Trollhunters (Lovci trolů od Guillerma Del Toro) Jim Lake ml.

Jim Lake ml.

Jim Lake ml.

Mladík, který se díky začarovanému amuletu stane ochráncem utajeného světa trollů.

Sezóny 3
2016 - 2018

James „Jim“ Lake ml. je nadějný mladík, který jednoho dne našel kouzelný amulet a otevřel se mu díky němu dosud nespatřený svět trollů, který se skrývá pod městem Arcadia, v němž žije. Díky amuletu se z něj stal bojovník s titulem Lovec trollů, který má za úkol ochránit trolly před číhajícím nebezpečím v podobě Gunmara a jeho armády Gumm-Gummů.

Když byl Jim ještě malý, tak jej i jeho matku jménem Barbara otec a už se domů nikdy nevrátil. Od té doby se Jim řádně stará o svoji matku sám. Ve školce se pak Jim seznámil s Tobym, ze kterého se brzo vyklubal jeho nejlepší přítel. Později se do města přistěhovala Claire, do které se Jim brzo zamiloval.


Jim rád vaří pro sebe i svou matku, o niž se také rád stará, jelikož jako doktorka má hodně práce. Rád jezdí na svém mopedu a baví jej, když může učinit něco hrdinského. Když se z Jima stal Lovec trollů, musel se toho hodně naučit, co se týče bojového umění.

Ze začátku jej myšlenka boje spíš děsila, ale vždy se snažil postavit svému strachu a překonat všechny nástrahy, což dokazuje, jak je statečný a pracovitý. Hodně mu také záleží na jeho rodině a přátelích, a proto se je snažil především ze začátku co nejdéle udržet v bezpečí, i když se mu to většinou nepodařilo. Svým milovaným bude Jim raději lhát, aby je ochránil před nebezpečím.

I přesto, že je tak starostlivý, ví, kdy potřebuje pomoc ostatních, aby dosáhl svého cíle. Tak později vznikla skupina Lovců trollů, do které patří jeho nejbližší trollí i lidští přátelé. Jimovou největší předností je lidskost a láska ke svým milovaným.

Jeho mentorem se stal troll Blinky a trénoval boj s Draalem a AAARRRGGHHem!!!. Díky Amuletu svítání, který stvořil mocný čaroděj jménem Merlin, má Jim brnění, meč a jiné zbraně, které může ovládat dle libosti.

Kromě toho, že mu amulet poskytl ochranu těla a výzbroj, je díky němu Jim i o něco silnější a odolnější než běžný člověk. Jimův bojový styl je někdy chaotický, ale díky své mrštnosti dokáže přelstít silnějšího a většího nepřítele a porazit jej. Po většinou se v boji spoléhá na svůj meč, ale dokáže bojovat i holýma rukama.

Foto: DreamWorks

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Pokračování seriálu

Seriál Trollhunters je po třech řadách u konce, avšak příběhy Arcadie pokračují dále, a to v seriálu 3 Below. Série Tales of Arcadia se celkově skládá ze tří seriálu, posledním z nich je Wizards. Série bude zakončena filmem s názvem Trollhunters: Rise of the Titans, který bude odvysílán v roce 2021.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Reklama

Hlídejte si nás