Trollhunters (Lovci trolů: Příběhy z Arkádie)
96/100 - 14×

Trollhunters(Lovci trolů: Příběhy z Arkádie)(Lovci trolů od Guillerma Del Toro)

Patnáctiletý mladík najde magický amulet, který ho promění v bojovníka s titulem Lovec trollů. Je vybrán, aby chránil trolly, kteří žijí pod lidským městem Arcadia, před ničemy, kteří se snaží narušit mír.

USA | 2016 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Netflix | 24 minut
žánr
Animovaný, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Anton Yelchin (Jim Lake ml.), Charlie Saxton (Toby Domzalski), Lexi Medrano (Claire Nuñez), Kelsey Grammer (Blinky), Fred Tatasciore (AAARRRGGHH!!!), Jonathan Hyde (Walter Strickler), Matthew Waterson (Draal), Clancy Brown (Gunmar), Ron Perlman (Bular), Jimmie Wood (NotEnrique), Amy Landecker (Barbara Lake), Victor Raider-Wexler (Vendel), Steven Yeun (Steve Palchuk), Cole Sand (Eli Pepperjack), Ike Amadi (Angor Rot)

Jim Lake ml.

Jim Lake ml.

Mladík, který se díky začarovanému amuletu stane ochráncem utajeného světa trollů.

Sezóny 3
2016 - 2018

James „Jim“ Lake ml. je nadějný mladík, který jednoho dne našel kouzelný amulet a otevřel se mu díky němu dosud nespatřený svět trollů, který se skrývá pod městem Arcadia, v němž žije. Díky amuletu se z něj stal bojovník s titulem Lovec trollů, který má za úkol ochránit trolly před číhajícím nebezpečím v podobě Gunmara a jeho armády Gumm-Gummů.

Když byl Jim ještě malý, tak jej i jeho matku jménem Barbara otec a už se domů nikdy nevrátil. Od té doby se Jim řádně stará o svoji matku sám. Ve školce se pak Jim seznámil s Tobym, ze kterého se brzo vyklubal jeho nejlepší přítel. Později se do města přistěhovala Claire, do které se Jim brzo zamiloval.

Jim rád vaří pro sebe i svou matku, o niž se také rád stará, jelikož jako doktorka má hodně práce. Rád jezdí na svém mopedu a baví jej, když může učinit něco hrdinského. Když se z Jima stal Lovec trollů, musel se toho hodně naučit, co se týče bojového umění.

Ze začátku jej myšlenka boje spíš děsila, ale vždy se snažil postavit svému strachu a překonat všechny nástrahy, což dokazuje, jak je statečný a pracovitý. Hodně mu také záleží na jeho rodině a přátelích, a proto se je snažil především ze začátku co nejdéle udržet v bezpečí, i když se mu to většinou nepodařilo. Svým milovaným bude Jim raději lhát, aby je ochránil před nebezpečím.

I přesto, že je tak starostlivý, ví, kdy potřebuje pomoc ostatních, aby dosáhl svého cíle. Tak později vznikla skupina Lovců trollů, do které patří jeho nejbližší trollí i lidští přátelé. Jimovou největší předností je lidskost a láska ke svým milovaným.

Jeho mentorem se stal troll Blinky a trénoval boj s Draalem a AAARRRGGHHem!!!. Díky Amuletu svítání, který stvořil mocný čaroděj jménem Merlin, má Jim brnění, meč a jiné zbraně, které může ovládat dle libosti.

Kromě toho, že mu amulet poskytl ochranu těla a výzbroj, je díky němu Jim i o něco silnější a odolnější než běžný člověk. Jimův bojový styl je někdy chaotický, ale díky své mrštnosti dokáže přelstít silnějšího a většího nepřítele a porazit jej. Po většinou se v boji spoléhá na svůj meč, ale dokáže bojovat i holýma rukama.

Foto: DreamWorks

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Pokračování seriálu

Seriál Trollhunters je po třech řadách u konce, avšak příběhy Arcadie pokračují dále, a to v seriálu 3 Below. Série Tales of Arcadia se celkově skládá ze tří seriálu, posledním z nich je Wizards. Série je zakončena filmem s názvem Trollhunters: Rise of the Titans, který byl odvysílán v roce 2021.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama