Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

10 šílených teorií o osmé řadě seriálu Game of Thrones, které vám rozhodně nedají spát

10 šílených teorií o osmé řadě seriálu Game of Thrones, které vám rozhodně nedají spát

Fanoušci se opět činili, protože vymysleli hned několik šílených teorií, které se týkají poslední série Game of Thrones. Myslíte si, že některá z těchto teorií je pravdivá?

19 3
13.12.2018

Některé teorie o tom, jak se bude vyvíjet děj v Písni ledu a ohně nebo ve Hře o trůny, jsou pravděpodobné, nebo alespoň propracované. Existují však i bláznivé teorie, visící na několika detailech nebo narážkách, pro něž je typické, že pro stromy nevidí les. Tedy se jim často povede přehlédnout téma, osobnost a chování postav, smysl, a především naráží na occamovu břitvu. Některé jsou myšleny jen jako zábava, tzv. „tinfoil teorie“. Třeba Bolt-On, již představený fetus cestující v čase a podobně. Ale některé jsou až příliš bizarní a svými zastánci brané až příliš vážně, přestože se dá propadnout děrami v jejich základu. Nebo propadnout šílenství. Například tyto.

Malíček předstíral svou smrt

Na konci sedmé řady Arya Stark zabila lorda Petyra Baeliše. Ale byl to doopravdy Baeliš? Ne podle této teorie. Jak sám tvrdil, vždycky se snaží odhadnout, co nejhoršího můžou ostatní chtít, a zařídit se podle toho. Mělo mu tedy dojít, že Sansa Stark, v nepřítomnosti Jona regentka Severu, může chtít jeho smrt, a také že Bran Stark díky svým schopnostem může vědět, co všechno provedl, a shodit ho z piedestalu.

Navíc byla na Zimohradu blonďatá služebnice, již měla Arya za Baelišova špeha, ve skutečnosti Muž bez tváře, a měla ho v jedné scéně upozornit, že se jeho čas završil. Načež jí on prý předal minci, takovou, jakou získala kdysi i Arya od Jaqena H‘ghara, pověřil ji převzetím své role a zmizel.

Redaktorka dodává: Tři věci jsou pravda. V seriálu dokáží Muži bez tváře nosit masku živé osoby. Praděd Petyra Baeliše byl braavoským žoldákem. Muži bez tváře mají sídlo v Braavosu. I bez dalších podivností, jako že Muži bez tváře nejsou skupinou bodyguardů a dablérů, ale asasíny rozdávajícími „dar smrti“, a to ne výměnou za jejich minci, a nedává smysl, aby se některý nechal najmout k vlastní vraždě, by to mohl být základ pro fanfikci toho, kdo vyhodí reálie oknem. Protože se nechce smířit se skutečností, kolem níž prý autor tuto teorii vystavěl. Že jinak Baeliše v posledních dílech psali podezřele přihlouple.

Sam vypráví Hru o trůny

Někteří fanoušci si myslí, že Sam Tarly by mohl být vypravěčem příběhu, a to buď formou psaní knihy, jako v případě Bilba a Froda v Hobitovi a Pánovi prstenů, nebo vyprávění posluchačům. Sam se zhluboka nadechl. „Tak jsem se vrátil.“

Ostatně Sam tráví spoustu času v knihách, dává přednost vědomostem před tradičními mužskými západozemskými zálibami, pokud by mu to jeho otec dovolil, stal by se mistrem a ze všech postav je tou nejpravděpodob­nější, jaká by mohla napsat relativně objektivní příběh. A navíc je George R. R. Martin byť kritickým, přesto velkým fanouškem Tolkiena, tak proč by se nemohl inspirovat?

Redaktorka dodává: Tato teorie není moc šílená a Sam v klidu sestavující příběh Západozemí po smrti Roberta I. je milá představa. Na druhou stranu se George R. R. Martin snaží postupovat co nejrealističtěji v rámci pravidel svého světa a alespoň v knize klade důraz na to, co která postava může a nemůže vědět, a jak ji to ovlivňuje. Samova verze by tak musela být mnohem méně detailní než ta pro nás.

Sam je princem, který byl přislíben

Zatímco předchozí teorie o Samovi zní neškodně a na příběh by neměla vliv, tato je vyloženě divokou jízdou. Podle ní by totiž Sam Tarly mohl být princ, který byl přislíben, některými zvaný též Azor Ahai, hrdina, jenž má zachránit svět. Sam. Tarly. Ale ne tak, jak mnozí jako skutečného hrdinu vidí Sama Křepelku.

Podle starého proroctví má být princ, který byl přislíben, z linie Aeryse II. Targaryena a Rhaelly Targaryen, což zanechává tři možnosti – jejich děti Rhaegara, Viseryse a Daenerys či jejich potomky. Jak do toho zapadá Sam?

V knize vystupuje chlapec říkající si Aegon Targaryen, syn Raheagara a Elii Martell, jehož měl Varys zachránit před vypleněním Králova přístaviště a vyměnit za jiné dítě, aby na Aegonově místě zemřelo. Malého Aegona pak údajně dostal přes Úzké moře, kde ho nechal vychovat pod jménem Mladý Griff jako budoucího krále. Je otázkou, zda mluví pravdu, a existuje mnoho teorií, kdo vlastně Mladý Griff je, ale to je vedlejší. Podle této teorie to Aegon Targaryen není.

Podle této teorie Varys poslal malého dědice trůnu na Parožnatý vrch k targaryenským loajalistům Tarlyům, zatímco Mladý Griff je ve skutečnosti dítětem Lyanny Stark a víceméně „zálohou“. Takže Jon Sníh je prý synem Neda Starka a Ašary Dayne, jež měla mít pletky se Starkem a před svou smrtí skutečně porodit dítě.

Redaktorka dodává: Zajímavé, na co fanoušci přijdou a co jsou ochotní přehlížet, aby teorie pasovala. Třeba, že by Randyll Tarly bez okolků svého právoplatného krále celý život týral a nakonec poslal na Zeď pod pohrůžkou smrti. Jako ne zcela nepravděpodobnou lze brát možnost, že se Varys mohl dozvědět, kde Rhaegar drží Lyannu, a zakomponovat jejich potomka do svých plánů. Pokud si odmyslíme, že k Lyanně nedlouho po porodu dorazil Ned a asi sotva svěřil svého synovce pavoukovi vraha svého otce a bratra. Nebo, bylo-li už dítě pryč, se nezajímal, co že to porodila, a nikdy na to ani nepomyslel.

Západozemí je robotí tematický park jako Westworld 

Westworld má být futuristický tematický park, kde roboti v mnoha verzích uspokojují různé touhy lidských návštěvníků. Jak jistě ví všichni, kteří tento seriál na rozdíl od autorky tohoto článku sledují. Přičemž roboti ve Westworldu předvádějí lid starého divokého západu a roboti ve fantastickém rádobystředověkém světě by mohli snadno předvádět postavy Hry o trůny!

Redaktorka dodává: Obojí vysílá HBO, takže spojení existuje. Jestli společná stanice jako propojení stačí a můžeme pak uvažovat, zda Hru o trůny neuvádí strážce krypty. Ovšem vedle toho, že tematicky jsou oba seriály úplně jiné a takové odhalení by působilo lacině a neuspokojivě, to jsou ti roboti tak levní, že se vyplatí je brutálně masakrovat ve všech živlech? Ačkoli robotické chování Brana Starka v poslední době uvedenému neodporuje. A když jsme u Brana…

Bran může za všechno

Tato ne zcela šílená teorie se chopila faktu, že Bran v seriálu dokázal díky „převzetí funkce“ Tříoké vrány nejen vidět do minulosti, ale i v ní něco způsobit – konkrétně poškodit Hodorovi mozek. A chopila se ho tak, že vlastně poškodil svět.

Například se měl pokusit vnuknout Aerysovi II., aby se vypořádal s bílými chodci, než se stane to, co jsme viděli v seriálu, ale trochu to přehnal, nasadil mu pouze myšlenky na oheň a dohnal ho k šílenství. Pak měl také být Branem Stavitelem a s dětmi lesa a obry postavit Zeď. A pak, což je pouze seriálová teorie, se pokusil zabránit dětem lesa stvořit seriálového Nočního krále, takže se dostal do jeho hlavy těsně předtím, než mu do srdce vrazili obsidiánovou dýku. Jenomže kvůli magii dětí lesa a také kvůli stálému nebezpečí u měničů, že se už nevrátí zpátky, zůstal uvězněný v jeho těle, a stal se Nočním králem. Takže se i splnilo, co mu řekla původní Tříoká vrána, že bude létat. Na Viserionovi.

Redaktorka dodává: Splnilo se, že bude létat. A mít mnoho osobností s vlastním vědomím, když existují Bran i Noční král v jednu chvíli? Ale o zbytku se uvažovat dá. U Aeryse divná volba (proč Targaryen bez draků, když přesvědčit a připravit dračí generace by bylo efektivnější, predispozice k mentálním poruchám měl Aerys od mládí, ne jako jediný Targaryen, a occamova břitva je occamova břitva), ovšem ne nemožná. A nedokážu si moc představit, jak by to v případě „Bran byl každý Bran v historii“ fungovalo, co se týče fyzických těl Branů, ale ani to nezní tak špatně. I když nepříjemně zavání tím, že v Západozemí nefunguje svobodná vůle a celý příběh Bran mluví sám k sobě.

Draci pod Zimohradem

Podklady pro tuto teorii vycházejí z knih, a tak by se mohla jevit pravděpodobně. Zimohrad má totiž stát na teplých pramenech, které zahřívají hrad i v zimě, ale co když to nejsou horké prameny? Co když je to drak?

Na začátku tance draků, občanské války mezi Targaryeny, odletěl Jacaerys Velaryon na svém draku Vermaxovi vyjednávat se Starky, přičemž Vermax měl zanechat na hradě snůšku vajec. Jedno se pak prý mohlo vylíhnout a drak zůstat nejpravděpodobněji v kryptách. Navíc ve scéně, kdy Bran Stark očima svého zlovlka Léta zkoumal ve třetí knize po vypálení Zimohradu, zda můžou opustit svůj úkryt, všiml si, jak se z popela zvedl „okřídlený šedý had“ a odletěl.

Redaktorka dodává: Zimohrad je o pár tisíc let starší než tanec draků a celou dobu využívá horké prameny. Také drak vylíhnutý v době tance draků (pokud by se vůbec vylíhl v opačných podmínkách, než jsou dračí líhně), by musel být zhruba 150 let starý obrovský pašák (okřídlený gekon hrad nevytopí), a pokud nezůstal němý a chromý, je s podivem, že si nikdo nikdy nevšiml ničeho podezřelého. Zimohradské krypty nejsou zrovna Gringottova banka. Zejména, pokud ho zimohradské osazenstvo 150 let krmí. Jestliže tohle dokáží tak dlouho tajit, Varys by měl rekrutovat své ptáčky na Severu a ani by jim nemusel brát jazyk. A co se týče scény zprostředkované Létem, šedý kouř se také kroutí jako had a stoupá vzhůru.

Drogon je Azor Ahai, stejně jako Rhaego

Azor Ahai, alespoň dle Melisandry, má být stejná postava jako princ, který byl přislíben. Který zachrání svět. Nebo která. Jazykové disputace už jsme tu představovali. A co se týče fanouškovských teorií, jsou to už prakticky úplně všichni. Své zastánce má dokonce i Horký koláč. Nebo, podle jedné teorie jím byl od začátku míněn Daenerysin syn Rhaego, ale protože se nikdy nenarodil, nyní je to jeho reinkarnace – Drogon.

Po dlouhém létu má přijít den, kdy hvězdy krvácí a studený dech temnoty dopadne na svět. Tehdy má válečník vytáhnout z ohně hořící meč Světlonoš a Azor Ahai se znovuzrodí. Také by snad měl být zrozen uprostřed soli a kouře. Přičemž Drogon se vylíhl, když na obloze zářila rudá kometa, v kouři z Drogovy hranice a v soli Daenerysiných slz. A Světlonoš? Drogon má svůj ohnivý meč, svůj dech.

Navíc si nelze nepovšimnout, že draci se vylíhli, když Daenerys obětovala několik životů – Mirri Maz Duur, khala Droga, jehož sama zabila, a podle slov Mirri od začátku tušila, že obětuje i Rhaega. K tomu se dá přidat věštba dosh khaleen – že Daenerysin syn bude hřebcem, který si osedlá svět. Divoký jako bouře, jeho nepřátelé se před ním budou třást… to opět souhlasí s Drogonem. A jestliže Rhaegův život pomohl přivést Drogona na svět, a jestliže Daenerys své draky nazývá svými dětmi, mohl by to být on?

Redaktorka dodává: Upřímně řečeno, s tím, že pro každou postavu už fanoušci hledali a našli více či méně bláznivé důvody, proč by zrovna ona mohla být princem, který byl přislíben, proč ne. Někdo to nakonec bude. Horký koláč na hrad!

Rhaegar Targaryen žije

Jak Rhaegar zemřel rukou Roberta Baratheona na Trojzubci, je známo fanouškům i postavám příběhu. Ale přesto existují teorie, že je stále naživu. V Trojzubci měl zemřít neznámý vojín v Rhaegarově zbroji. Ostatně, Rhaegarova zbroj zakrývala celé tělo, a tak nebylo poznat, koho to Robert zabil mocným úderem do hrudi, jímž mu z brnění vyrazil rubíny. Rubíny.

Ty používá Melisandra a další poutači stínů a rudí kněží, protože jim umožňují změnit podobu. Což se dle této teorie mělo stát i v případě Rhaegarova dvojníka, jehož tak neodhalili ani po smrti. Rhaegar byl tedy oficiálně mrtvý a volný, odešel do Braavosu a stal se Mužem bez tváře. Tím, kdo o mnoho let později narazil na Aryu Stark a představil se jí jako Jaqen H’ghar.

Redaktorka dodává: Podobných teorií, za koho se ne docela mrtvý Rhaegar vydává, je hodně. Protože každý v této sáze je ve skutečnosti někým jiným. Půlka Západozemí je Targaryen v utajení, druhá je Benjen, kteří jsou jednou osobou, a Varys je mořská panna.

V podstatě celá teorie vznikla, když herce Wilfa Scoldinga (Rhaegar) a Toma Wlaschiha (Jaqen) viděli společně při natáčení osmé série (stejně jako kdysi Sibel Kekilli (Šae), aniž by se v seriálu po smrti Šae objevila), ale kdo ví. Třeba už toho měl Rhaegar plné zuby, řekl si, že když zabíjet, tak pro kult, a v Braavosu je hezky. Tudíž ze všeho, co mohl udělat, jako zvrátit válku, odejít pro Lyannino dítě, tak důležité, že pro něj tu válku rozpoutal, odejít pro své starší děti, tou dobou ještě naživu a on si myslel, že tento Aegon je princ, který byl přislíben, udělat něco se Západozemím, nebo se soustředit na čekající katastrofu za Zdí, tak stěžejní pro jeho život, Rhaegar… zlomil nad všemi hůl a naskočil na loď.

Cersei a Tyrion konspirují o budoucím králi

Tato teorie se týká pouze seriálu, jedné z posledních událostí sedmé řady. A to, o čem Tyrion a Cersei debatovali za zavřenými dveřmi a co dohodli, když Cersei alespoň na oko následně souhlasila poslat svou armádu na Sever.

Prý se dohodli, že Gendry, nejrychlejší bastard na zemi s nejlepším orientačním smyslem v krajině, kde ještě nebyl, bude příštím vládcem Sedmi království, pokud by měla Daenerys zemřít nebo být sesazena – dle této teorie v ní už příliš nevěří ani Tyrion. Protože Gendry je prvorozený syn Cersei a Roberta Baratheona, o němž Cersei v první řadě tvrdila, že zemřel brzy po porodu. Což se v knize nestalo, tam prohlásila, že Robertovo dítě úmyslně potratila a nikdy mu nedovolila mít s ní jiné. Zatímco Gendry si o matce mnoho nepamatuje. Ví, že měla žluté vlasy, že mu zpívala, pracovala v hospodě, vodila si domů muže a žila na Bleším zadku.

Redaktorka dodává: Má oblíbená šílenost potopená prostým sčítáním. Dle seriálové časové osy se Joffrey měl narodit nejdéle rok po konci Robertovy rebelie. Na konci rebelie se přitom Robert oženil s Cersei. Tudíž musel být Joffrey počat hned po svatbě (jelikož je Jaimeho, snad i chvilku před svatbou). A protože Cersei s Robertem do jejich svatby neměla možnost sdílet lože, neexistuje způsob, jak s ním mohla stihnout jiné dítě. Včetně toho z první epizody. Snad… dvojčata s odlišnými otci v American Horror Story stylu, jedno porodit do týdne a druhé rok přenášet. Gendryho pak odložit, převlékat se za hospodskou služku-prostitutku, aby s ním přesto mohla nepozorovaně být, a… stejně pak zmizet z jeho života. Jako Rhaegar. Aby z něj nakonec chtěla udělat negramotného krále ze čtvrti městských stok.

Arya není Arya

Je možné, že by jedna z hlavních postav seriálu byla zavražděna, aniž bychom to věděli? Podle této teorie ano.

Během svého posledního střetu s Bledou holčičkou v temné místnosti v Braavosu totiž prý Arya nezvítězila. Holčička ji zabila a přisvojila si její tvář. Však levačka Arya začala používat mnohem víc pravou ruku a její chování neodpovídá tomu, jak se chovala dosud. Je chladná, přezíravá a odtažitě nepříjemná, jako bývala Bledá holčička. Navíc by se to Mužům bez tváře hodilo. Tvář urozené lady by jim zajistila snazší přístup do šlechtických kruhů v Západozemí, kam se jinak za svou prací dostávají obtížněji. Logické.

Redaktorka dodává: Je možné, že by jedna z hlavních postav seriálu byla zavražděna, aniž bychom to věděli? Jak laciné, neuspokojivé odhalení by to bylo? Kde by Bledá holčička sebrala Aryiny prezentované vzpomínky? Jsem přesvědčená, že ne. Ale páni, to by byl důkaz, že splašky v braavoských kanálech nejsou léčivé. Jenže bohužel, takovým teoriím se začalo říkat „honeypot“, neboli mazání medu kolem děr v příběhu.

Zdroj článku: Winter is Coming; Foto: HBO

Diskuze /31

FValek

Baví mě ta o Drogonovi jako AA, ale nevím no… osud jde změnit a ve vidině u Neumírahících Rhaega viděla, jak si „osedlává svět“ a u toho bych to asi nechal. Ale hezká teorie a docela logická. :)

13.12.2018 | 18:16:41
Billy the Kid

no tak to je až moc teorii, ale většina je velice přitažená za vlasy, ale kdo ví, necháme se překvapit :)

13.12.2018 | 18:23:52
Denyslayer

Ty teorie o Arye a Malíčkovi jsou, podle mě, celkem uvěřitelné. Nedivil bych se, kdyby to nakonec byla pravda.

13.12.2018 | 19:54:30
shootx

Ta nejvetsi teorie zustava stale za oponou..

#5 Denyslayer
13.12.2018 | 19:58:12
Denyslayer

#4 shootx: Už zase tenhle cibulovej cvok. -_-

13.12.2018 | 19:58:55
doxtan

Většinou jsou to nesmysly, ale fakt je ten, že Malíček působil koncem jako retard. I to jak škemral o život. Mě se osobně nejvíc líbí teorie o tom, že se na svoji zapomenutou kolonii vrátí pozemšťané a nastolí tu pravou demokracii. Nejlépe z Brusele.

13.12.2018 | 20:27:17
Regouvousus

Otázka je prostá – kdyby byl Malíček naživu, jaká role by pro něj byla v konečném příběhu? Vždyť se teď jedná jen o boj mezi živými a nemrtvými… a on není ani schopný bojovat.

13.12.2018 | 20:37:34
Phoenix CZ

Arya není Arya • Redaktorka zapomněla na jeden důležitý fakt, když tam mluví o vzpomínkách … Když ze začátku s Aryou hráli hru pravda/lež, tak jim tam vlastně říkala své osobní informace. Nehledě na to, že těch konverzací tam mohlo být více když tam byla minimálně několik týdnů. Takto ji mohli vyzvydat a tvrdit jí, že jen hrají tu htu a nakonec o ní vědět všechno, co potřebují, aby ji pak mohli zabít. Pak by to celkem pasovalo, to její jiné chování je skutečně podezřelé. • Ano, máme scenu kde Malíček špehuje Aryu a pak za nějaký čas si ho zavolají a zabíjí ho. Nějaký rychlý, Malíček neměl záložní plán? Celé to bylo divné a působilo to jako kdyby před natáčením upravili scénář a změnili osud celé postavy. Čekal jsem víc, že bude aspoň nějak kličkovat, nasazovat lidem brouky do hlavy atd. Myslím že by Baelish nemusel být mrtvý.

#15 Ann Taylor
13.12.2018 | 23:17:34
Nikolperse

Ak sa v seriály objaví Rheagar Targaryen a bude to v súčasnej dobe seriálu a nebude poriadne vysvetlené ako je možné že žije, tak v tom momente zo seriálom končím.

Arya nemusí byť Arya. Arya môže byť mŕtva a v skutočnosti to môže byť Bledé dievča. Len z tým rozdielom že by sa Bledé dievča vydávalo za Aryu preto aby ušlo od mužov bez tváre. Aryine spomienky, mohla získať priamo od Aryi. Veď Arya s ňou často trénovala. No táto teória má veľa trhlín. Jednou z nich je tá či by Nymeria nechala žiť Aryu, keby to nebola Arya.

13.12.2018 | 23:24:14
Hilarios

Sorry jako, ale kravina vedle kraviny :-D tenhle článek psal Locker ?

#13 Xavik
13.12.2018 | 23:40:55
Holldir

Teorii o Brannovi znám už nějaký ten pátek a docela se mi líbí a zároveň zní i logicky. Tedy asi bych do té teorie nezahrnoval vše a tolik věcí o kterých se zmínila. Ale faktem je, že v seriálu je čas v jednom opakujícím se kole. Hodor přišel o rozum a pak se událo co se událo…jak šel koloběh dál tak se Brann dopracoval k tomu, že zopakoval kruh. Možná si to však uvědomí a zkusí udělat něco jinak než jak to podle něj bylo. Koneckonců ani on nemůže vědět vše přesně do detailu jak se co stalo a může chybovat. A to, že bude Brannem stavitelem je možné, ale nemusí to v této teorii být nutnost. Hlavní myšlenka a ta jediná která je zásadní je, že Brann je Nočním králem. A to zní jak logicky tak i velmi zajímavě a poutavě

14.12.2018 | 0:15:34
zroutik

@Hilarios a četl si to celý nebo jen začátky odstavců? Autor totiž ani s jednou z teorii nesouhlasí.

14.12.2018 | 6:36:38
Xavik

#10 Hilarios: Ne, sám můžeš vidět, kdo to psal a odkud jsme čerpali. Navíc se k jednotlivým teoriím vyjadřuje i sama autorka, tak se prosím nauč číst.

#21 Hilarios
admin
14.12.2018 | 7:31:16
zroutik

Se divím že nikdo nepřišel s teorii že AA je Theon, iniciály herce AA :-D

#15 Ann Taylor
14.12.2018 | 7:54:09
Ann Taylor

#14 zroutik: https://asoiaf.westeros.org/index.php?…

https://www.quora.com/…was-Promised

https://www.reddit.com/…onazor_ahai/

https://www.reddit.com/…s_azor_ahai/

..........a tak dál, ale jinak tenhle důvod… možná tak rozšířený nebude, to je pravda :D

#8 Phoenix CZ: No, vzpomněla jsem si hlavně na tu scénu s tou maličkou bezvýznamnou vzpomínkou na pomalý potlesk Neda Starka a přišlo mi to jako něco velice nepravděpodobného. Ale posluž si, „honeypotting“ je oblíbená činnost, bez které už se to sledovat ani nedá :D

redaktor
14.12.2018 | 8:05:55
ROBITH

„Prý se dohodli, že Gendry, nejrychlejší bastard na zemi s nejlepším orientačním smyslem v krajině, kde ještě nebyl“ :D :D :D asi talent od přírody :D

14.12.2018 | 10:22:57
tap

některý ty teorie znám z alt+shift+x, něco se říká i ve videích Order of the Greenhand, výborní jsou i Talking thrones… líbí se mi ta o Branovi, ta je opravdu zajímavá a jsem zvědav, jestli se potvrdí. Celkově tyhle kanály doporučuju, jsou plný vynikajících postřehů, i když někdy jsou teorie jako celek strašně ujetý. Vynikající je i GoT academy.

14.12.2018 | 14:02:45
patkat

Popravdě to, že se z Aryi stala pravačka mi přijde dost zvláštní. Stejně tak i zlepšení jejích schopností (třeba při boji s Brienne). Já jsem měl pocit, že zemřela už po té epizodě, kde měla zabít tu holku…uvidíme, duben se blíží.

14.12.2018 | 18:05:23
dfx

Mne sa paci ta teoria o Branovi a zacina sa mi pacit aj ta teoria o Malickovi.

Draci a Targaryeni su nejak prepojeni a ak by sa Bran dostal do mysle draka, ovladal ho a prikazoval mu spalit vsetkych, tak to mohol pocut Sialeny kral a prikazovat: „Burn them all!“

Nedava zmysel, aby to dievca vzalo braavosku mincu a nasledne sa dalo zavrazdit, ale co ak tu mincu potrebovalo pre niekoho ineho?

Snad serial vysvetli mnohe nejasnosti, kedze pochybujem, ze GRRM niekedy dopise tu poslednu knihu. Siestu snad stihne, ale siedmu tazko pri jeho rychlosti pisania knih.

14.12.2018 | 20:01:15
KaraSnowAllen

Drogon má další dva dračí bratry, co se zrodili úplně stejně, takže pochybuji.

ok, ted už jen jednoho

14.12.2018 | 21:34:01
Hilarios

#13 Xavik: já jsem si to přečetl pořádně a napsal svůj názor že jsou to kraviny, je to můj názor, svobodně vyjádřený, ve svobodné zemi, s tím se snad počítá ne, když jde o veřejný článek s diskuzí že se najdou tací, jež si pomyslí že to jsou kraviny a to s tím Lockerem byl vtip, protože většina z těch teorii vypadají jako z jeho hlavy, hlavně ta s Malíčkem…

#22 Ann Taylor
14.12.2018 | 23:40:58
Ann Taylor

#21 Hilarios: Hele takových Lockerů je hodně (taky to tací vymysleli). A ještě horších. A zatímco u Lockera tady asi nikdo nepochybuje že je to troll, mnoho jiných tyhle výplody bere zcela vážně, až nad tím zůstává rozum stát. Proto taky bylo těžký to sepsat, nepíše se lehce, když jsi přesvědčený, že píšeš hovadiny, a bez dodatků, že jsou to hovadiny, jsem to napsat nedokázala :D Na druhou stranu, někteří měli jen upřímnou, naivní snahu slepit díry v příběhu, ale kde se s logikou už rozloučili, tam se toho moc nenadělá.

redaktor
15.12.2018 | 8:32:06
zroutik

Táááakže, k tomu Malíčkovi, dalo by se klidně řict že se vyměnil už dávno za Tyriona, a za sebe nechal někoho :-D – důvod? V 1. Serii v 7. Díle říká Malíček E. Starkovi, mír uzavíráme s nepřáteli, stejnou větu pak řekl Tyrion Varisovi. Takovejch hloupostí se dá najít nekonečno.

15.12.2018 | 20:14:54
Baru.B

Ahoj :) Tak o tom Rheagarovi jsem si to myslela :) pořád jsem si říkala kdo bude asi Jacken H'aghar ,že by to nakonec mohl být někdo velice známý,někdo kdo se schovává v řádu mužů bez tváře kdo třeba ani nemá na vybranou a musí sloužit.(Všichni musí sloužit – Valar Morghulis :).

20.12.2018 | 6:43:34
Baru.B

Ahoj :) Tak o tom Rheagarovi jsem si to myslela :) pořád jsem si říkala kdo bude asi Jacken H'aghar ,že by to nakonec mohl být někdo velice známý,někdo kdo se schovává v řádu mužů bez tváře kdo třeba ani nemá na vybranou a musí sloužit.(Všichni musí sloužit – Valar Morghulis :).

20.12.2018 | 6:43:34
Baru.B

Ahoj :) Tak o tom Rheagarovi jsem si to myslela :) pořád jsem si říkala kdo bude asi Jacken H'aghar ,že by to nakonec mohl být někdo velice známý,někdo kdo se schovává v řádu mužů bez tváře kdo třeba ani nemá na vybranou a musí sloužit.(Všichni musí sloužit – Valar Morghulis :).

20.12.2018 | 6:43:35
Monoceros

U většiny z těch teorií jsem se pořádně nasmál, je to fakt hlína ,,, ale vyjádřím se jenom k tomu že Waif rozhodně není Arya a docela mě překvapuje kolik lidí tomu věří ,,, celý souboj s holčičkou byl přeci o tom, aby vyšlo najevo že Arya nepatří mezi muže bez tváře, není nikým, je Aryou Stark, byla to zkouška a Jaquen celou dobu věděl že uspěje…muži bez tváře jsou tak významný kult, že nemají zapotřebí vydávat se zrovna za Aryu, protože by jim to vůbec k ničemu nebylo. A pokud by to tak chtěla sama holčička, tak ta by se rozhodně nevydávala za Aryu a nešla k ní domů. Ale vítězoslavně by její staženou tvář předhodila Jacquenovi jako trofej, protože na ní žárlila a chtěla ji zabít.

20.12.2018 | 15:43:47
Uschi

Pani redaktorka by si mohla uvedomit, ze se jedna i fantasy serial a ne detektivku, kde ma temer vsechno nejakou logiku :)

Jinak ano, nektere teorie typu drak pod Zimohradem, nebo Bran v tele NK by byly jiste zajimave :)

#29 AMiLYN HOLDO #30 Ann Taylor
21.12.2018 | 11:06:24
AMiLYN HOLDO

#28 Uschi: práve naopak, celý tento seriál je detektívka, a podla životopisu to bol to aj zámer G.R.R.M., takže tieto teórie sú nielen na mieste, ale aj ukazujú ako funguje naše vedomie a podvedomie, a že pravda je ukrytá v detailoch viď môj blog: https://trnik.blog.sme.sk/…evitazi.html a teda nikdy nezvíťazí ani v tomto serialy, lebo nikto nevie čo je za plentou:)

21.12.2018 | 12:10:14
Ann Taylor

#28 Uschi: Redaktorka si dobře uvědomuje, že se seriál zvrhnul někam, kde logika nemá moc místa. Ale předloha a záměr mělo ne jen nějakou, ale naprostou logiku + trochu fantasy. A že je něco fantasy, neznamená, že to nemá pravidla, právě naopak. Zejména v případě Písně ledu a ohně, kde věci fungujou dost důsledně podle pravidel, tedy logiky autorem vytvořeného světa (s několika úlety, furt ale méně než jinde), jen seriál co do logiky hodil hubu.

redaktor
21.12.2018 | 18:14:39
Luksathor

Trapárny :D I kdyby Arya byla bledá dívenka, mohla by mít maximálně její tvář, nikoli vzpomínky. A Arya se přece poté setkala s jednou s postav, o které nemohla mít bledá dívenka ani ponětí a to Hot Pie?? Jak by mohla bledá dívenka vědět o koho de a bavit se s nim, nebo třeba znát jméno Nymerii, když na ni Arya narazila v lese, nebo znát vchod do krypt pod zimohradem, kde se setkala se Sansou?? Jednoduše nesmysl a k tym ostatním se radši ani rozepisovat nebudu :D

25.12.2018 | 20:01:50
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama