Arrow
90/100 - 1 402×

Arrow

Přes den si Oliver Queen hraje na bohatého, bezstarostného dědice a pod rouškou noci se stává maskovaným ochráncem města. Snaží se napravit to, co napáchala jeho rodina. Za pomocí luku a šípu s různými vylepšeními se snaží vrátit zašlou slávu Starling City.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | CW | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Komiksový
hrají
Stephen Amell (Oliver Queen), David Ramsey (John Diggle), Emily Bett Rickards (Felicity Smoak), Paul Blackthorne (Quentin Lance), Willa Holland (Thea Queen), Katie Cassidy (Dinah Laurel Lance), Echo Kellum (Curtis Holt), Rick Gonzalez (Rene Ramirez), Colton Haynes (Roy Harper Jr.), Juliana Harkavy (Dinah Drake), John Barrowman (Malcolm Merlyn), Susanna Thompson (Moira Queen), Katie Cassidy (Dinah Laurel Lance ze Země 2), Manu Bennett (Slade Wilson), Kirk Acevedo (Ricardo Diaz)

Mazaný zloděj: The Dodger

Mazaný zloděj: The Dodger

Dalším zločincem v seriálu bude nechvalně známý Dodger, který je proslulým zlodějem šperků.

1 0
29.12.2012

Dodger není příliš známou komiksovou postavou, protože byl pozdě vymyšlen. Poprvé se objevil v komiksu Green Arrow and Black Canary #7 (červen 2008), když byl navržen trojicí vývojářů Judd Winick, Mike Norton a Wayne Faucher (všichni tři DC Comics). Jeho skutečné jméno není známo, proto je nazýván „The Dodger“, což se dá volně přeložit jako Podvodník. Známe alespoň jeho původ, protože pochází z Londýna, kde se zřejmě i narodil.

Nejedná se o typického nepřítele, protože se ani za něj nedá považovat. Jeho schopnosti tkví ve zlodějině, která mu jde nadmíru dobře. Svou zlodějskou kariéru začal právě v Londýně, kde kradl cizí věci a tajné informace. Při jedné akci se mu dostalo vlastnictví kosmické lodi, kterou pronajmul místnímu podsvětí včetně Ligy vrahů. Právě tímto činem se potkal s Green Arrowem a Black Canary (ti zde už tvoří tzv. Team Arrow), když museli odjet do Londýna kvůli plánovanému atentátu na Connora Hawkeje. Arrow potkává Dodgera v hospodě, kde dojde k jejich konfliktu. I když se Dodger ukáže bojově zdatný, tak nedokáže Olivera porazit a řekne mu o Lize vrahů.

Pro více informací si jej Team Arrow nechá zatím u sebe a poté s nimi Dodger začne dobrovolně spolupracovat, když jej přesvědčí, že jim bude k užitku. Dodger nadále hledá Ligu vrahů po boku Teamu Arrow, a když se s nimi konečně střetne, tak dojde k boji. V tomto boji ale Dodger nebude příliš platný, protože se jej příliš nezúčastní. Team Arrow poté odplouvá zpět do Spojených států a Dodger je překvapivě následuje. Zde potkává Miu Dearder, se kterou naváže romantický vztah. Poté se vrací zpět do Anglie a Mia jej následuje.

Jeho schopnosti nejsou příliš veliké, tedy alespoň v boji ne. Jako zloděj je perfektní, ale když dojde na boj, tak se jej účastní hlavně házením různých předmětů, jako jsou dýky či jeho palcát. Kdyby neměl u sebe žádné zbraně, tak by byl zřejmě nepoužitelný, protože v boji na blízko není dobře vytrénovaný. Nejvíce zajímavá je ale jeho hlavní zbraň, což je elektrický palcát, který dokáže jeho protivníkům pěkně zavařit.

V seriálu Arrow jej ztvární britský herec James Callis, který je zřejmě nejvíce známý ze seriálu Battlestar Gallactica, ve kterém ztvárnil postavu Dr. Gaiuse Baltara nebo z obou filmů o Bridget Jonesové, kde se také objevil. Tentokrát se nejedná o mladého herce, protože se narodil roku 1971, tak uvidíme, jestli tato změna přinese ovoce.

Dodger v seriálu vystupuje jako mezinárodně známý zloděj šperků, který má v oblibě jeho krádeže házet na nevinné lidi. V jedné epizodě ukradne vzácný rubín a Oliver začne po něm pátrat. Když zjistí, že se jedná o Dodgera, který je opět pro Olivera zcela novým typem zločince, tak brzy pozná fakt, že dostihnout jej nebude vůbec lehké.

Zdroj: CW

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Konec Arrowa

Seriál Arrow odstartoval svou existenci na podzim roku 2012 a skončil na začátku roku 2020. Byl tu s námi dlouhých sedm a půl let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, ohodnoťte jej. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Seriálový vesmír

Seriál Arrow zapadá do širšího komiksového světa, který se vysílá na stanici CW. Díky tomu můžete kromě něj sledovat i seriály The Flash, Legends of Tomorrow, Supergirl, Black Lightning a Batwoman, které spadají do stejného univerza. Seriálem Arrow proto nic nekončí, ba naopak začíná. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama