True Detective (Temný případ)
93/100 - 376×

True Detective(Temný případ)

Stanice HBO představuje nový formát osmidílného seriálu. V každé sérii se rozehrává zcela nový příběh s novými postavami, které řeší jeden velký a temný případ. Z pohledu detektivů i kriminálníků divák proniká nejen do policejního vyšetřování, ale také svědomí postav, a skrze ne zcela lineární vyprávění v nečernobílém světě nadnáší zásadní filozofické otázky života.

USA | 2014 | Pauza
vysílání
5 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Detektivní, Drama, Krimi
hrají
Matthew McConaughey (Rustin Cohle), Woody Harrelson (Martin Hart), Colin Farrell (Ray Velcoro), Rachel McAdams (Ani Bezzerides), Taylor Kitsch (Paul Woodrugh), Mahershala Ali (Wayne Hays)

Pátrání začíná. Startuje třetí řada True Detective

Pátrání začíná. Startuje třetí řada True Detective

Ztracené děti, město plné podivínů, zarputilí detektivové a jeden velký temný případ, který zřejmě nikdo nedovede vyřešit. Anebo snad ano? Zítra, tedy v pondělí 14. ledna, začíná dlouho očekávaná třetí série True Detective. Diváci HBO uvidí hned dva nové díly z osmi.

24 0
13.1.2019

O čem to bude?

(Will a Lucy Purcellovi, ztracené děti. Foto: HBO)

Rok 1980. Detektivové Wayne Hays a jeho parťák Roland West začínají rozplétat nešťastný případ dvou ztracených dětí, sourozenců Purcellových, kteří si vyjeli na kole kamsi do lesů za fiktivní město West Finger, v americkém Arkansasu, v jezernaté, kopcovité a lesnaté oblasti jménem Ozarks. Případ evidentně nevyřeší. Vrací se k němu totiž oba dva znovu v roce 1990, kdy si je k výslechu pozvou policisté, kteří zřejmě odhalili nové důkazy. Další otazníky ale zůstávají nad podivnými událostmi viset dál, jak se dozvídáme v roce 2015, při natáčení dokumentu o „skutečných zločinech“, kdy reportérka před kamerou konfrontuje s minulostí detektiva Hayse. Tomu nedá pětatřicet let staré neštěstí spát a ovlivní celý jeho život.

Bude to dobré?

(Detektivové Wayne Hays a Roland West s otcem ztracených dětí, Tomem. Foto: HBO)

Kritici si novou řadu většinou pochvalují. Na RottenTomates dostala po prvních pěti epizodách, které novináři mohli vidět, průběžnou známku 76 %. Na webu Metacritic je to 72 %. Ve srovnání s druhou sérií jde o lepší hodnocení, přesto ale nedosahují úrovně první série. Právě tu totiž třetí řada velice nápadně připomíná. Dočíst s o tom můžete i v naší recenzi.

Kdo v tom hraje?

(Wayne Hays, Roland West, Amelia Reardonová/Haysová. Foto: HBO)

Hlavní roli detektiva Wayna Hayse ztvárnil oscarový Mahershala Ali (Moonlight, Luke Cage, House of Cards). Jeho parťáka Rolanda Westa hraje Stephen Dorff (Blade, Star). Roli Amelie Reardonové, budoucí Haysovy manželky a učitelky ztracených dětí, dostala Carmen Ejogo (Selma, Zero Hour). V dalších úlohách se pak objevují třeba Deborah Ayorinde (Luke Cage), Ray Fisher (Justice League), Mamie Gummer (Emily Owens M.D., Manhattan), Sarah Gadon (11.22.63, Alias Grace), nebo Scoot McNairy (Halt and Catch Fire, Narcos: Mexico).

Kdo to napsal a natočil?

(Detektivové a rodiče ztracených dětí, Tom a Lucy. Foto: HBO)

Autorem scénáře je opět Nic Pizzolatto, tvůrce předchozích dvou sérií. Se scénáři ke dvěma epizodám mu pomáhali scenáristé David Milch (Deadwood, Luck) a Graham Gordy (Quarry, Rectify). Pizzolatto tentokrát i režíroval, a to čtvrtou a pátou epizodu. První dva díly režíroval Jeremy Saulnier (Green Room), všechny ostatní pak Daniel Sackheim (The Americans, The X-Files nebo House).

Kolik to má epizod?

(Wayne Hays v roce 2015 a rodina jeho syna Henryho. Foto: HBO)

Třetí řada True Detective má opět osm epizod, tak jako předchozí série. První dva díly mají premiéru 14. ledna 2019 na HBO a HBO GO. Další epizody uvidí diváci vždy po týdnu. Finále je naplánované na 24. února.

Kdy budou titulky?

(Učitelka Amelia Reardonová. Foto: HBO)

Titulky nebudeme překládat tady, ale budeme odkazovat na titulky.com. Tam se dají očekávat pravděpodobně do dne od premiéry. Nechcete-li na nic čekat, doporučujeme si pořídit internetovou službu HBO GO. Na měsíc ji můžete vyzkoušet zdarma, každý další měsíc je pak za poplatek 129 korun. Z pohodlí domova bez stahování tam máte k dispozici kompletní obsah HBO dostupný pro Česko včetně předchozích i aktuální řady True Detective s českou lokalizací. Tedy s českými titulky nebo dabingem.

Chci ještě víc!

(Wayne Hays a Roland West při prohledávání chladné podzimní krajiny. Foto: HBO)

Pokud vás zajímá víc o příběhu, můžete si přečíst krátké popisy prvních čtyř epizod. V sekci Videa si pusťte trailery. V dalším článku se můžete dočíst o tom, jak moc Mahershala Ali stál o roli v Temném případu. Seriál také můžete ohodnotit nebo si přečíst víc o tom, kdo jsou autoři úvodních znělek. (A pokud jste zvědaví, která píseň se objeví v úvodní sekvenci třetí řady, pak je to Death Letter od Cassandry Wilson.)

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Recenze třetí řady

Recenze: Třetí Temný případ znovu a lépe, jenže jako přes kopírák

Recenze: Třetí Temný případ znovu a lépe, jenže jako přes kopírák

Scenárista a tvůrce seriálu Nic Pizzolatto se ve třetí řadě Temného případu vrací zpátky na místo činu – do série Rustina Cohla a Martina Harta. Uspět se snaží s recepturou, která si už diváky získala. Vlastní instrukce následuje velmi dobře, do výsledku ale nepřidává mnoho nového.

Nejlepší postavy

Reklama

Třetí Temný případ

Třetí Temný případ

Tip na čtení

Kdo stvořil úvodní znělky Temného případu?

Kdo stvořil úvodní znělky Temného případu?

Seriál True Detective se může pyšnit jedněmi z nejpoutavějších úvod­ních znělek v televizní historii. Pečlivý je výběr záběrů, hudby i celá myšlenka. A to u všech tří sérií. Přečtěte si, čí umělecký mozek je pomáhal stvořit a jaké další práce už má za sebou.

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama