Trollhunters (Lovci trolů: Příběhy z Arkádie)
97/100 - 13×

Trollhunters(Lovci trolů: Příběhy z Arkádie)(Lovci trolů od Guillerma Del Toro)

Patnáctiletý mladík najde magický amulet, který ho promění v bojovníka s titulem Lovec trollů. Je vybrán, aby chránil trolly, kteří žijí pod lidským městem Arcadia, před ničemy, kteří se snaží narušit mír.

USA | 2016 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Netflix | 24 minut
žánr
Animovaný, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Anton Yelchin (Jim Lake ml.), Charlie Saxton (Toby Domzalski), Lexi Medrano (Claire Nuñez), Kelsey Grammer (Blinky), Fred Tatasciore (AAARRRGGHH!!!), Jonathan Hyde (Walter Strickler), Matthew Waterson (Draal), Clancy Brown (Gunmar), Ron Perlman (Bular), Jimmie Wood (NotEnrique), Amy Landecker (Barbara Lake), Victor Raider-Wexler (Vendel), Steven Yeun (Steve Palchuk), Cole Sand (Eli Pepperjack), Ike Amadi (Angor Rot)

Merlin

Merlin

Legendární mocný čaroděj.

Sezóny 2
2017 - 2018

Merlin je legendární a mocný čaroděj, který je známý svou magickou silou. Právě on stvořil amulet Světla, který trollové využívají po stovky let ke své ochraně. Legenda praví, že Merlin učil Artuše, který se pak ujal vlády v Kamelotu.

Jeho učednicí se stala žena jménem Morgana le Fay, s níž spolupracoval a experimentoval se všemi druhy magie. Merlin si však neuvědomoval, že se jeho žačka přiklání k temnotě a vydává se špatnou cestou. Z její ruky pak Merlin vytvořil Amulet svítání, aby pomohl trollům bojovat s Gunmarem a jeho Gumm-Gummy.

Merlin se účastnil bitvy u Killaheadského mostu, kde se utkal právě s Morganou, kterou se mu podařilo uvěznit. Poté se vrátil do svojí hrobky, kde se oddal hlubokému spánku a čekal na den, kdy jej bude svět opět potřebovat. Neuvědomil si však, že na rozdíl od něj byla Morgana celou tu dobu vzhůru a vymýšlela odplatu.

Tento čaroděj je moudrý a výstřední. Často mluví k lidem sarkasticky, takže dokáže jít brzo na nervy. Navíc jej neustále udivují vymoženosti moderního světa. Je též velmi zdatný ve vyvolávání kouzel a čar. Má však i stinnou stránku, myslí si totiž, že je lepší jen proto, že žil dlouhá staletí.

Foto: DreamWorks

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Pokračování seriálu

Seriál Trollhunters je po třech řadách u konce, avšak příběhy Arcadie pokračují dále, a to v seriálu 3 Below. Série Tales of Arcadia se celkově skládá ze tří seriálu, posledním z nich je Wizards. Série je zakončena filmem s názvem Trollhunters: Rise of the Titans, který byl odvysílán v roce 2021.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama