Titans
85/100 - 86×

Titans

Seriál sleduje mladou skupinu superhrdinou naverbovanou ze všech koutů světa DC Comics. V této akční a dobrodružné podívané vyjde Dick Grayson ze stínů a stane se vůdcem nebojácné skupiny nových hrdinů zahrnující Starfire, Raven a další.

USA | 2018 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | DC Universe, HBO Max | 43 minut
žánr
Akční, Drama, Komiksový
hrají
Brenton Thwaites (Dick Grayson), Minka Kelly (Dawn Granger), Anna Diop (Koriand'r), Ryan Potter (Garfield Logan), Alan Ritchson (Henry Hall), Teagan Croft (Rachel Roth), Iain Glen (Bruce Wayne), Esai Morales (Slade Wilson), Natalie Gumede (Mercy Graves), Genevieve Angelson (Eve Watson), April Bowlby (Rita Farr), Bruno Bichir (Niles Caulder), Brendan Fraser (Cliff Steele), Matt Bomer (Larry Trainor), Drew Van Acker (Garth)

Slade Wilson

Slade Wilson

Legendární nájemný vrah vystupující pod přezdívkou Deathstroke.

Sezóny 1
2019 - 2019

Informace

Celé jméno: Slade Joseph Wilson
** Alias: Deathstroke
Výška: 1,93 m
Váha: 102 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: bílá
Autoři postavy: George Pérez, Marv Wolfman
Představitel: Esai Morales
**Poprvé se objevil v:
New Titans #2 (prosinec 1980)

O Deathstrokeovi

Slade Wilson je typický nájemný vrah. Drsný, nevypočítavý a nesmírně obratný. Není divu, že patřil mezi zakládající členy Sebevražedného oddílu a Batmanovi a dalším hrdinům působí nemalé potíže. A když přeskočí do konkurenčního nakladatelství, stane se Deadpoolem.

Komiksy

Relativně mladá Deathstrokeova historie se začala psát v prosinci roku 1980, kdy se pod jménem Deathstroke, the Terminator objevil jako nepřítel Teen Titans. V této roli vydržel poměrně dlouhou dobu a stál například za doživotním zraněním Beast Boye. Po účinkování ve slavných sériích jako byl například Judas Contract, se Slade přesunul do Gothamu a bojoval s Nightwingem a týmem Birds of Prey. Během Infinite Crisis se pak Slade přidal do Luthorova společenstva padouchů a v sérii One Year Later se pustil do boje se svým dřívějším svěřencem Green Arrowem.

Po rebootu a vzniku New 52 dostal Deathstroke vlastní sérii, ve které byl popisován jako nejlepší světový žoldák. Série znovu popsala Sladeův zrod a postavila jej nejen proti hrdinům jako byl Batman, ale taktéž proti jiným záporákům. Během událostí série Forever Evil se Deathstroke po boku Luthora a Stevea Trevora postavil proti Crime Syndicate. V novém Rebirth je Slade členem padoušského spolku Harveyho Denta a spolu s Lady Shivou terorizuje Gotham.

(Deathstroke bojuje s Batmanem; Foto: DC Comics)

Filmy a seriály

Slade je častým účastníkem animovaných filmů ze série DCAU. V Crisis on Two Earths jej mluvil Bruce Davison a ve Flashpoint Paradoxu samotný Ron Perlman.

Joe Manganiello se objevil v potitulkové scéně filmu Justice League, kde s Lexem Luthorem probíral vznik Injustice League. Manganiello si roli původně měl zopakovat i v sólovce The Batman, po odchodu Bena Afflecka ale jeho angažmá padlo. Pořád tu ale je naděje na filmového Deathstrokea, okolo kterého krouží režisér Gareth Evans.

Manganiello byl v titulcích uveden jako Mr. Wilson. Foto: Warner Bros.

Co se týče seriálů, musíme zmínit Teen Titans, opět s Perlmanovým hlasem, a také Young Justice, kde jej mluvil současný Captain Cold Wentworth Miller. V hraných seriálech Deathstrokea hráli Antonio Sabato v Lois and Clark a Michael Hogan ve Smallville. Nejoblíbenějším představitelem této postavy je určitě Manu Bennett, který jej hraje v Arrowverse.

(Manu Bennett v seriálu Arrow; Foto: CW)

Videohry

Deathstroke je hratelnou postavou v bojovkách Mortal Kombat vs. DC Universe a Injustice: Gods Among Us a zahrát si za něj můžete též v Lego Batman 3. Jako antagonista vystupuje ve hrách Arkham Origins a Arkham Knight.

(Slade ve hře Arkham Origins; Foto: Rocksteady)

Titans

Slade Wilson byl kdysi najat k určitému kontraktu, během kterého se střetl s týmem Titánů. V konfrontaci s hrdiny zabil Aqualada a díky němu se tým rozpadl. Když ale Dick Grayson znovu sjednotil mladé hrdiny, vrátil se Deathstroke ze svého jihoamerického důchodu, aby všechny héroy pozabíjel.

Deathstrokeův kostým v Titans odpovídá komiksům z New 52. Foto: DC Universe

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

Tvrdy zaporak.

30.6.2020 | 14:16:49
choudys

V Titans záporákem č.1

3.12.2019 | 9:35:56

Nejoblíbenější postavy

Trailer

Thumbnail Play icon

Reklama

Recenze první řady

Edňáci hodnotí první sérii Titans

Edňáci hodnotí první sérii Titans

První série nového seriálu stanice DC Universe je za námi a někteří redaktoři se proto rozhodli podělit se o své dojmy. Nalákají vás na sledování Titans, nebo se jim úvodní řada nelíbila?

Narozeniny

Fotogalerie

Fotogalerie

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama