Agent Carter
86/100 - 193×

Agent Carter

V seriálu stanice ABC s názvem Agent Carter se vracíme do světa Marvel Cinematic Universe v době těsně po událostech filmu Captain America: První Avenger, kde sledujeme osudy zakladatelů budoucí organizace S.H.I.E.L.D., agentky Peggy Carter a vynálezce a obchodníka Howarda Starka.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | ABC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Komiksový, Sci-fi
hrají
Costa Ronin (Anton Vanko), Toby Jones (Arnim Zola), Bridget Regan (Dottie Underwood), Neal McDonough (Dum Dum Dugan), Ralph Brown (Johann Fennhoff), Hayley Atwell (Peggy Carter), Dominic Cooper (Howard Stark), James D'Arcy (Edwin Jarvis), Shea Whigham (Roger Dooley), Enver Gjokaj (Daniel Sousa), Chad Michael Murray (Jack Thompson), Lyndsy Fonseca (Angie Martinelli), Wynn Everett (Whitney Frost), Currie Graham (Calvin Chadwick), Reggie Austin (Jason Wilkes)

Postřehy z finále druhé řady

Postřehy z finále druhé řady

Druhá série Agentky Carterové je již za námi a přesto nám zůstává několik otázek nezodpovězených. Mnoho z nich se točí kolem Rady a nechybí ani velká překvapení ze závěru epizody.

35 0
7.3.2016

Stark, Manfredi a župan

Jedním z překvapení finále bylo, když se ukázalo, že Howard Stark a Joseph Manfredi jsou dobrými přáteli. Znamená to tedy, že má Howard kontakty s podsvětím a využívá je pro přesun svých vynálezů nebo k praní peněz? Stark s Manfredim se klidně ale můžou znát pouze z večírků a žádnou špinavou minulost mít nemusí. Všichni ale Howarda známe. Kde jsou peníze, najdeme i jeho. Počas série (nebo ve One-Shotu) jste si také mohli všimnout županu, který Howard nosí. Totožný župan totiž nosil i jeho syn Tony ve fimu Iron Man.

Létající auto a projekt v Peru

V Marvelovském filmovém vesmíru jsme již narazili na tři létající auta. Jedno z nich bylo v prvním díle Kapitána Ameriky a druhé má v držení agent Coulson ze S.H.I.E.L.D.u. Třetí z nich řídil Nick Fury v druhém Capovi, ale jeho létající mechanismus byl poškozen, takže jsme jej létat neviděli. Howard tedy s prototypem auta pokročil a nakonec jej obětoval kvůli většímu dobru. Z Wilkese poté Stark udělal svého zaměstnance a vyslal jej za novým projektem do Peru. V Agents of SHIELD jsme do Peru jednou zavítali. Agenti zde nalezli zbraň, kterou Hydra vynalezla po druhé světové válce. My však víme, že Howard technologii Hydry studoval. Mohlo by se tedy jednat o jeden z jeho vynálezů?

Carterová a Sousa

Dlouho očekávaný pár se dal dohromady! Poslední epizoda nás tak dostala blíže k manželství, které Peggy zmiňovala v dokumentu z Kapitána Ameriky. Peggy díky Sousovi ještě nějakou dobu v LA zůstane a po smrti Thompsona se jistě vrhne na vyšetřování kolem Rady. Její belhající přítel jí bude určitě oporou a snad se dočkáme i pořádného návratu Angie. Přeci jen se chtěla stát herečkou a díky Peggy a Starkovi by se jí to klidně mohlo podařit.

Šílená Whitney

Tak jsme se masky nakonec nedočkali a žádná Madame Masque nevznikla. To ale neznamená, že se nemůže v případné další sérii vrátit. Whitney byla zavřená do blázince, jelikož po vypuzení Nulové hmoty zešílela. V duchu si povídala se svým zesnulým manželem a snažila si rozřezat obličej, aby se dostala k Nulové hmotě. Jizvy na tváři klidně mohou být důvodem k nošení masky, budou ale fanoušci o běsnící herečku ještě stát?

Klíč bez zámku

Thomson při prohledávání Mastersových věcí odhalil, že původní spona Rady slouží také jako klíč. Nyní vyvstává otázka, jaké tajemství Rada ukrývá. Může se jednat o Monolit, který byl uctíván po staletí a jak jsme si řekli na začátku, Hydra a Rada sdílejí jeden ze starých symbolů. Monolit je portálem na cizí planetu a vesmírný program Hydry nebo jedné z jejich odnoží se z oné planety snažili přivést svého vůdce, jenž je v komiksu znám jako Hive.

Kdo zabil Thompsona?

Pro mnohé fanoušky byla smrt agenta Thompsona na konci série šokem. Thompson se připravoval vyrazit zpět do New Yorku a vraha v hotelu jistě nečekal. Kteří kandidáti se pro Thomsonovu vraždu naskytují? Prvními možnými vrahy je Rada. Poté co objevil jejich klíč je mohl rozhněvat a tak za ním vyrazili sami nebo vyslali vraha. Thompsonova vražda by tak byla pro SSR výstrahou a také by díky složce získali nějakou páku na Carterovou. Jelikož jsme neviděli Mastersovu smrt a Whitney s Wilkesem výbuch Nulové hmoty přežili, je tedy druhým kandidátem na vraha on. Jelikož jej Thompson zradil, měl tedy pádný důvod jej zavraždit. Nejméně důvodů k vraždě by měl Leviathan, přesto bychom je měli počítat. Thompson proti nim několikrát bojoval a dokonce měl v držení jejich přední agentku a pořád mají zatčeného Fennhoffa. Stačí to ale jako důvod k vraždě? Nyní půjdeme trochu konspirovat. Co když M.Carter ve složce nebyla Margaret „Peggy“ Carterová, ale její bratr Michael. Mohl Michael předstírat svoji smrt a začít pracovat pro nějakou mocnou organizaci? Může být Michael členem Rady, Leviathanu nebo dokonce Hydry? Snad na tuto otázku někdy dostaneme odpověď. Hlavně se musíme modlit, aby nějaká třetí série vůbec byla.

FOTO: ABC, Marvel Comics

Zdroj: ABC

Diskuze /13

Blahar

Díky za postřehy! Snad se další řady dočkáme!

7.3.2016 | 18:54:47
Liss93

Když zmiňuješ Angie a její kariéru herečky, ve které by ji mohl pomoct Howard… Nebude ona nakonec Tonyho matkou? Nevím, jestli se o ní někde mluvilo, ale klidně by být mohla. A u tajného spisu mě taky napadlo, že se týká Michaela, i když jak Thompson tak i Peggy si mohli myset, že je o ní, ale je jen vykonstruovaný, aby ji potopil.

#3 pozitkar #4 Blackhand47XD
7.3.2016 | 19:07:38
pozitkar

#2 Liss93: Tony Stark je důkazem tvrzení, že matka je vždy nejistá :-D

7.3.2016 | 19:20:43
Blackhand47XD

#2 Liss93: Pravděpodobně ne, Tonyho matka se jmenovala Maria Collins Carbonell Stark. Pochybuji, že by si změnila kompet celé jméno. :D

#5 Liss93 #6 pozitkar
webmaster
7.3.2016 | 19:24:03
Liss93

#4 Blackhand47XD: Třeba je umělecké? :D

7.3.2016 | 19:29:59
pozitkar

#4 Blackhand47XD: Nebo se v MCU bude jmenovat jinak ;-) už nám párkrát ukázali, že komiksy nejsou pevně dané …

#7 Blackhand47XD
7.3.2016 | 19:43:51
Blackhand47XD

#6 pozitkar: To jméno bylo zmíněno i ve filmu a filmovém komiksu.

webmaster
7.3.2016 | 19:44:57
Degas10

Jo četl jsem, že neoficiální zdroj z Marvelu potvrdil, že bude mít 3. řadu.

7.3.2016 | 21:49:25
Ratemus

tak snad už bude o založení SHIELDU jinak už nevim na co čekaj jako

7.3.2016 | 23:00:45
oskarka

Zajímavé postřehy. Dík! Tak snad se trojky dočkáme…! :-)

9.3.2016 | 22:08:27
Erichan

Je ale Thompson vážně mrtvý? Záběr na krvácejícího muže co leží na podlaze ještě v téhle branži neberu jako jistotu. Nikdo jsme snad nezapomněli na ocelovou trubku v břiše, že ne? :D

10.3.2016 | 12:43:05
TheMilda

http://www.ign.com/…ld-come-next

Hned první dotaz…

14.3.2016 | 17:51:09
13.5.2016 | 11:13:39
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Hlídejte si nás

Postřehy z epizod

Postřehy z finále druhé řady

Postřehy z finále druhé řady

Druhá série Agentky Carterové je již za námi a přesto nám zůstává několik otázek nezodpovězených. Mnoho z nich se točí kolem Rady a nechybí ani velká překvapení ze závěru epizody.

Reklama

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama