Arrow Oliver Queen

Oliver Queen

Oliver Queen

Strážný anděl Starling City, kterému se snaží vrátit předešlou slávu.

Sezóny 5
2012 - 2017


Mladý a poměrně talentovaný muž z bohaté rodiny Moiry Queen a Roberta Queena, který si do nečekaného ztroskotání nedělal ze života žádnou starost. Jeho mladší sestra Thea Queen jej vždycky obdivovala, ale po jeho zmizení ztratila smysl života.

Díky bohatému dědictví svůj život promrhal a nedělal si starost o svoji budoucnost. Avšak když se plavil po Pacifiku, nastal obrat v jeho životě: jeho loď ztroskotala a on byl uvězněn na pustém ostrově, kde dlouhých pět let prožil velmi krutý život. Po jeho nalezení začíná poznávat smysl života, a že svět, ve kterém žijeme, není tak jednoduchý a bezstarostný, jak se mu v mládí zdál.


A proto se rozhodl bojovat se zločinem vlastním způsobem, tím že vsadí na svou nejlepší schopnost, lukostřelbu. Jeho luk a šíp se stanou smrtelnou zbraní, která v naší době neměla obdoby. Svým postavením a svými činy se z něj stal strážný anděl Starling City.

Na ostrově prožil mnoho utrpení a bolesti. Ten byl totiž obydlený a potkal zde dobré i špatné lidi. Jeho učitelem se stal Yao Fei a poté Slade Wilson se Shado. Spolu s nimi prošel obrovskou změnou, kterou se snaží uplatnit ve Starling City. Rozhodl se vykonat otcův úkol a to zbavit město lidí, kteří jsou na jeho seznamu, čímž vrátí zašlou slávu Starling City.

Oliver byl vždy dobrým přítelem Tommyho Merlyna, se kterým si užíval život. Oliver chodil s Laurel Lance, které ale tajně zahýbal s její mladší sestrou Sara Lance. Právě Sara s ním plula na Pacifik, kde spolu s Oliverem zmizela, což mu Laurel nikdy nezapomněla.

Oliver Queen (Green Arrow) byl v komiksech ztvárňován jako muž v zelené kápi s bujnou blonďatou hřívou a vousy.

Foto: CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
arthurcz

Charismatickej sympaťák, kterému člověk odpustí i to, že je to normální masovej vrah… ;)

5.9.2017 | 17:27:49
Spiker

bez hlavní postavy by seriál stál za prd

30.5.2017 | 1:23:31
DavidSpike

Oliver a Green Arrow jsou skvělé ale od té doby kdy se rozhodl nezabíjet to šlo do kopru a ty jeho ufňukané řeči už lezou fakt krkem dávám 60% za to že se s tím nesere ve flashback

21.5.2017 | 10:22:48
Harmasan

Stephenovi role Olivera sedne. Je to úžasný herec. Mám ho neskutečně rád

12.5.2017 | 9:42:03
WILLIAM_MOINSPIELD

Rozhodně je ten Arrow suit ušitej přímo na něj, oproti tomu Flash, kterej je takovej hubenej se na Barryho moc nehodí, i když už si lidi zvykly.

25.3.2017 | 16:18:53
LadyFlash

Skvelý herec, skvelá postava :) aj ako starosta a hlavne ako Arrow, veľmi mu to sekne, len oproti 1. sérii má nejak menej priestoru čo je škoda… Pekný muž :)

2.3.2017 | 1:39:10
Meyan

Skvelý herec, ktorému to v seriáli Arrow naozaj sekne…Je pravdou, že na Oliverovi stojí celý seriál, ale niekedy ma jeho reči poriadne štvú, občas by si skutočne mal nechať poradiť od ľudí, kt.ho majú radi, a najviac neznášam keď klame, keď klamal aby ochránil ľudí,kt. miloval -OK, ale občas to lezie na nervy,.....a mal by konečne začať žiť aj svoj vlastný život,myslím,že Oliver ako postava si po tom všetkom čím prešiel zaslúži byť šťastný…rozhodne!! A mmal by si tiež uvedomiť, že niekedy jednoducho musí zabiť, …mal by sa zmieriť a vysporiadať zo svojou temnotou a meniť ju na svetlo…lenže to nepôjde ak nechá každého žiť, tý ľudia sa nezmenia (keď Oliver prešiel zmenou na lepšieho človeka-to neznamená, že ostatný padousi si vezmú z neho príklad…)

30.1.2017 | 11:46:38
NIGHTMARE022

Nejlepší postava v seriálu.

12.12.2016 | 19:11:02
Brett

Vůdce.

redaktor
3.12.2016 | 1:10:34
shanewalsh

Je u něho vidět velkej progres, což je bezva. Z rozmazleného „chlapce“ na nekompromisního člena Bratvy, co se s nikým nesere, parádní postava.

25.10.2016 | 15:30:16

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomoz nám na trůn

První bitvu jsme vyhráli, teď je před námi závěrečný souboj.


Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Šestá série

Prvních pár střípků z šesté řady Arrowa

Prvních pár střípků z šesté řady Arrowa

Oficiálně jsme se zatím nedočkali žádných informací týkajících se šesté série, a proto se musíme spokojit s tím, co prozradili samotní herci. Přečtěte si, co v posledních několika dnech prozradili.

Reklama

Nepřehlédněte

Stephen Amell ukazuje, že by i ve skutečném životě mohl být Green Arrow

Stephen Amell ukazuje, že by i ve skutečném životě mohl být Green Arrow

Herec Stephen Amell se během Red Nose Day zúčastnil soutěže American Ninja Warrior, aby přispěl penězi na charitu. Dokazuje, že i když je jen herec, tak toho hodně dokáže. Však se přesvědčte sami.

Nejlepší epizody páté série

Po Arrow k dalším seriálům ze stejného světa

Pokud jste se ocitli v situaci, že jste dokoukali seriál Arrow a nevíte, na co jiného se podívat, vaše první kroky by měly směřovat k seriálům The Flash, Vixen, Legends of Tomorrow a Supergirl, které přímo souvisí se seriálem Arrow a mají tak (částečně) společný děj!

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás