Andor
89/100 - 75×

Andor

Povstalecký špeh Cassian Andor se objevil už ve filmu Rogue One: Star Wars Story, ale co všechno předcházelo jeho příchodu na stříbrná plátna? Právě o tom je napínavý špionážní thriller Andor, jenž se mimo jiné zaměřuje i na počátky odboje vůči Impériu.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Disney+ | 45 minut
žánr
Sci-fi, Špionážní, Thriller
hrají
Diego Luna (Cassian Andor), Stellan Skarsgård (Luthen Rael), Genevieve O'Reilly (Mon Mothma), Kyle Soller (Syril Karn), Adria Arjona (Bix Caleen), Fiona Shaw (Maarva Andor), Denise Gough (Dedra Meero), Faye Marsay (Vel Sartha), Elizabeth Dulau (Kleya Marki), Forest Whitaker (Saw Gerrera), Andy Serkis (Kino Loy), Varada Sethu (Cinta Kaz)

Syril Karn

Syril Karn

Věrný zaměstnanec Preox-Morlany, který se pouští do vyšetřování vraždy, i když mu jeho nadřízený nařídil opak.

Sezóny 1
2022 - 2022

Syril Karn žije na planetě Morlana One, kde pracuje v bezpečnostním inspekčním týmu Preox-Morlany. Syril Karn je velice ctižádostivý zaměstnanec, který má rád spravedlnost. Není tedy divu, že když jsou zabiti dva jeho kolegové, chce celou situaci řádně vyšetřit, i když dostane od svého nadřízeného jasný rozkaz, ať odvrátí zrak a naopak nic nepodniká.

Karn se tak pouští do vyšetřování, které ho zavede až k jistému Cassianu Andorovi. Syril Karn dokáže za nepřítomnosti svého šéfa dát dohromady tým, který se vydá na planetu Ferrix, kde se Andor nachází. Společně ale rozpoutají na planetě peklo, několik civilistů i vojáků je zabito, výsledek to ale nepřinese.

Až posléze si Syril Karn uvědomí, co způsobil. Cassian Andor navíc stejně z planety prchá a navíc Karn ani nemá přímý důkaz, že za vraždou stojí právě on. O fiasku na Ferrixu se pochopitelně začne zajímat i Galaktické Impérium. Syril Karn tak jasně tuší, že toto je jeho konec kariéry. Někdy i přemotivovaný člověk je spíše pro společnost přítěží než přínosem.

Foto: Disney+

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
johnys256

v uvode super potom trochu pokles ale ku koncu sa znovu vydvihol, zaujima ma ako to s nim bude pokracovat spolu s Dedrou v 2 serii! 80% spokojnost

27.11.2022 | 19:18:30
xube

Niečo mi na tejto postave vadí. Azda herecké prevedenie. Inak dobrá postavička.

17.11.2022 | 22:29:20
WILLIAM_MOINSPIELD

Vzhledem mi připomíná Simona z Misfits. Jsem opravdu zvědavej na jeho vývoj, zatím mu všichni házej klacky pod nohy.

27.10.2022 | 20:07:04
fanta2pomeranc

Vlastně docela sympaťák.

13.10.2022 | 15:28:21
Cr4zyFl4mes

První trilogie nejlepší postava, v druhé se to s ním nějak táhne.

8.10.2022 | 21:50:56
tom99

Nevšední, poctivý a snaživý záporák, kterého moc v seriálech nevidíme. Za mě palec nahoru, protože se s ním dokáže lehce ztotožnit.

webmaster, grafik
28.9.2022 | 21:34:03

Novinky

Pozor, finále první řady seriálu Andor má mít potitulkovou scénu

Pozor, finále první řady seriálu Andor má mít potitulkovou scénu

Těch dvanáct epizod uteklo jako voda. Doposud nejdelší hraný seriál ze světa Star Wars bude již zítra u konce. Tentokrát ale vydržte až do samotného závěru, protože podle dobrých zpráv bychom se měli dočkat jedné potitulkové scény, která vás naláká na řadu druhou.

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Jedna postava neměla v Rogue One žádnou úlohu, až přetáčky Tonyho Gilroye vše změnily

Jedna postava neměla v Rogue One žádnou úlohu, až přetáčky Tonyho Gilroye vše změnily

Někdy se jako herec máte zúčastnit natáčení, ale máte velice malinkou roli. Dopředu s tím počítáte. Náhle se ale udělají přetáčky, které má na starosti někdo jiný, a vše se najednou změní. Takový osud potkal Duncana Powa, jehož role nabrala na významu díky Tonymu Gilroyovi.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama