Friends (Přátelé)
95/100 - 619×

Friends(Přátelé)

Šestice přátel z New Yorku a jejich příběhy plné lásky, důvěry, nadějí, zklamání a především humoru. Ross, Rachel, Monica, Chandler, Joey a Pheobe se na deset sezón stali fenoménem především mladých diváků, jejich sympatický humor měl však příznivce ve všech věkových skupinách. V seriálu se objevila spousta známých herců, z hlavní šestice udělal seriál hvězdy televize. Napínavé finále se zařadilo mezi nejsledovanější pořady začátku tisíciletí.

USA | 1994 | Ukončeno
vysílání
10 sezón | NBC, HBO Max | 22 minut
žánr
Komedie, Romantický
hrají
David Schwimmer (Ross Geller), Courteney Cox (Monica Geller), Jennifer Aniston (Rachel Green), Matthew Perry (Chandler Bing), Lisa Kudrow (Phoebe Buffay), Matt LeBlanc (Joey Tribbiani), James Michael Tyler (Gunther), Elliott Gould (Jack Geller), Christina Pickles (Judy Geller), Maggie Wheeler (Janice Hosenstein), Paul Rudd (Mike Hannigan), Jane Sibbett (Carol Willick), Helen Baxendale (Emily Waltham), Jessica Hecht (Susan Bunch), Tom Selleck (Richard Burke)

Čínské vysílání Přátel zasáhla cenzura

Čínské vysílání Přátel zasáhla cenzura

Čínští fanoušci seriálu Přátelé vyjádřili své znepokojení nad tím, že si americký sitcom vzali do rukou cenzoři. Cenzura se má dotýkat hlavně částí, kde se řeší LGBT problematika.

0 8
15.2.2022

Čínské streamovací služby, jako například Tencent, IQiyi, Youku a Bilibili, začaly vysílat první sérii světoznámého seriálu, který se v Číně nedával několik let. Pozorní fanoušci si ovšem všimli, že některé části seriálu, který se natáčel po deset sezon, jsou odlišné od toho, co znají z dřívějška. Cenzura prý zasáhla obsah, který se věnuje homosexualitě. Například scéna, kde se Ross svěřuje, že je jeho žena lesba, byla vystřižena.

V seriálu se také objevily záměrné chyby v překladu. Když Joey navrhuje, aby se šlo na striptýz, v překladu se objevilo „jít si ven hrát“.

Čína v uplynulých letech znepřístupnila tisíce internetových stránek a účtů na sociálních médiích s odůvodněním, že obsahovaly nelegální obsah a také vulgární pornografický materiál. Tato cenzura se tak nyní nevyhnula ani seriálu, který má v zemi velkou fanouškovskou základnu.

Co říkáte na podobné cenzorské zásahy, myslíte si, že jsou nutné?

Zdroj: Reuters.com

Diskuze /2

Kafka Tamura

„jít si ven hrát“ :D Už to má meme?

#2 Sag
15.2.2022 | 17:56:43
Sag

#1 Kafka Tamura: podle mě je to horší vyznění, než ten striptýz, ale třeba to v Číně nemá takové konotace :D

webmaster
15.2.2022 | 18:26:21
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů