The Vampire Diaries (Upíří deníky)
89/100 - 654×

The Vampire Diaries(Upíří deníky)

Elena, hlavní postava seriálu, tragicky ztratila oba rodiče, takže ji s jejím problémovým bratrem Jeremym vychovává teta Jenna. Elenu však v nadcházejícím roce čekají velké změny a to v podobě nově příchozího záhadného studenta Stefana. Ačkoli je to osudová láska na první pohled, staví jim život do cesty překážky a to hlavně v podobě Stefanova staršího bratra Damona. Elena však pomalu zjišťuje, že Stefan je mnohem víc, než obyčejný člověk, a tak se o něm dovídá pravdu. Stefan je upír.

USA | 2009 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | CW | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Hororový, Romantický
hrají
Nina Dobrev (Elena Gilbert), Paul Wesley (Stefan Salvatore), Ian Somerhalder (Damon Salvatore), Steven R. McQueen (Jeremy Gilbert), Sara Canning (Jenna Sommers), Kat Graham (Bonnie Bennett), Candice King (Caroline Forbes), Zach Roerig (Matthew Donovan), Kayla Ewell (Victoria Donovan), Michael Trevino (Tyler Lockwood), Matthew Davis (Alaric Saltzman), Joseph Morgan (Niklaus Mikaelson), Michael Malarkey (Lorenzo St. John), Marguerite MacIntyre (Elizabeth Forbes), Robert Pralgo (Richard Lockwood)

Elijah Mikaelson

Elijah Mikaelson

Původní upír, který se ze všech svých sourozenců chová nejvíce civilizovaně.

Sezóny 4
2010 - 2014

Elijah patří mezi Původní upíry, rodinu, ze které pochází všichni upíři. Elijah byl proměněn v upíra v 10. století svou matkou jako obrana, která má sloužit proti nepřátelským vlkodlakům. Jeho otec je upír Mikael a čarodějka Esther.

Elijah a Klaus měli stejnou lásku – Tatii, o kterou neustále soupeřili. Když byli oba proměněni v upíry a museli tak vypít lidskou krev, byla to krev právě jejich lásky, která jim pomohla dokončit proměnu. O existenci dvojnice Petrové se dovídá díky Rose a Trevorovi, kteří unesli Elenu, aby ji předali Klausovi a vyměnili ji za svou svobodu.

Do Mystic Falls přichází, aby zabil Klause, svého bratra, který celou jejich rodinu povraždil. Když dojde na věc a Elijah je připravený Klause zabít, dozvídá se, že jeho rodina je uvězněná v rakvích, které Klaus má neustále při sobě. Elijah tak nechává Klause naživu v domnění, že ho zavede za svou rodinou. Ten ho ale probodne dýkou potřenou popelem z Bílého dubu a uloží ho do rakve k ostatním členům rodiny.

Po nějakém čase Damon vytáhne Elijahovi dýku ze srdce a ten se opět probouzí. Elijah probudí i zbylé sourozence a společně s nimi se pokusí s Klausem skoncovat, ale na scéně se objeví údajně mrtvá Esther, matka všech Původních, která chce rodinu dát zase dohromady. Brzy se ale zjistí, že Esther chce právě všechny své děti zabít. Poté, co zmizí neznámo kam, opouští i Elijah Mystic Falls.

Elijah Mikaelson je…

Foto: CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
lea.m

Elijah je dle mého prostě lepší než Klaus <3

5.3.2021 | 11:17:59
Spiders 01

Nejlepší

25.1.2021 | 16:09:28
Emanuela20

Elegantný, spravodlivý a gentleman

8.1.2020 | 1:04:10
Jiri007

Elijaha sem měl rad, vždycky byl spravedlivy a snažil se nikdy nikoho znepřatelit a vždy byl loajalni ke sve rodině a přatelum a všechno řešil klidně, a jeho styl oblekani se mi take zamlouval.

redaktor
3.5.2019 | 19:07:17
FaithOriginal

Kdo by Elijahu nemiloval? ♥♥ :)

7.11.2018 | 20:12:46
Car

no já jsem obecně v obou případech spíš na ty ,,hodnější'' bratry, takže i tady za mě vede rozhodně Elijah nad klausem, vždy umí zachránit situaci, drží rodinu při sobě a za každou cenu má ten svůj oblek :D

21.4.2017 | 19:00:18
ElenaGilbertMikaelsonSalvatore

Jeden z mých oblibených Původních upíru,je trochu lepší než Klaus.

16.3.2017 | 14:01:41
MagikaVonCary82

Elegantní, vždy šarmantní, gentleman, muž slova a rozumu. Rozhodně typ muže, který je v dnešním světě ohroženým druhem, či spíše, blíží se vyhynutí… A v TVD, jako vampýr, je už jen snovým bonusem…

11.3.2017 | 22:20:39
ShadowKittyGirl

Jediný „hodný“ a spravedlivý člen původní rodiny. Co se tvd týká, byl dobrá postava, ale rozhodně tu byly i lepší… :-) V TO se mu vede lépe.

27.2.2017 | 17:50:39
KaraSnowAllen

Klause mám asi radši, ale Elí je borec.

20.2.2017 | 16:27:27
1

Konec The Vampire Diaries

Seriál The Vampire Diaries je u konce. Strávil s námi krásných osm let plných nadpřirozených padouchů a milostných trojúhelníků. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody.

Reklama

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama