Andor
89/100 - 75×

Andor

Povstalecký špeh Cassian Andor se objevil už ve filmu Rogue One: Star Wars Story, ale co všechno předcházelo jeho příchodu na stříbrná plátna? Právě o tom je napínavý špionážní thriller Andor, jenž se mimo jiné zaměřuje i na počátky odboje vůči Impériu.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Disney+ | 45 minut
žánr
Sci-fi, Špionážní, Thriller
hrají
Diego Luna (Cassian Andor), Stellan Skarsgård (Luthen Rael), Genevieve O'Reilly (Mon Mothma), Kyle Soller (Syril Karn), Adria Arjona (Bix Caleen), Fiona Shaw (Maarva Andor), Denise Gough (Dedra Meero), Faye Marsay (Vel Sartha), Elizabeth Dulau (Kleya Marki), Forest Whitaker (Saw Gerrera), Andy Serkis (Kino Loy), Varada Sethu (Cinta Kaz)

Cassian Andor

Cassian Andor

Cenný Povstalec, který se zapíše do dějin jako jeden z mála, který se vypravil ukrást plány Hvězdy smrti.

Sezóny 1
2022 - 2022

Celým jménem Cassian Jeron Andor byl jednou z předních postav Povstání proti Galaktickému Impériu. Narodil se na planetě Kassa. Dříve pouliční zlodějíček, asasín a špeh, který dokázal najít využití u Povstalců, kteří se postupně po celé galaxii začali bouřit proti Impériu. Svou kariéru u nich začal zhruba pět let před bitvou o Yavin.

Andora jsme poprvé potkali ve filmu Rogue One, který přímo navazoval na Epizodu IV a tudíž proběhlou (a již zmíněnou) bitvou o Yavin. Cassian se společně se svým přeprogramovaným imperiálním droidem K2-SO seznámil s Jyn Erso. Společnými silami dali dohromady malou skupinu Povstalců, jejichž úkolem bylo ukrást plány Hvězdy smrti, obávané zbraně, která má být co nejdříve dokončena a mohla by dát Impériu takřka neomezenou moc.

Plány projektu Hvězdička se nacházely na planetě Scarif. Jelikož Povstalecká Aliance oficiálně neschválila tuto operaci, Andor bere hrstku odvážlivců, kteří se pokusí plány i přes vůli Aliance ukrást. Společně s Jyn se dostane až do kontrolní věže, kde ukořistí plány Galena Ersa a ty Povstalcům předají. Bohužel, aby byly zameteny všechny důkazy a Povstalci na planetě jednoznačně rozmetáni, je zažehán reaktor Hvězdy smrti, který usmrtí Cassiana Andora včetně Jyn Erso.

Foto: Disney+

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
SUFORAYSIS

S Cassianem se dokážu ztotožnit a proto je to pro mě určitě zajímavá POSTAVA......­..........kte­rá se do STAR WARS prostě ŠIKNE........­.......... :-)

27.12.2022 | 20:56:59
xube

Diamant treba vybrúsiť… ak by som ho hodnotil v Rogue One, tak 100%, no ešte tam nie sme :-) Ale super charakter.

17.11.2022 | 22:28:15
WILLIAM_MOINSPIELD

Já mám tohoto herce rád, líbí se mi jeho „latino“ hlas. A charakter? Není to žádný hrdina – zatím. Podle mě má tahle background story co nabídnout… rozhodně na mě působí jako větší bad guy než tragický Fett.

27.10.2022 | 19:15:14
MovieCleaStar

Mastný nemastný charakter. Ale dávam mu nádej.

29.9.2022 | 11:35:28
tom99

Myslím, že tento seriál se mu může dostat pořádně pod kůži. V Rogue One byl zastíněn Jyn Erso, přesto jsem si k němu dokázal najít cestu. A tady toho prostoru má hodně a první tři díly ho dobře vykreslily…

webmaster, grafik
24.9.2022 | 10:00:45

Novinky

Pozor, finále první řady seriálu Andor má mít potitulkovou scénu

Pozor, finále první řady seriálu Andor má mít potitulkovou scénu

Těch dvanáct epizod uteklo jako voda. Doposud nejdelší hraný seriál ze světa Star Wars bude již zítra u konce. Tentokrát ale vydržte až do samotného závěru, protože podle dobrých zpráv bychom se měli dočkat jedné potitulkové scény, která vás naláká na řadu druhou.

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Jedna postava neměla v Rogue One žádnou úlohu, až přetáčky Tonyho Gilroye vše změnily

Jedna postava neměla v Rogue One žádnou úlohu, až přetáčky Tonyho Gilroye vše změnily

Někdy se jako herec máte zúčastnit natáčení, ale máte velice malinkou roli. Dopředu s tím počítáte. Náhle se ale udělají přetáčky, které má na starosti někdo jiný, a vše se najednou změní. Takový osud potkal Duncana Powa, jehož role nabrala na významu díky Tonymu Gilroyovi.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama