Arrow Mazaný zloděj: The Dodger

Mazaný zloděj: The Dodger

Mazaný zloděj: The Dodger

Dalším zločincem v seriálu bude nechvalně známý Dodger, který je proslulým zlodějem šperků.

1 0
29.12.2012

Dodger není příliš známou komiksovou postavou, protože byl pozdě vymyšlen. Poprvé se objevil v komiksu Green Arrow and Black Canary #7 (červen 2008), když byl navržen trojicí vývojářů Judd Winick, Mike Norton a Wayne Faucher (všichni tři DC Comics). Jeho skutečné jméno není známo, proto je nazýván „The Dodger“, což se dá volně přeložit jako Podvodník. Známe alespoň jeho původ, protože pochází z Londýna, kde se zřejmě i narodil.

Nejedná se o typického nepřítele, protože se ani za něj nedá považovat. Jeho schopnosti tkví ve zlodějině, která mu jde nadmíru dobře. Svou zlodějskou kariéru začal právě v Londýně, kde kradl cizí věci a tajné informace. Při jedné akci se mu dostalo vlastnictví kosmické lodi, kterou pronajmul místnímu podsvětí včetně Ligy vrahů. Právě tímto činem se potkal s Green Arrowem a Black Canary (ti zde už tvoří tzv. Team Arrow), když museli odjet do Londýna kvůli plánovanému atentátu na Connora Hawkeje. Arrow potkává Dodgera v hospodě, kde dojde k jejich konfliktu. I když se Dodger ukáže bojově zdatný, tak nedokáže Olivera porazit a řekne mu o Lize vrahů.


Pro více informací si jej Team Arrow nechá zatím u sebe a poté s nimi Dodger začne dobrovolně spolupracovat, když jej přesvědčí, že jim bude k užitku. Dodger nadále hledá Ligu vrahů po boku Teamu Arrow, a když se s nimi konečně střetne, tak dojde k boji. V tomto boji ale Dodger nebude příliš platný, protože se jej příliš nezúčastní. Team Arrow poté odplouvá zpět do Spojených států a Dodger je překvapivě následuje. Zde potkává Miu Dearder, se kterou naváže romantický vztah. Poté se vrací zpět do Anglie a Mia jej následuje.

Jeho schopnosti nejsou příliš veliké, tedy alespoň v boji ne. Jako zloděj je perfektní, ale když dojde na boj, tak se jej účastní hlavně házením různých předmětů, jako jsou dýky či jeho palcát. Kdyby neměl u sebe žádné zbraně, tak by byl zřejmě nepoužitelný, protože v boji na blízko není dobře vytrénovaný. Nejvíce zajímavá je ale jeho hlavní zbraň, což je elektrický palcát, který dokáže jeho protivníkům pěkně zavařit.

V seriálu Arrow jej ztvární britský herec James Callis, který je zřejmě nejvíce známý ze seriálu Battlestar Gallactica, ve kterém ztvárnil postavu Dr. Gaiuse Baltara nebo z obou filmů o Bridget Jonesové, kde se také objevil. Tentokrát se nejedná o mladého herce, protože se narodil roku 1971, tak uvidíme, jestli tato změna přinese ovoce.

Dodger v seriálu vystupuje jako mezinárodně známý zloděj šperků, který má v oblibě jeho krádeže házet na nevinné lidi. V jedné epizodě ukradne vzácný rubín a Oliver začne po něm pátrat. Když zjistí, že se jedná o Dodgera, který je opět pro Olivera zcela novým typem zločince, tak brzy pozná fakt, že dostihnout jej nebude vůbec lehké.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Konec Arrow

Seriál Arrow odstartoval svou existenci na podzim roku 2012 a skončil na začátku roku 2020. Byl tu s námi dlouhých sedm a půl let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Seriálový vesmír

Seriál Arrow zapadá do širšího komiksového světa, který se vysílá na stanici CW. Díky tomu můžete kromě něj sledovat i seriály The Flash, Legends of Tomorrow, Supergirl, Black Lightning a Batwoman, které spadají do stejného univerza. Seriálem Arrow proto nic nekončí, ba naopak začíná. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás