obětoval a skočil do Zóny přízraků. Později se vrátil a bojoval po Batmanově boku proti Psycho Pirateovi. V DC Rebirth je pak Krypto věrným partnerem Jona Kenta, syna Clarka a Lois ze Země-2, kteří zaujali místo na naší Zemi po smrti místního Supermana.

Filmy a seriály

Co se filmu týče, tak se Krypto ukázal v Superman/Batman: Apocalypse. a Teen Titans Go! to the Movies. Mnohem více jsme se jej však dočkali v animovaných seriálech, kde zaujal The Adventures of Superboy, případně ve vlastní show Krypto the Superdog, kde jej namluvil Samuel Vincent. Vidět jsme jej mohli i ve Smallville či Young Justice.

Krypto ve vlastním seriálu potkal i Batmanova Ace. Foto: Warner Bros. Animation

Videohry

Za Krypta si můžeme zahrát v Lego Batman 3: Beyond Gotham, Infinite Crisis a Lego DC Super-Villains. Jako pomocná postava se objevil v DC Universe Online.

Krypto ve hře Lego Batman 3. Foto: TT Games

Titans

Krypto v seriálu Titans. Foto: DC Universe

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
DC Expert

Nejlepší postava mého dětství!

4.3.2021 | 12:51:27

Nejoblíbenější postavy

Trailer

Thumbnail Play icon

Reklama

Recenze první řady

Edňáci hodnotí první sérii Titans

Edňáci hodnotí první sérii Titans

První série nového seriálu stanice DC Universe je za námi a někteří redaktoři se proto rozhodli podělit se o své dojmy. Nalákají vás na sledování Titans, nebo se jim úvodní řada nelíbila?

Narozeniny

Fotogalerie

Fotogalerie

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama