Andor
89/100 - 75×

Andor

Povstalecký špeh Cassian Andor se objevil už ve filmu Rogue One: Star Wars Story, ale co všechno předcházelo jeho příchodu na stříbrná plátna? Právě o tom je napínavý špionážní thriller Andor, jenž se mimo jiné zaměřuje i na počátky odboje vůči Impériu.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Disney+ | 45 minut
žánr
Sci-fi, Špionážní, Thriller
hrají
Diego Luna (Cassian Andor), Stellan Skarsgård (Luthen Rael), Genevieve O'Reilly (Mon Mothma), Kyle Soller (Syril Karn), Adria Arjona (Bix Caleen), Fiona Shaw (Maarva Andor), Denise Gough (Dedra Meero), Faye Marsay (Vel Sartha), Elizabeth Dulau (Kleya Marki), Forest Whitaker (Saw Gerrera), Andy Serkis (Kino Loy), Varada Sethu (Cinta Kaz)

Vel Sartha

Vel Sartha

Místní povstalec na planetě Aldhani, která vede lokální buňku do boje proti Impériu, které škodí planetě.

Sezóny 1
2022 - 2022

Jak vůbec započalo Povstání proti Galaktickému Impériu? Skupinky povstalců všude po galaxii začaly dělat lokální problémy. Byly přesto natolik malé, aby jim Impérium věnovalo jakoukoliv pozornost. Ještě než se do toho obula povstalecká buňka na Lothalu ze seriálu Star Wars: Rebels, byla to právě Vel Sartha a její parta, která způsobila určité problémy na planetě Aldhani.

Vel Sartha má k dispozici několik věrných mužů, kteří všichni sdílí jeden cíl – nemají rádi Impérium a jsou schopni udělat cokoliv, aby mu uškodili, dokonce i umřít. Vel tudíž tajně spolupracuje s jistým Luthenem Raelem, který Vel podporuje v jejím lokálním povstání. Nikdo z jejich lidí ovšem neví, že Sertha má kontakt mimo planetu. Od Luthena navíc získá Cassiana Andora, který dost možná ani neví, do čeho se dobrovolně přihlásil.

Cílem Vel je proniknout do imperiální základny na Aldhani a ukořistit výplaty pro místní imperiály. Tuto těžkou operaci Vel plánuje již několik měsíců, nyní ho chce realizovat se svými muži a nováčkem Cassianem Andorem. Zpovzdálí je podporuje právě Luthen Rael, který se snaží veškeré povstalecké buňky po galaxii co nejvíce sjednotit a vytvořit něco hmatatelného, co by v budoucnu mohlo konkurovat Impériu.

Foto: Disney+

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
xube

Veľmi dobre vyvážená postava. Povahové črty ma pekne iritujú. No je za ňou veľa viac a máme čo objavovať. Za mňa určite fajn postava. Bohužiaľ neverím, že s nami pobudne až do konca.

17.11.2022 | 22:31:07
tom99

Dokážu ji tady mnohem více zkousnout než třeba v Game of Thrones, ale někdy mě v určitých polohách hrozně štve. Zatím ale celkem fajn.

webmaster, grafik
25.10.2022 | 18:05:17

Novinky

Pozor, finále první řady seriálu Andor má mít potitulkovou scénu

Pozor, finále první řady seriálu Andor má mít potitulkovou scénu

Těch dvanáct epizod uteklo jako voda. Doposud nejdelší hraný seriál ze světa Star Wars bude již zítra u konce. Tentokrát ale vydržte až do samotného závěru, protože podle dobrých zpráv bychom se měli dočkat jedné potitulkové scény, která vás naláká na řadu druhou.

Reklama

Nejlepší postavy

Zajímavosti

Jedna postava neměla v Rogue One žádnou úlohu, až přetáčky Tonyho Gilroye vše změnily

Jedna postava neměla v Rogue One žádnou úlohu, až přetáčky Tonyho Gilroye vše změnily

Někdy se jako herec máte zúčastnit natáčení, ale máte velice malinkou roli. Dopředu s tím počítáte. Náhle se ale udělají přetáčky, které má na starosti někdo jiný, a vše se najednou změní. Takový osud potkal Duncana Powa, jehož role nabrala na významu díky Tonymu Gilroyovi.

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama