Andor
89/100 - 75×

Andor

Povstalecký špeh Cassian Andor se objevil už ve filmu Rogue One: Star Wars Story, ale co všechno předcházelo jeho příchodu na stříbrná plátna? Právě o tom je napínavý špionážní thriller Andor, jenž se mimo jiné zaměřuje i na počátky odboje vůči Impériu.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Disney+ | 45 minut
žánr
Sci-fi, Špionážní, Thriller
hrají
Diego Luna (Cassian Andor), Stellan Skarsgård (Luthen Rael), Genevieve O'Reilly (Mon Mothma), Kyle Soller (Syril Karn), Adria Arjona (Bix Caleen), Fiona Shaw (Maarva Andor), Denise Gough (Dedra Meero), Faye Marsay (Vel Sartha), Elizabeth Dulau (Kleya Marki), Forest Whitaker (Saw Gerrera), Andy Serkis (Kino Loy), Varada Sethu (Cinta Kaz)

Mon Mothma

Mon Mothma

Imperiální senátorka, která si moc dobře uvědomuje všechny špatné stránky Impéria. A rozhodne se proti němu vystoupit.

Sezóny 1
2022 - 2022

Mon Mothma je bývalou senátorkou Republiky. Během Klonových válek si postupně všímala, jak Senát a Nejvyšší kancléř Palpatine opouští tradice demokracie a válka proti Separatistům trvá dlouho, protože spolu žádná strana nemluví. Vrátit se k diplomacii je to, k čemu Mon Mothma celou dobu během války vybízela. Jelikož Palpatine má ale většinovou podporu Senátu včetně pravidelně odhlasovaných dalších pravomocí, je prakticky nemožné ho konfrontovat.

Mon Mothma bohužel nedokáže diplomaticky zastavit přerod Republiky v Galaktické Impérium. Mothma přesto dále věří Senátu a slouží v něm i za dob Impéria. Sama ale brzy zjistí, že Senát je pouze zástěrka a vše se ovládá někde jinde. Mon Mothma se tak rozhodně bojovat proti zkaženému režimu. Spojí se s Bailem Organou, bývalým kolegou, se kterým zasejí první zrnka Povstalecké Aliance.

V seriálu Andor se s Mon Mothmou setkáváme, když je ještě v Senátu, ale její činy ohrožují nejen ji ale také její rodinu. Mon Mothma se v budoucnu stane jednou z nejdůležitějších představitelek Povstalecké Aliance. A dokonce zažije i pád Impéria, který si tak dlouho přála. Při vzniku Nové Republiky je to právě ona, která je prohlášena za novou Nejvyšší kancléřku.

Foto: Disney+

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
SUFORAYSIS

Mon Mothmu mám rád a její DCERA JE KUNDIČKA.....­.............. :-) :-) :-)

27.12.2022 | 20:39:20
tom99

Sem se hodí a konečně ji více poznáme. Znovu skvělá práce s postavou hned v první epizodě, ve které se Mon Mothma objevila.

webmaster, grafik
28.9.2022 | 21:36:50

Novinky

Pozor, finále první řady seriálu Andor má mít potitulkovou scénu

Pozor, finále první řady seriálu Andor má mít potitulkovou scénu

Těch dvanáct epizod uteklo jako voda. Doposud nejdelší hraný seriál ze světa Star Wars bude již zítra u konce. Tentokrát ale vydržte až do samotného závěru, protože podle dobrých zpráv bychom se měli dočkat jedné potitulkové scény, která vás naláká na řadu druhou.

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Jedna postava neměla v Rogue One žádnou úlohu, až přetáčky Tonyho Gilroye vše změnily

Jedna postava neměla v Rogue One žádnou úlohu, až přetáčky Tonyho Gilroye vše změnily

Někdy se jako herec máte zúčastnit natáčení, ale máte velice malinkou roli. Dopředu s tím počítáte. Náhle se ale udělají přetáčky, které má na starosti někdo jiný, a vše se najednou změní. Takový osud potkal Duncana Powa, jehož role nabrala na významu díky Tonymu Gilroyovi.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama