Homeland (Ve jménu vlasti)
92/100 - 315×

Homeland(Ve jménu vlasti)

Mrazivý špionážní seriál Homeland vznikl v produkci kabelovky Showtime, tedy v Americe, která je po událostech 11. září 2001 stále „lehce nervózní“ z terorismu. Tento konspirační thriller se točí kolem bipolární agentky Carrie, která s kolegy ze CIA bojuje proti terorismu.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | Showtime | 50 minut
žánr
Akční, Špionážní, Thriller
hrají
Claire Danes (Carrie Mathison), Mandy Patinkin (Saul Berenson), F. Murray Abraham (Dar Adal), Maury Sterling (Max Piotrowski), Elizabeth Marvel (Elizabeth Keane), Jake Weber (Brett O'Keefe), Linus Roache (David Wellington), Morgan Spector (Dante Allen), Amy Hargreaves (Maggie Mathison), Costa Ronin (Jevgenij Gromov), Rupert Friend (Peter Quinn), Sarita Choudhury (Mira Berenson), Damian Lewis (Nicholas Brody), Morena Baccarin (Jessica Brody), Jackson Pace (Chris Brody)

Homeland

Děj Homelandu se točí kolem agentky CIA Carrie Mathison (Claire Danes), která je špičkou v poli navzdory své bipolární poruše, která z ní dělá nestabilní a nepředvídatelnou osobu. S pomocí svého dlouholetého mentora Saula Berensona (Mandy Patinkin) Carrie na každém kroku neohroženě riskuje všechno, včetně osobního dobra a dokonce i duševního zdraví.

Špionážní seriál Homeland z produkce americké televizní stanice Showtime je možné považovat za jeden z nejlepších dramatických seriálů posledních let, což dokazuje sbírka jeho nejprestižnějších světových ocenění. Seriál má na svém kontě už několik Zlatých glóbů a cen Emmy.


(Foto: Showtime)

Oficiální synopse první řady

Seržant Nicholas Brody se vrací domů po osmi letech ze zajetí v Iráku. Na krk mu dýchá chorobně podezřívavá agentka CIA Carrie Mathison, která v něm vidí spícího člena teroristické sítě Al-Káida a zrádce, chystajícího útok na USA!

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
choudys

S01 pár pošetilostí, což by si žádná agentura nevzala na triko, 70%.
S02 pokračování je trocha nezáživné, ale konec byl více než důstojný, 85%.
S03 je celkově kvůli začátku fakt slabší, max 70%, ale je celkem povedená.
S04 zápasí s pár horšíma epizodama, ale slušnej nervák chvílemi, 73%.
S05 je pro mě zklamáním, mělo to aspoň být ukončeno, max 68%.
S06 nevyrovnaná, pár dílů tfuj politiky, odešel oblíbenec Quinn. max 70%.
S07 byla… jak to napsat, zklamáním ohledně akce a špionáže. Rodinné záležitosti dořešeny. max 65%.
S08 na 82%. Závěr se povedl, gratuluji tvůrcům. Na konci špionáž jak za starých časů.

Ještě jedna věc, zpracování je na lepší úrovni, líbilo se mi to. Dívák ale musí pochopit, že v příběhu je cca 2/3 něco z „reálné skutečnosti“ a zbytek je fikce.

17.1.2024 | 18:15:09
Bruk

Vzhledem k tomu, že osoba trpící BAP (dříve MDP) by se v reálu nedostala ani na farmu, protože by skončila u vstupní lékařské prohlídky, ale v seriálu prošla všude, protože to tajila a seriál se snaží být autentický, tak je to pro mě brak/sračka/, protože celý stojí na lži/nesmyslu. Vstupní zdravotní prohlídka vyřazuje v průměru 30% uchazečů, protože odhalí zdrav. problémy o kterých uchazeči ani neví, protože ani ve zdrav.kartě o nich není záznam, dalších 30% je vyřazeno v průběhu výcviku a dalších 30% na konci, 5% přeruší na vlastní žádost. BAP se nedá utajit ani hrát . 40% dávám pouze za výkon hlavní postavy. Seriál je druhý, co jsem nedokoukal (1. útěk z vězení)

23.5.2022 | 9:56:25
mirako

1. série – 90% | 2. série – 90% | 3. série – 85% | 4. série – 85% | 5. série – 80% | 6. série – 70%

20.3.2021 | 2:33:13
Alex71

Skvělý seriál,sice trochu depresivní ale skvělý. Dobře zpracované postavy, napětí,technologie. Takových víc.

30.1.2021 | 17:44:23
gab-iii

Nejlepší seriál ever!!!U žádného dílu jsem se nenudila,nemohla jsem se odtrhnout a konec překvapil,v do­brém!!!Mrzí mě,že je konec :-(

9.9.2020 | 21:03:15
Jigy

Jednotlivé řady se od sebe velmi lišily a po silném nástupu nastal trochu propad. I přes to se však jednalo o velmi kvalitní a aktuální seriál, který mě velmi bavil. Poslední řada je však skvělá a napínavá až do posledního záběru. Velmi jsem si jí užil a musím říci, že jsem litoval, že již další nedostanu. Autoři i herci se prostě rozloučili ve velkém stylu.

15.6.2020 | 14:03:53
MichalFingerhutOV

Velice kvalitní seriál. Perfektní zpracování. Tématicky zajímavé,pestré, přitažlivé. Dá se říct,že geniální seriál. Strhávám 20% za Carrie Mathison, protože ta mě po celou dobu v seriálu srala! :) Bojím se,že v reálu by člověk s její povahou,nerespektem k autoritě a kvůli její nemoci, u CIA nemohl pracovat ani v nejmenším… Za mě jasných 90%:)

11.5.2020 | 18:41:01
Balerion

Ke kvalite serialu snad neni co dodat, vyborne dily stridali genialni, viz finale.. Je jednym z mala, ktery mi bude opravdu chybet a nevim cim ho nahradit.

1.5.2020 | 12:54:10
dafodil

Po slabsim prubehu posledni serie plnohodnotne zakonceni plne emoci. Spokojenost.

28.4.2020 | 15:16:46
Edward Bloom

Prostě bezkonkurenční ve svém žánrů. Asi můj nejoblíbenější současně běžící seriál. Edit po poslední epizodě celého seriálu: Perfektní seriál po všech osm sérií. Zázrak.

28.4.2020 | 1:21:27

Stav překladu

Epizoda S08E12: Prisoners of War

cz100%
DOKONČENO

Titulky překládá: @KevSpa

Sedí na verze: GHOSTS, ION10, AMZN, TBS, BTX

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Homeland

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Homelandu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Reklama

Momentka

Momentka

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama