Titans Garth

Garth

Garth

Atlantský bojovník a učeň Aquamanův, jenž vystupuje pod přezdívkou Aqualad. Člen původního týmu Titánů.

Sezóny 1
2019 - 2019

Informace

Celé jméno: Garth
Alias: Aqualad, Tempest
Výška: 1,78 m
Váha: 107 kg
Barva očí: fialová
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: Robert Bernstein a Ramona Fradon
Představitel: Drew Van Acker
Poprvé se objevil v: Adventure Comics #269 (únor 1960)

O Garthovi

Už od dob stříbrné éry je Aqualad jedním z hlavních členů týmu Titánů a zároveň taktéž nejbližším Aquamanovým spojencem. Byť nedisponuje mocným trojzubcem, dokáže ovládat vodní magii, díky čemuž patří mezi platné členy všech společností, do kterých kdy vstoupil.


Komiksy

Garth na stránkách komiksů debutoval už v roce 1960 a okamžitě se stal pevnou součástí Aquamanova světa. Coby jeden z nejsilnějších Atlanťanů se brzy dočkal i originu. V něm byl Garth popsán jako člen atlantského kmene Idylistů, respektive syn vládců Thara a Berry. Jeho strýc Zath, později poločlověk Slizzath však Thara zabil a jeho ženu s nenarozeným dítětem vykázal do atlantského slumu. V hlavním městě Poseidonidě se pak Garth narodil a vyrostl v altetického válečníka. Za pomoci krále Atlana poté vrátil vše do normálu a později se seznámil s jeho synem Arthurem Currym alias Aquamanem.

Aqualad patří mezi hrdiny stříbrného věku. Foto: DC Comics

S podmořským hrdinou číslo jedna se hned spřátelil a přijal přezdívku Aqualad. S tímto přízviskem vstoupil do týmu Teen Titans a stal se jedním z jeho nejdůležitějších členů. Později se zapojil do dalších misí pod mořem i na souši, několikrát byl však zrazen svými nejbližšími. Tyto neveselé zkušenosti zcela změnily jeho pohled na svět a v roce 1996 se světu představil nový Garth, tentokráte s identitou jménem Tempest. Coby Tempest si Garth prošel tréninkem v jiné dimenzi, kde se mu zjevoval mrtvý král Atlan, následně pak opět zkřížil zbraně se svým strýcem Slizzathem.

Garth se ukázal i v crossoveru Final Crisis, kde Hawkmanovi a Green Lanternovi pomohl prolomit obranu týmu Checkmate Task Force X. V Blackest Night se zase na čas stal Black Lanternem. V rámci New 52, krátce před Rebirthem, sehrál Garth klíčovou roli v sérii Titans Hunt, kde vystupoval jako člen staršího týmu Titánů spolu s Nightwingem, Donnou Troy, Arsenalem a dalšími. V Rebirth jsme jej viděli v sérii Aquaman, kde pomohl Meře proniknout do obsazené Atlantidy.

Tempest v sérii Rebirth. Foto: DC Comics

Filmy a seriály

Aqualad se objevil ve snímku Justice League: The Flashpoint Paradox, kde stál na Aquamanově straně ve válce s Wonder Woman, cameo si střihl i v loňském Teen Titans Go! To the Movies.

V rámci seriálů se objevil poprvé už roku 1967 v The Superman/Aquaman Hour of Adventure, s hlasem Wila Wheatona pak udělal díru do světa v kultovním animáku Teen TitansTeen Titans Go!. Objevil se rovněž v jedné epizodě Young Justice.

Garth v seriálu Teen Titans Go! Foto: Warner Bros. Animation

Titans

Drew Van Acker jako Garth. Foto: DC Universe

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Stav překladu

Epizoda S02E13: Nightwing

cz100%
DOKONČENO

Překlad: @Ciro7a, @MadyDollar
Korekce: @Lucifrid

Překlad sedí na volně dostupné verze.

Epizodu nezapomeňte ohodnotit

Ohodnoťte Titans

Reklama

Trailer

Thumbnail Play icon

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Recenze první řady

Edňáci hodnotí první sérii Titans

Edňáci hodnotí první sérii Titans

První série nového seriálu stanice DC Universe je za námi a někteří redaktoři se proto rozhodli podělit se o své dojmy. Nalákají vás na sledování Titans, nebo se jim úvodní řada nelíbila?

Narozeniny

Fotogalerie

Fotogalerie

Hlídejte si nás