James Bond
90/100 - 2×

James Bond

James Bond, britská literární a filmová postava, bezkonkurenční špion, notorický sukničkář a mužská ikona. Bonda ztvárnilo celkem šest britských herců.

VB | 1962 | Vysílá se
vysílání
13 sezón | Sony Pictures | 127 minut
žánr
Akční, Špionážní, Thriller
hrají
Sean Connery (První James Bond), George Lazenby (Druhý James Bond), Roger Moore (Třetí James Bond), Timothy Dalton (Čtvrtý James Bond), Pierce Brosnan (Pátý James Bond), Daniel Craig (Šestý James Bond), Ursula Andress (Honey Ryder), Daniela Bianchi (Tatiana Romanova), Honor Blackman (Pussy Galore), Claudine Auger (Domino Derval), Mie Hama (Kissy Suzuki), Akiko Wakabayashi (Aki), Diana Rigg (Teresa di Vicenzo), Jill St. John (Tiffany Case), Jane Seymour (Solitaire)

Čtvrtý James Bond

Čtvrtý James Bond

Čtvrtý James Bond v podání Timothyho Daltona.

Sezóny 2
1987 - 1989

Timothy Dalton byl poprvé osloven, aby hrál Bonda, v roce 1969 a později v roce 1981, ale v roce 1987 se konečně uvolnil od jiných povinností a cítil, že je konečně připraven na roli agenta 007. (Krátce se uvažovalo i o Pierce Brosnanovi, ale ten byl zaneprázdněn natáčením filmu Remington Steele.) Stejně jako Sean Connery a Roger Moore před ním byl Dalton Bondem své doby. Poprvé se objevil ve filmu Dech života. Říká se, že Daltonův Bond je tvrdší než jeho předchůdci a nejpřesněji odráží Flemingova Bonda.

Dalton se do role vrátil ve filmu Povolení zabíjet z roku 1989, který byl plný komplikací. Film se extrémně vzdálil od Flemingovy předlohy, kvůli úspoře peněz se natáčel v Mexiku, nikoliv v Pinewood Studios, a název filmu byl těsně před premiérou změněn. Jeho návštěvnost byla průměrná, ale skutečné problémy přišly s prodejem společností MGM a United Artists společnosti Pathé Communications. Mateřská společnost EON se soudila s Pathé o práva na distribuci, což zmrazilo veškerou bondovskou produkci až do roku 1995. V době, kdy se připravovala třetí bondovka The Property of A Lady, Dalton v roce 1994 z role odstoupil, když se rozhodl neprodloužit smlouvu.

Foto: EON

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Není čas zemřít

James Bond opustil aktivní službu. Jeho klid však netrvá dlouho, když se objeví Felix Leiter, starý přítel ze CIA, a požádá ho o pomoc, což Bonda přivede na stopu záhadného padoucha vyzbrojeného novou nebezpečnou technologií.

Premiéra ČR: 21.9.2021

Premiéra US: 8.10.2021

Režie: Cary Joji Fukunaga

Titulní píseň: No Time to Die

Hrají: Daniel Craig, Léa Seydoux, Rami Malek, Lashana Lynch, Ralph Fiennes, Ben Whishaw, Naomie Harris, …

OHODNOŤTE FILM

Aktuální titulní píseň

Reklama

Agenti 007

 

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama