James Bond
90/100 - 2×

James Bond

James Bond, britská literární a filmová postava, bezkonkurenční špion, notorický sukničkář a mužská ikona. Bonda ztvárnilo celkem šest britských herců.

VB | 1962 | Vysílá se
vysílání
13 sezón | Sony Pictures | 127 minut
žánr
Akční, Špionážní, Thriller
hrají
Sean Connery (První James Bond), George Lazenby (Druhý James Bond), Roger Moore (Třetí James Bond), Timothy Dalton (Čtvrtý James Bond), Pierce Brosnan (Pátý James Bond), Daniel Craig (Šestý James Bond), Ursula Andress (Honey Ryder), Daniela Bianchi (Tatiana Romanova), Honor Blackman (Pussy Galore), Claudine Auger (Domino Derval), Mie Hama (Kissy Suzuki), Akiko Wakabayashi (Aki), Diana Rigg (Teresa di Vicenzo), Jill St. John (Tiffany Case), Jane Seymour (Solitaire)

Pátý James Bond

Pátý James Bond

Pátý James Bond v podání Pierce Brosnana.

Sezóny 4
1995 - 2002

Po sedmileté přestávce si mnozí kladli otázku, zda je Bond pro svět stále důležitý, zejména proto, že mnoho jeho nepřátel pocházelo z již rozpadlého Sovětského svazu. Albert R. Broccoli se ve svých 86 letech, kdy už měl dost předchozích soudních sporů, z bondovské série stáhl a nahradila ho jeho dcera Barbara Broccoli.

Barbara Broccoli a Michael G. Wilson se rozhodli omladit bondovskou sérii, aniž by měli svou hvězdu. S Pierce Brosnanem se již dříve setkali a jeho rozvrh byl nyní volný, aby se mohl stát Bondem. Brosnan ztvárnil Bonda devadesátých let – technologicky a kulturně zdatného. Film Zlaté oko z roku 1995 přivedl do role M také Judi Dench a setkal se s nejvyšší návštěvností od dob Mooreových filmů. Brosnanův úspěch pokračoval ve filmech Zítřek nikdy neumírá z roku 1997, Jeden svět nestačí z roku 1999 a Dnes neumírej z roku 2002. Brosnan, kterému bylo 50 let, se v roce 2004 rozhodl sérii opustit.

Foto: MGM

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
fifakovaterka

Vyrostla jsem na něm a vždy to bude můj nejoblíbenější Bond. :)

webmaster
8.3.2023 | 16:35:48

Aktuální film

Není čas zemřít

James Bond opustil aktivní službu. Jeho klid však netrvá dlouho, když se objeví Felix Leiter, starý přítel ze CIA, a požádá ho o pomoc, což Bonda přivede na stopu záhadného padoucha vyzbrojeného novou nebezpečnou technologií.

Premiéra ČR: 21.9.2021

Premiéra US: 8.10.2021

Režie: Cary Joji Fukunaga

Titulní píseň: No Time to Die

Hrají: Daniel Craig, Léa Seydoux, Rami Malek, Lashana Lynch, Ralph Fiennes, Ben Whishaw, Naomie Harris, …

OHODNOŤTE FILM

Aktuální titulní píseň

Reklama

Agenti 007

 

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama