24: Legacy (24 hodin: Nezastavitelný)
80/100 - 17×

24: Legacy(24 hodin: Nezastavitelný)

Populární seriál 24 po devíti řadách skončil. Televizní stanice Fox se ovšem stále líbil nápad s reálně běžícím časem a tak se rozhodla udělat spin-off s názvem 24: Legacy. Ten bude mapovat příběh nových postav, který budou muset zabránit teroristickému útoku na americké půdě.

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | FOX | 42 minut
žánr
Akční, Krimi, Politický
hrají
Dan Bucatinsky (Andy Shalowitz), Charlie Hofheimer (Ben Grimes), Corey Hawkins (Eric Carter), Ashley Thomas (Isaac Carter), Jimmy Smits (John Donovan), Teddy Sears (Keith Mullins), Coral Peña (Mariana Stiles), Anna Diop (Nicole Carter), Sheila Vand (Nilaa Mizrani), Miranda Otto (Rebecca Ingram), Carlos Bernard (Tony Almeida)

O uzavření příběhu Jacka Bauera se stále mluví, tak kde to vázne?

O uzavření příběhu Jacka Bauera se stále mluví, tak kde to vázne?

Tak výborný seriál a on má otevřený konec. Již od roku 2014 tápeme, co se stalo s Jackem Bauerem, který padl do rukou Ruska. O pokračování se mluví několik let, ale od té doby uběhlo osm let a jsme stále na mrtvém bodě. Změní se to? Minimálně se o pokračování začalo opět mluvit.

3 0
11.8.2022

Seriál 24 je zkrátka legendární. V minulosti jsme se dočkali celkem osmi sérií po čtyřiadvaceti dílech, jednom televizním filmu a posléze speciální deváté sezóny, která měla celkem dvanáct epizod. Stanice Fox po zrušení seriálu nechtěla nechat značku u vody, a tak přišla s celou řadou nápadů, kdy postupně téměř ani jeden nebyl realizován.

Stanice si mylně myslela, že značka je dostatečná silná, aby se obešla bez hlavní hvězdy – Kiefera Sutherlanda. Ve hře byl tak ženský spin-off či určitý restart, nakonec stanice vsadila na zcela nový seriál s novým hercem. Ten ale bohužel tolik neuspěl a po první řadě skončil. Bez Jacka Bauera to zkrátka nebylo tak jednoduché. Kiefer Sutherland se naposledy jako agent PTO objevil v roce 2014. Od té doby měl s vedením stanice Fox několik schůzek, posléze ale nad rolí zlomil hůl, protože jednotlivé debaty nikam nevedly. Zdálo se, že tato životní kapitola je definitivně uzavřená.

(O návratu Jacka Bauera se mluví, tak proč se vše neposune dál? Foto: Fox)

Již je to nějakou dobu, co Sutherland změnil názor. Přijde mu líto, že seriál po tolika sériích nemá uzavřený konec. Jack Bauer zkysnul v Rusku a to rozhodně není konec, který bychom našemu oblíbenému agentovi přáli. V nedávné době promluvil i výkonný producent seriálu Jon Cassar, který se taktéž svěřil se svými pocity:

O pokračování se mluví již roky, je to těžké. Jak ovšem přijdete s něčím novým a vymyslíte nový příběh? Vím, že se o to pokoušeli několikrát, viděl jsem opravdu hodně různých verzí scénáře. Dokonce tu byla i filmová verze. Nikdo ale nedokázal vymyslet něco speciálního, aby se to posunulo dál.

Jon Cassar dále přiznal, že dělat seriál bez Kiefera Sutherlanda nemá smysl. Se samotným Sutherlandem je to ale taktéž těžké. Převážnou část roku stráví v Evropě. A zdá se, že kdyby studio stálo o pokračování, točit se bude především v Americe. I kdyby seriál měl opět dvanáct epizod, tak by to znamenalo dostat Sutherlanda do Států na téměř půl roku, když budeme uvažovat, že se jedna epizoda točí zhruba dva týdny.

Jon Cassar se dále svěřil, že on bude tím posledním člověkem, kdo o pokračování bude vědět. Není příliš pravděpodobné, že by studio oslovilo opět jeho. Další problém je, že značku 24 nyní vlastní studio Disney (seriál taktéž můžete najít i na českém Disney+, pozn. red.). A to se v minulosti vyjádřilo, že staré foxácké hity jako 24 či Prison Break neplánuje oživovat.

Poslední rok a půl je divoký a celá řada známých herců se vrací do rolí, které je proslavily před několika lety. Jen se podívejme na filmy jako jsou Spider-Man: No Way Home, Matrix Resurrections či seriál Star Trek: Picard. I Kiefer Sutherland by se rád vrátil. Navíc tady to smysl dává mnohem větší než u výše jmenovaných projektů. Jeho příběh Jacka Bauera zůstal otevřený a my nutně potřebujeme konec, abychom se posunuli dál. Herci je navíc pětapadesát let a natáčení seriálu 24 bylo vždy fyzicky náročné. Pokud se to má někdy uskutečnit, moc času nezbývá.

Jak by podle vás měl skončit příběh Jacka Bauera?

Zdroj: ScreenArt.com

Diskuze /7

simonideos

Myslím že regulérního pokračování se už nedočkáme. Tipl bych si, že když už, tak by to mohlo být o osvobození Jacka z ruského zajetí po mnoha letech, kdy už bude starý. Hlavním akčním hrdinou bude tedy někdo jiný, mladší, ale v zápletce půjde o Jacka, který bude pořád mít jednu z hlavních rolí.

11.8.2022 | 19:15:57
Dryx cz

Asi tak, jak píše simonideos…

11.8.2022 | 19:30:10
Raiden123

Jeden s mala serialov,ktore som nemohol vystat/nesadol mi … Asi mi vadil ten format toho serialu,prilis komplikovany.

11.8.2022 | 21:16:36
Trifi

Já pořád někde tam uvnitř naivně věřím tomu, že dřív nebo později se nějakého ukončení dočkáme. Po tom všem, co si Jack protrpěl, prostě nemůže být jeho osudem ten, který tak flegmaticky naznačil konec Live Another Day. Vsadím se o co chcete, že tehdy to scenáristé taky nebrali jako definitivní uzavření jeho příběhu, to by ten konec natočili přece jenom trošku jinak… Takže snad mě má intuice neklame a Jack ještě přidá nějaké to další Damn it.

#6 tom99
12.8.2022 | 4:16:47
MARTAS SK

24 Live Another Day to určite ukončilo lepšie než pôvodný 24.hodín. Tam bol Jack na úteku. Tu je v Rusku a je to viac uspokojujúce. Urobili chybu, že neurobili hneď pokračovanie. Ale keby urobili nejaký epilóg tak by som nebol proti. Žiadny nástupca Jacka ale ani nič podobné. To by bola zhovädilosť. Jack by bol stále hlavná postava až do konca.

12.8.2022 | 7:00:36
tom99

#4 Trifi: Ono to bylo těžký. Osmá řada byla už drahá a stanici Fox nevyhovoval koncept čtyřiadvaceti epizod. Seriál byl zrušen v roce 2010, přesto se Sutherlandem vyjednali novou smlouvu a přišla série Live Another Day v roce 2014. Tím vše ale skončilo, i když Sutherland přistoupil na zkrácený formát série (dvanáct epizod, který samozřejmě postrádá u seriálu 24 hodin smysl; 1 hodina = 1 epizoda). Seriál Fox přesto seriál zrušil, což Sutherlanda naštvalo. Následně se dále dlouze jednalo, hledal se nový způsob jak seriál vrátit na televizní obrazovky. Debaty ale nikam nevedly, a tak logicky Sutherland usoudil, že je čas posunout se dál… zdá se ale, že čas staré jizvy vyléčil.

webmaster
12.8.2022 | 9:09:50
dfx

Mohol by sa prihlásiť ako dobrovoľník k Wagnerovcom, odísť bojovať na Ukrajinu a dezertovať. A tam by stretol Tonyho Almeidu ako dobrovoľníka bojujúceho za Ukrajinu. Následne by ich zabila ruská delostrelecká paľba a bol by koniec.

12.8.2022 | 18:59:56
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Zajímavosti

Podobnosti Legacy s původním seriálem 24 hodin

Podobnosti Legacy s původním seriálem 24 hodin

Seriál 24: Legacy vychází z původního seriálu 24. Žánr zůstal stejný, avšak netušili jsme, že se tvůrci budou tolik inspirovat původním seriálem a značná část dějových linek zůstane stejná. Dnes si rozebereme pár hlavních bodů, které jsou s příběhem Jacka Bauera téměř identické.

Novinky

Poslední epizoda se ještě víc přiblížila událostem první řady 24 hodin

Poslední epizoda se ještě víc přiblížila událostem první řady 24 hodin

Desátá epizoda první řady odhalila zcela nečekané odhalení v celé sérii. Nebo se jednalo o očekávaný zvrat? Pakliže si dobře pamatujete zápletku první řady původního seriálu 24, tak vás směr děje určitě až tak nepřekvapí, protože Legacy se od původní show inspiruje ve velkém.

Fotografie

Fotografie

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama